Озборувачка (Gossip Girl)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од viki44e, 9 јуни 2010.

 1. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.891
  Пол:
  Женски
  ПОД ИТНО! КАЖУВАЈТЕ КАДЕ МОЖАМ ДА ЈА ГЛЕДАМ СЕРИЈАВА ОНЛАЈН,на филмовизија не можам :'(
   
 2. blosson

  blosson Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  359
  Допаѓања:
  247
  Пол:
  Женски
  Па на гугл можеш напишеш gossip girl season 1 episode 1.....и така се до кај стигнеш или пак http://watchseries.lt таму идеш series и си ја бараш серијата :)
   
 3. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.548
  Ја даваат на Прва Плус, доколку ја имате на сателит. Некаде крајот на втора сезона е, мислам дека од осум ипол навечер е, но има и репризи.
   
 4. Tweet

  Tweet Активен член

  Се зачлени на:
  18 септември 2012
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  0
  Дали некој знае каде можам да го симнам GG со превод?
   
 5. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.572
  Допаѓања:
  17.899
  Пол:
  Женски
  ^
  Ако имаш Bs player, тој сам ти бара превод, а иначе така за со превод не знам.
   
 6. Nati.P

  Nati.P Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2011
  Пораки:
  2.014
  Допаѓања:
  848
  Посебно превод имаш на titlovi.com и podnapisi.net :)
   
 7. Marossa

  Marossa Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2012
  Пораки:
  2.380
  Допаѓања:
  6.865
  Пол:
  Женски
  Си ја пуштив серијава пак од почеток,првите 3 сезони навистина беа супер,имаше и доволно заплети,ама и расплети.
  Дури не ми се верува колку ги искасапија ликовите до 6 сезона,сега кога се навратив,не можам да ги препознаам.
  Блер беше една кучка што добиваше се што ќе посака,без разлика на начинот,а до крајот се претвори во огромна патетика,да не спомнувам дека ја споија со Ден,што им беше најголемата утка.
  И Чак беше ептен бед ес,после веќе му се изгуби шармот,и тој патетика.
  Ден колку беше чесен и паметен,ама колку повеќе навлезе во светот на богативе,се направи ѓубре со лоша фризура :D .
  И никако не ми се става во глава дека Госип Грл е
  токму тој
  ,кога нема логика ако убаво се запазат епизодите од почеток.
  Најантипатичен лик дефинитивно ми остана Серена,уште тогаш кога гледав,и по сто пати да ги гледам,од почеток до крај,така и ќе биде.Единствено убаво кај неа беа модните комбинации.И кога глумеше добра,мене ми беше одвратна :puke:
  Како и да е,зараза ми беше серијава,одвреме на време си се потсеќам на интереснитее моменти,како оној во лимузината на Чак :D
   
 8. clock.pot

  clock.pot Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2013
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  335
 9. srcence1607

  srcence1607 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2012
  Пораки:
  2.289
  Допаѓања:
  2.376
  Пол:
  Женски
  Јас ги почнав од почеток да ги гледам од 1 сезона, стигната сум до 4та али оваа Џени абе не можам да ја сварам. Тејлор Момсен како актерка е ужасна, значи хорор. Не сум ја слушнала како пее пошто нели имаше бенд као може и се распаднале али одвратна е. Со тоа шминката, облеката унаказена е, подгрбавена, анорексична со две влакна на главата до половина ужас. Карактер одвратен, ми иде преку екран очите да и ги ископам :lol:

  Серена нестабилна целата, не знае што сака, секој што ќе и се пушти, она го сака до универзумот и назад, одма го носи дома на доручек и сите се океј со тоа.
  Ден ми е исти ко Серена си се нашле пустите.
  Блер и Чак ми се фантазија, ги обожавам. Значи феноменални се и во глума и се, прав пар oд Upper East Side.
  Нејт ми е некако ко шмокле, преубав е , се заљубив во него али душиче ми е, никако до сеа да си најде асална девојка иако ја се пријавувам да му бидам :lol: :lol: :rofl:
  Ванеса што знам, ништо посебно, стабилна девојка, океј е.
  Џорџина, самата актерка не ја варам, не знам многу ми е антипатична, а ко карактер баш е копија на Блер :rofl:
  Го обожавам Сајрус, овој очувот на Блер :rofl: Многу ми е смешен и интересен, обожавам да го гледам, исто и Дорота со акцентот. Вања да признаам многу згоден и убав дечко :$

  Искрено знам дека е серија и сето тоа, ама многу лажат сите до еден, се утепаа криејќи, уценувајки, спеткарења и тоа на 16, 17 години. Ама сепак ја обожавам серијава, мн ме занесе, не можам ден без да ја изгледам :inlove: :inlove:
   
 10. Golden

  Golden Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2013
  Пораки:
  1.065
  Допаѓања:
  1.398
  Пол:
  Женски
  И јас почнав пак да ја гледам серијава сеа сум средина на втора сезона.Според мене првите 3 сезони беа најубави :wasntme:
   
 11. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.891
  Пол:
  Женски
  Почнав да ја гледам декември месец.Моментално сум до 5та сезона 6та епизода. Леле Блер ми е омилена.Eптен ми е јако дека е bitch. Со Чак ми се идеален пар.
  [​IMG]

  Oмилен момент
  1сезона во лимузината Чак и Блер,роденденот на Блер
  2сезона кога ќе умре таткото на Чак и Чак ќе одии вечерта кај Блер
  3сезона повеќето моменти на Чак и Блер
  4сезона во Парис
  5сезона Блер и Ден во некои моменти
   
  На MissAlena и the.vampire.girl им се допаѓа ова.
 12. littlevampire

  littlevampire Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2015
  Пораки:
  211
  Допаѓања:
  699
  Пол:
  Женски
  Каде можам да ја гледам со преводд?
   
 13. MilaP

  MilaP Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2015
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  53.110
  Пол:
  Женски
  Ja izgledav pred 2god,mnogu ubava serija. Blair and Chuck :l:
   
 14. johnnys.girl

  johnnys.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2016
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  84
  нааааајпрекрасна серија до сега:l:
   
 15. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.320
  Допаѓања:
  18.247
  Пол:
  Женски
  Ја тек сега ја почнувам :rofl:
  До сега :
  -Серена јака типка и не ми се сфиѓа што се дружи со Блер некако не ми се пар
  -Нејт.. маче маче :P
  -Ден ми личи на изгубен некој и на мочко да ме извините
  -Чак :o жустар е мој тип скроз :inlove:
  -Блер, i like her кучка оригинал.Ми се сфиѓа што е паметна и опасна
  -Џени :puke: безмозочна..полтронче мало
   
 16. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.320
  Допаѓања:
  18.247
  Пол:
  Женски
  дали е Серена G.G??
   
 17. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  724
  Допаѓања:
  474
  Пол:
  Машки
  Nope :D
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.320
  Допаѓања:
  18.247
  Пол:
  Женски
  Уфф :$ :?:
  Почнувам утре 6та сезона.СазнаЌемо а?
   
 19. Bzaubzz.xy

  Bzaubzz.xy Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2016
  Пораки:
  724
  Допаѓања:
  474
  Пол:
  Машки
  Во последната епизода се открива
  Искрено на секој помислив, освен на „ОЗБОРУВАЧКАТА“, тотално се шокирав :D
   
  На theowndemon и Feminka22 им се допаѓа ова.
 20. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.132
  Допаѓања:
  23.591
  Пол:
  Женски
  Мислам дека Ден е озборувачката???