1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Озборување!

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од manevska.mila, 5 март 2010.

  1. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.080
    Допаѓања:
    6.747
    Пол:
    Женски
    Еххх..секој жив што постои озборува и никој не може да ми го докаже спротивното.Факт е дека жените повеќе озборуваат од мажите :D Па и јас лично озборувам..сега што,не е некој грев нели?! :D
     
  2. SpoiledBaby

    SpoiledBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    890
    Допаѓања:
    302
    секој жив озборува,мислам ретки се тие што не озборуваат :) па дури и машките ама не си признаваат :) и јас озборувам чесно си признавам :wasntme:
     
    На mizerija му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Bonny95

    Bonny95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2010
    Пораки:
    46
    Допаѓања:
    15
    Хаха секој сака да слушне некој СОЧЕН ТРАЧ па така и јааа...ама не многу често :lol:
     
  4. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.135
    Допаѓања:
    88.480
    Пол:
    Женски
    Не е точно дека женските повеќе озборуваат, имам многу другари, најчесто кога одам кај баба ми таму само со машки се дружам и кога седам со нив се чудам зошто сите велат дека ние повеќе озборуваме.
     
  5. martina.d

    martina.d Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    2
    Озборувам па што секој го прави тоа :rofl: особено кога сум со моите другарки не секогаш ама често озборуваме :)
     
  6. zvezdakoska

    zvezdakoska Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    60
    Портарка невидена сум. Многу сакам да озборувам :lol:
     
  7. The.Fame.Monster

    The.Fame.Monster Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2010
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    25
    Сите озборуваме.па ако не озборуваме ке немаме баш ние луѓето некои многу теми за зборување.
     
  8. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
    сите го мразат, сите знаат дека не е убаво...ама нема човек што не озборува бе, само некои признаваат - некои не.....некои свесно - а други несвесно го прават тоа :lol:
    убаво е да озборуваш, ама не е убаво да те озборуваат.... :D така некако ќе му дојде работава :D
    ја си признавам озборувам и тоа многу во последно време, морам да намалам...да ставам граница дека почнав да поминувам некои црвени линии :$
    и знам дека ме озборуваат, ама многу не ме погодува тоа зошто и јас истото го правам :P
     
  9. martinuska

    martinuska Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    3.095
    Допаѓања:
    3.747
    Мене ме нервира кога некој ме озборува а гледа во мене. Значи некои што не знаат да озборуваат. Јас ретко кога озборувам ама кога го правам тоа викам ,,не се врти чекај малце,,. Не озборуваат, не прават центар на нивните неинтересни животи :D
     
  10. annii

    annii Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    3.327
    Допаѓања:
    5.841
    Сите знаеме да кажеме по некој трач,па и јас спаѓам тука.Ми се има случено да почнам да озборувам некој или пак поубаво звучи да кажам факти :D
    Може да се каже дека сите озборуваат па и машките :)
     
  11. bona

    bona Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    276
    Епа сите озборуваме, па после велиме ТОА Е ФАКТ :lol: :lol: и јас спаѓам во таа група, не познавам некој/а што не озборува ;)
     
  12. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Ако кажам дека не озборувам ќе излажам. Не ми смета ако ме озборуваат, се додека ја кажуваат вистината. Кога се кажуваат работи кои не се точни, ме нервира многу, во спротивно зошто би не навредувала вистината нели ?
    Во последно време се изненадувам од тоа колку машките оговараат :lol: Бетер од стари баби се :lol:
     
  13. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Ех... на моите комшики треба диплома да им се даде за озборувањето :D Ми се случува и мене, да седнеме на кафе со другарки, да ги споделиме најновите сочни трачеви, кој со кого се фатил, раскинал, се скарал, се смирил... Можеби озборувам, ама па не измислувам глупости како некои што си прават филмови за да испаднат интересни.
     
  14. fairytale

    fairytale Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    24
    Нема човек што не озборувал! ;)
    ако има нека се пријави ќе влези го гинис дефинитивно ]:)
     
  15. orinoco

    orinoco Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2010
    Пораки:
    155
    Допаѓања:
    80
    точно на претходново мислење ама сепак не е мој стил. За мене озборувањето е начин да добијам информации за некој и кога тој мене ќе ме стави во испровоцирана ситуација да можам да му ги плеснам сите дознаени озборувања за него/неа. Но во принцип не ме интетресираат туѓите животи, што прават итн, имам свои грижи
     
  16. broken099

    broken099 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2010
    Пораки:
    566
    Допаѓања:
    434
    сите озборуваат, опседнати има се повеќе и повеќе .. венчето да ти е на другата страна ќе те направат лом со зборови .. мислам факт е дека се озборува до лудило ! :D
     
  17. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.559
    Пол:
    Женски
    Под озборување подразбирам кажување невистинити работи. Секогаш кажувам вистинити информации. И за мене сакам да се кажуваат вистинити информации.
     
  18. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    98
    Исто и јас..и многу се нервирам кога некои се прават дека се знаат и коментираат околу тоа дали е исправно или не е ....а немаа т поим дали воопшто е така!
     
  19. pink4ever

    pink4ever Популарен член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2010
    Пораки:
    1.042
    Допаѓања:
    1.012
    тоа предизвика да се одалечам од другарка ми
    бевме неразделни иако секогаш сакаше да се прави главна... бевме мали па пушти озборување дека сум и кажала кој ми е симпатија.. јавно кажа на сите и на него дека сум го сакала
    што нема ни 2 проценти точно. дека ми беше другарка сите и поверуваа и до ден денес никој не може да свати дека лажела
     
  20. devojceto15

    devojceto15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    4
    Во принцип не се замарам со туѓи животи,ама по некогаш како и сите останати интересно ми е да слушнам некој траЧ,да искоментирам нешто и така,а инку повеќе преферирам да кажувам се што мислам во фаца