Озборувачка (Gossip Girl)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од viki44e, 9 јуни 2010.

 1. ABeautiful

  ABeautiful Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2013
  Пораки:
  179
  Допаѓања:
  54
  По препорака на другарка ми која е премногу заразена со оваа серија...решив да почнам да ја гледам и јас.Почнав пред кратко време ...изгледав само две сезони и треба да продолжам со трета сезона.Со тоа што се случуваше до сега ми се допадна многу серијата,слободно можед да извлечеш поуки од тоа каков е народот околу тебе (од прилика)...
   
  На curlygirl му/ѝ се допаѓа ова.
 2. marija.maci

  marija.maci Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2013
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  7
  Сега што ги даваат епизодите на МТВ 1 се репризи?
  Јас почнав да гледам од 2 сезона,затоа прашувам :D
   
 3. s.t.a.r.s.h.i.n.e

  s.t.a.r.s.h.i.n.e Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2012
  Пораки:
  115
  Допаѓања:
  28
  па мора да постои
  нели ден е озборувачката
   
 4. Dr.Ofboli

  Dr.Ofboli Популарен член

  Се зачлени на:
  17 август 2012
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  312
  После Млади Бунтивници си реков дека нема да се опседнам со ниедна серија, а не па да плачам на неа.

  Ме уништи Госип, не можам без неа. Омилена дефинитивно.
  Не сакам да почнам да ја гледам последната сезона, за да не ми заврши. Како без Нејт и мангупското во Чак, како без фустаните на Блер и Серена, на што ќе се восхитувам :D

  Што би рекле...She asked me to tell her the 3 words every girl wants to hear.
  So I whispered "I'm Chuck Bass" :lol:

  http://www.youtube.com/watch?v=y3-Ywz2tQsg :!:
  И не сум лигава, се додека Блер и Чак не се во прашање.
   
 5. simona.7

  simona.7 Активен член

  Се зачлени на:
  25 април 2013
  Пораки:
  139
  Допаѓања:
  9
  Денес почнав да ја гледам серијата. Интересна е . Ја обожавам Serena :inlove: , Blair - кучка невидена. Убава е и убаво се облекува но карактер нула :devil:
   
 6. ana.8

  ana.8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  52
  Девојки гледам на телевизија пак почнале репризи да дава во 20 и 30 да не знае некоја до која епизода се?
   
 7. Dr.Ofboli

  Dr.Ofboli Популарен член

  Се зачлени на:
  17 август 2012
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  312
  И јас на почетокот ја сакав Серена и Нејт, за на крај да сфатам дека цела серија ја гледав заради Блер и Чак.

  Ја завршив, на последната епизода и плачев, и се смеев и се лигавев.
  Сега ми фали, среќа тука ми е МРТ ќе почнам пак од почеток се, никогаш не е досадна :lol:
   
  На fashion.owl му/ѝ се допаѓа ова.
 8. fashion.owl

  fashion.owl Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2013
  Пораки:
  153
  Допаѓања:
  21
  Дефинитивно омилена серија. Ми го смени животот и начинот на кој се гледам себе. Секоја епизода ја имам гледано минимум 2 пати. Многу научив од серијава.
  Се пронаоѓам комплетно во Блер (карактерот, стилот, злобата ]:) ).

  Нејт е совршен :inlove: ;
  Чак почнав да го сакам негде кај 3тата сезона, ме освои со самодовербата, злобата и шармот.
  Ден го мразев уште од почетокот.
  Серена нема карактер, се менува како годишно време.

  За стилот не коментирам. ;)


  P.S. Ја следев од самиот почеток, точно 6 години до крајот. Се утепав од плачење кога заврши. :$
   
  На clock.pot му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Golden

  Golden Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2013
  Пораки:
  1.065
  Допаѓања:
  1.398
  Пол:
  Женски
  Намбр 1. е серијава :inlove:
   
 10. RedHeart

  RedHeart Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  283
  Допаѓања:
  47
  Серијава е најубава.
   
 11. cvetce93

  cvetce93 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  1.434
  Допаѓања:
  570
  Ги немам изгледано сите сезони, ама од ова до сега ептен ми е добра серијава, некако се навлекувам полека на неа..
  Инаку ме интересира, ќе се дознае кој е озборувачката? Нешто Ден прочитав тука, сериозно, он е?! :^)
   
 12. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.759
  ^ Серијава е официјално завршена и ДА, Ден е.
   
 13. Izaabella

  Izaabella Популарен член

  Се зачлени на:
  13 декември 2010
  Пораки:
  852
  Допаѓања:
  2.236
  Пол:
  Женски
  Пипл, онлајн линк ќе даде некој? Само не што бара симињање на некои програми, регистрирање на страна и сл. Више сум очајна, ја загледав на МТВ и ми се чини добра за тепање време, само што не можам да најдам никаде страна каде што би можела да ја гледам!
  Мерси.
   
 14. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.572
  Допаѓања:
  17.899
  Пол:
  Женски
 15. RiRii

  RiRii Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2011
  Пораки:
  208
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  После 90210 (Беверли Хилс) ми требаше ваква серија дефинитивно Госип гирл :inlove: до 3 сезона сум не сакам да стигнам до последна нене ;( ке ми недостигаат игриве на Чак и Блер, Серена и цел список по ред :D освен што премногу го ззамразив ден а пак оваа Серена се му кажува упорно виа се уништува па накрај и тој испаднал госип гирл... :roll:
  [​IMG] :inlove:
  [​IMG] :inlove:
   
 16. Seashell31

  Seashell31 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2013
  Пораки:
  736
  Допаѓања:
  727
  Пол:
  Женски
  Да не знае некој кога ќе даваат нови епизоди на мтв? :wasntme:
   
 17. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.585
  Допаѓања:
  3.251
  Пол:
  Женски
  Има реклама НАСКОРО а од кога ќе почнат не пишува
   
  На Seashell31 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Seashell31

  Seashell31 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2013
  Пораки:
  736
  Допаѓања:
  727
  Пол:
  Женски
  Девојки може ли да ми дадете онлајн линк? :?: Неможам веќе да ги чекам на МТВ. :@
   
 19. Butterfly14

  Butterfly14 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  757
  Допаѓања:
  454
  http://www.onlinesaprevodom.com/publ/st ... ip_girl/56
  Сите сезони ги има :)
   
  На Seashell31 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. clock.pot

  clock.pot Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2013
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  335
  ги има, ама има вирус. јас гледав на филмовизија со превод, ама сега веќе не можам. ми недостига серијава, до трета сезона стигнав. :(