1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Озборување од страна на посилниот пол

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Mateya, 6 јули 2012.

 1. Mateya

  Mateya Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2012
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Како се справувате/реагирате кога ќе слушнете за вас некој невистинит трач, чиј извор бил некој со кој сте се гледаЛЕ подолго време али поретко(мувач). Дали тоа ве погодува, дали превземате нешто околу тоа, или дали воопшто се чуствувате непријатно поради трачот кој би можел да излези во јавност. И што мислите; од каде потекнува тоа негово однесување и али некаков вид на чуства се вмешани во целава ситуација, земајќи го во предвид фактот дека вие не се замарате со човекот долг периот а тој продолжува да си зборува и зборува...
   
 2. esperansa777

  esperansa777 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2012
  Пораки:
  923
  Допаѓања:
  1.858
  Пол:
  Женски
  ауфф добро ти текнало за темава,сега ме потсети на еден.значи типот и беше брат на една моја не толку блиска пријателка,имавме неколку пати излегувано со неговата кола со друштво како другари пред 2-3 години но ништо не се случи мегу нас не ни знаев дека му се свигам,и пред околу 1 год типот му расправал на еден мој познаник као демек јас и он сме имале нешто,па леелее човече колку добра сум била јас у кревет,кога ме прасаа јас само :o :o ,не ми се веруваше дури,па кога ми се :puke: :puke: :puke: ,лелеејј,чунки типот имасе фаца :geek: ,еднас го сретнав во едно диско само ја веднеше главата,толку бев изнервирана од неговиот проститулок што бев готова да одам да му залепам една лепа,ама другарка ми ми вика ма остави го,ке почнат да се прашуваат зошто,како,и полошо ке биде.сега кога ке ми текне :puke: :envy: :@ ,он со мене..dogy face
   
  На Mateya му/ѝ се допаѓа ова.
 3. crtanfilm

  crtanfilm Нов член

  Се зачлени на:
  28 април 2012
  Пораки:
  581
  Допаѓања:
  79
  глупи педери |(
   
 4. sugarlips

  sugarlips Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  672
  Допаѓања:
  761
  Пол:
  Женски
  Некои викаат дека машките се поголеми озборувачи од жените :D :D :D
   
 5. eloves

  eloves Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  2.669
  Допаѓања:
  7.606
  Пол:
  Женски
  Нешто што не е вистина не ме погодува ни најмалку. За вистината се борам до крај, за лагата не.
   
 6. sugarlips

  sugarlips Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  672
  Допаѓања:
  761
  Пол:
  Женски
  Си одам јас дома и едни двајца пред мене ме озборуваа па и се вртат накај мене а па многу ми е гајле што мислат за мене не ги ни познавам ме виделе два три пати типовите.
   
 7. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.949
  Пол:
  Женски
  Вистински маж никогаш не би ги кажал интимните моменти со некоја жена,тоа само го прават само искомплексираните суштества,тоа ми е толку ниско и страмно што кој и да е да ми кажва што правел со некоја девојка ми се преврќа нешто во стомакот отповеќе и сместа го игнорирам гнојот...
  Се имам дружено со мн.луѓе додека студирав со секакви но повеќето снобој во такво друштво бев,и можите да замислите што зборваја за секоја девојка,секогаш сум ги мразела таквите муабети иако под наводници мои другари ги кажвале,се фалеа, лажеа итн, никогаш такво понашање неможев да поднесам снобој одвратни..За таквите лек е само некоја кучка,а искомплексираноста доаѓа од таму што или некоја гадно ги заебала или неможеле некоја никогаш да ја имат па на други мора да лечат копмлекси,за таквите само ИГНОР друго ништо и да сте биле со некој таков алапач,добро е да се процени кога треба да му се речи чао па нека си зборва за вас и цел живот ако сака....:)
  .
   
