1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Округот Оринџ (The O.C)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од loly89, 27 јули 2011.

  1. loly89

    loly89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2011
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    74
    Дали ја гледавте оваа серија и кој вие омилен лик
    :inlove: :inlove: :inlove:
     

    Прикачени фајлови:

    • AdamBrody-2.jpg
      AdamBrody-2.jpg
      Големина на фајлот:
      28,3 KB
      Прегледи:
      393
    На Solunn му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Solunn

    Solunn Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2011
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    4
    мм убава серија со убави актери посебно Adam Brody i Marissa Cooper :inlove:
     
    На loly89 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    Ја гледафне :inlove: :inlove: :inlove:
     
    На Dgirlll му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Ја гледав, ама колку што знам на А1 не ги даваа сите сезони.. И да, убава серија.
     
  5. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Ги даваа мислам дека на А2 сите до крај вајда, зашто имаше нели 1 сезона без Мариса, а кога фатив неколку епизоди на А2 Мариса не беше во таа сезона, значи последната сезона била.

    Иначе ептен убаво летно освежувачко филмче. Ептен ми беше за релаксација. Па уште и во преубав округ живееја, си сурфаа, плажа, љубов, богати а сепак не беа деца кои многу се чаламеа ко да речеме њујоркчанкине оговарачки :)

    Последната сезона без Мариса почнав скептично да ја гледам, јас не памтам друга серија каде главниот лик умира и продолжува серијата со нова сезона. Ама имаше нови ликови кои супер се вклопија. Сепак јас не би ја отфрлила таа девојка од серијата, таа беше водечката цурка и филмот прво со неа го поврзувам.

    И морам да кажам родителиве што им беа на момциве (сеа убиј ме не знам како се викаа) ми беа нереални, зш предобри многу богати луѓе ми е некако невозможно за такви да постојат во Америка, тоа само на филм толку смирени луѓе, хумани, добри абе срциња :)
     
    На loly89 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    ^ Сенди и Кирстен ;)

    Инаку ја обожавав серијава, ама без Мариса ептен тапа беше. Стварно глупаво, да нема желба да гледа човек.

    Омилен лик: Рајан :inlove:
    [​IMG][​IMG][​IMG]
     
  7. x.Daisy.x

    x.Daisy.x Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    3.882
    Допаѓања:
    13.416
    Песната што почнува серијата, која е?
     
  8. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
  9. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Море ја гледав :tmi:
    Не ми беа до толку напувани дечиштава и баш ми беа симпатични особено Summer и Seth, и се палев на брат му на Рајан - ах :wasntme:

    И нешто што беше незаменливо на серискиот беше одличниот soundtrack. Дури се мислам дали на друго место сум слушнала волку добар избор како овде?
    Imogen Heap, Tunng, Bloc Party, Rogue Wave, Charlotte Gainsbourg, Sufjan Stevens, Kaiser Chiefs....да не набројувам, една огромна листа од музичари кои се оригинални, уникатни и fuc*ing fantastic! :rock:
     
  10. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.100
    Допаѓања:
    56.330
    Пол:
    Женски
    Не ја изгледав цела, последната сезона не ја догледав до крај, ај баш кажете ми дали се венчаа Сет и Самер? :wasntme:
    Ептен убав филмски пар ми беа, паѓав на geeky хуморот на Сет. Мариса не ја сакав ич.
    И да, саундтракот во филмот беше повеќе од одличен.
    http://www.youtube.com/watch?v=d9paPT4iuC4

    Едит - го повлекувам претходното, сум ја изгледала до крај. Ги најдов на јутјуб последните сцени и се сетив дека ги гледав. :P
     
  11. green.eyes

    green.eyes Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    2.871
    Допаѓања:
    31.228
    Пол:
    Женски
    Криво ми е што не ја догледав цела, сега не ни памтам до кај стигнав....Ќе треба цела да ја симнувам од нет :?:
    Инаку, дефинитивно омилен лик ми беше Сет. Многу cool типче со одлична смисла за хумор. :emo: 8)
     
  12. sadangel

    sadangel Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    983
    Допаѓања:
    781
    Ја гледав серијава додека ја даваа на А1 и со нетрпение ја очекував секоја нова епизода. Дефинитивно мора да ја најдам и да ја догледам до крај...
    А омилен лик - Рајан :inlove:
    Саундтракот и до ден денес знам да си го пуштам - ми делува смирувачки :)
     
  13. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Ви текнува кога почина еден момак, сурфер беше...и на погребот ја пуштија песнава? Мислам дека беше близок другар со Мариса.

    Некако ми останала во сеќавање иако повеќе не ми текнува кое беше детево во серискиот.

    Музиката е дефинитивно моќна!

    http://www.youtube.com/watch?v=59BRCOiQVKI

    И легендарната сцена кога Мариса пука во братот на Рајан (ах ми го уби ;( )....со Imogen Heap во позадина.

    http://www.youtube.com/watch?v=UYIAfiVGluk&ob=av2n

    Или на крај кога завршуваат средно.

    http://www.youtube.com/watch?v=S3R0RHNHaU4

    Прекрасно, текстот, музиката. Уствари на серискиов можам да му се заблагодарам што ја открив цурава, затоа што е неверојатна.
     
    На LivingGlam и Hipica им се допаѓа ова.
  14. ane.bella

    ane.bella Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    3.194
    Допаѓања:
    25.599
    Пол:
    Женски
    и мене ме интересира дали Сет и Самер се венчаа??
    навистина беа добар филмски пар,незнам дали знаеш дека и во приватниот живот беа во врска повејќе од 2 и пол години :) и не сум баш нај сигурна,ама мислам дека тој ја раскина врската,за жал
     
  15. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Е колку ја сакав серијата кога ја даваа на А1.Тогаш мислам прва година средно бев и понеделникот го сакав само поради серијата :) .Со оваа серија,Вовед во анатомија и Волшебнички и почнав да ги пратам американските серии.
    Омилени ликови ми беа сите четворица Мариса,Самер,Сет и Рајан.Нo Самер и Сет ми беа поубав пар и ми имаа повеќе хемија заедно,Мариса и Рајан беа некако "чудни" заедно.
    Последната сезона ми беше тотален промашај.Откако умре Мариса немаше смисла да се продолжува серијата затоа што изгледаше глупо без неа,некако навикната бев да ги гледам сите четворица заедно.
    Но севкупно добра серија.
     
  16. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    Оооо Пирамитке ме потсети на деновите кога едвај чекав на А1 да почне серијава. :D


    Јас се сеќавам на се, mercy, ме потсети.
    Мене омилен лик ми беше Рајан. Што знам, јас повеќе го симпатишав него ли Сет.
    Иако ја гледав сезоната која не знам дали беше последна, а и не се сеќавам дека ја догледав воопшто серијава, anyway без Мариса ми беше штуро. Колку-толку боље ми беа као пар Рајан и Мариса, него ли со она коковчево што имаше дечко Французин, и што имаше книга напишано за нејзе. Тејлор де, сеа се потсетив.
    За рилекс ми беше одлична серијава.


    И јас спаѓам во групата која почна да ја гледа оваа серија, поттикната од саундтракот.
     
    На anuskaNESTLE му/ѝ се допаѓа ова.
  17. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.709
    Пол:
    Женски
    Добро ме потсетивте сега ке почнам да ја гледам пак. Многу е интересна и убава. Серија со содржина. :inlove:
    [​IMG]
     
  18. LitttleRNBPrincess

    LitttleRNBPrincess Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    795
    Допаѓања:
    950
    Пол:
    Женски
    ОКРУГОТ ОРИНЏ!! :D

    аа ја сакам многуууу серијава.. сите сезони сум ги гледала најубав лик ми е РАЈАН а најсмешен ми е СЕТ хахаха многу е интересен и симпатичен би сакала пак да ја даваат :D
     
  19. Jule.Sk

    Jule.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    736
    Пол:
    Женски
    ДА да да да ја гледав.Оооооо Остин би е срце ама коа умре Мариса веќе не глеав :(
     
  20. ceca-1

    ceca-1 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    5.092
    Да да добри времиња беа тоа.Е најубавите спомени од сериите биле од серии кои се емитувале на А1 :)