 8. Bah

  Bah Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 март 2014
  Пораки:
  257
  Допаѓања:
  1.187
  Ја цитирав миме87 со цел да не се повторувам, тоа е суштината дека е навистина јадно и бедно да се раскажуваат поедини интимни моменти поминати со некоја жена. За мене е одвратно воопшто и да се пофалиш дека си бил интимен со некоја а камо ли да изнесуваш одредени детли. Обично тие детали почнуваат со: Еј брат да видиш како сум ја растурил онаа....... Секогаш кога ќе го слушнете ова знајте дека се работи за исфрустрирана личност кој не видел ни п од п...а а камо ли нешто да направил.
  Најчесто ваквите сочни детали го здогледуваат светлото на денот по раскинувањето на врската во знак на одмазда, во поново време и слики и видео клипови. Само незнам зошто мажите мислат дека ќе понижат една жена ако покажат некоја слика или видио како водат љубов? Што има тука срамно, некој не го прави тоа? Јас кога би имал некоја моќ јас таквите мажи би ги кастрирал и би им забранил да се доближат воопшто до жена. Фрустриран маж ти е како ранет лав, кога ќе му го повреди некоја егото не бира сретства како да и се одмазди, а што повеќе се труди се повеќе себеси се заглавува во го*на до гуша.
  Да заклучам, ниту сум го правел ниту ќе го правам, ниту споредувам некоја бивша со сегашна ниту тоа ќе го правам, секоја жена е личност за себе и ја заслужува мојата почит, и за време на врската и потоа, без оглед на причината за раскинуањето па макар тоа било неверство. Она што се случувало помегу нас таму треба и да остане, само како еден убав спомен. Оној човек кој незнае да почитува жена незнае да почитува ни мајка, ни сестра затоа што тие се жени.
  Почита кон жената не е само во кревет, почита кон жената започнува уште со запознавањето а завршува со тоа што и по врската, доколку доје крај без оглед колку си повреден или имаш лошо мислење за неа, нема да дозволиш од твојата уста да излезе ниту еден лош збор за неа. Со тоа не само што ќе ја испочитуваш неа, туку ќе покажеш каква личност си всушност ти.
   
  На evangelina.ina, girl-miri, Gordana10 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.087
  Пол:
  Женски
  Потреба да ја "докаже" машкоста единствено има оној кој има значаен дефицит од истата.
   
  На evangelina.ina и tessie им се допаѓа ова.
 10. galapce

  galapce Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 ноември 2014
  Пораки:
  4.318
  Допаѓања:
  106.804
  Пол:
  Женски
  Potrebata za sopstveno velicenje,postoenjeto na cuvstva posle prekinot na edna
  vrska i red drugi raboti mozat da bidat pricina za vakov debilizam.
  A okolu toa deka mazite se pogolemi ogovaraci od zenite se soglasuvam ama samo za onie isfeminizirani mazi.A niv od daleku mozeme da gi prepoznaeme.Inace ogovaraat i mazi i zeni,toa e individualna rabota i ne zavisi samo od polot.
   
  На tessie и anina им се допаѓа ова.
 11. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  5.419
  Допаѓања:
  54.708
  Пол:
  Женски
  Мажите најчесто зборуваат лошо за онаа Жена која не успеале да ја имаат , после таа е најлоша, таа е курва и не знам ти што . Ах што прави чиста апсурдност :D Исто така , кутрите за да се направат мачо пред другарите, си ја кажуваат цела интима, или лепат лажна етикета на девојка со која размениле само здраво :D има и други факти кои докажуваат колкави оговарачи се мажите, ама сепак рака на срце не си можат со нас 8)
   
  На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  2.374
  Допаѓања:
  9.310
  Пол:
  Женски
  Да.
   
  На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.239
  Допаѓања:
  77.059
  Пол:
  Женски
  Никогаш не мислев дека припадниците на машкиот пол се дотолку алапачи и озборувачи, се' додека од машка уста не излезе тоа признание. Фалење со која биле и што правеле, за која што слушнале, коментирање за секоја што ќе им дојде пред очи, па додавање фантазија и измислени приказни. :drunk: А мислев дека се сериозни и не се замараат со небитни работи во животот ама не биле сите мажи, повеќето биле мажиња. Зелени.
   
  На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.293
  Пол:
  Женски
  И јас мислев дека мажите не оговараат во толкава мера се додека другар ми не ме седна пред неколку години со неколку негови другари, што толку се изнаоговараа, бетер од било кое женско...
  Многу одвратна појава без разлика на пол како и да е...:envy:
   
  На BlackMistery и hellocity им се допаѓа ова.
 15. hellocity

  hellocity Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  3.078
  Допаѓања:
  6.643
  Пол:
  Женски
  Мажите што само ги интересира да уплатат ливче и што тражат 50 денара од мајките се најглавните оговарачи во друштво и посебно оговараат жени, паметен маж со стабилна работа, идеи, амбиции не се замара со оговарање.
   
 16. SweetGirl55

  SweetGirl55 Нов член

  Се зачлени на:
  5 април 2019
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  13
  Пол:
  Женски
  Секој озборува, ги има и мажи и жени такви.