1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Округот Оринџ (The O.C)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од loly89, 27 јули 2011.

 1. loly89

  loly89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2011
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  74
  Дали ја гледавте оваа серија и кој вие омилен лик
  :inlove: :inlove: :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • AdamBrody-2.jpg
   AdamBrody-2.jpg
   Големина на фајлот:
   28,3 KB
   Прегледи:
   393
  На Solunn му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Solunn

  Solunn Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2011
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  4
  мм убава серија со убави актери посебно Adam Brody i Marissa Cooper :inlove:
   
  На loly89 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.622
  Допаѓања:
  9.764
  Ја гледафне :inlove: :inlove: :inlove:
   
  На Dgirlll му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Ја гледав, ама колку што знам на А1 не ги даваа сите сезони.. И да, убава серија.
   
 5. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.287
  Ги даваа мислам дека на А2 сите до крај вајда, зашто имаше нели 1 сезона без Мариса, а кога фатив неколку епизоди на А2 Мариса не беше во таа сезона, значи последната сезона била.

  Иначе ептен убаво летно освежувачко филмче. Ептен ми беше за релаксација. Па уште и во преубав округ живееја, си сурфаа, плажа, љубов, богати а сепак не беа деца кои многу се чаламеа ко да речеме њујоркчанкине оговарачки :)

  Последната сезона без Мариса почнав скептично да ја гледам, јас не памтам друга серија каде главниот лик умира и продолжува серијата со нова сезона. Ама имаше нови ликови кои супер се вклопија. Сепак јас не би ја отфрлила таа девојка од серијата, таа беше водечката цурка и филмот прво со неа го поврзувам.

  И морам да кажам родителиве што им беа на момциве (сеа убиј ме не знам како се викаа) ми беа нереални, зш предобри многу богати луѓе ми е некако невозможно за такви да постојат во Америка, тоа само на филм толку смирени луѓе, хумани, добри абе срциња :)
   
  На loly89 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  ^ Сенди и Кирстен ;)

  Инаку ја обожавав серијава, ама без Мариса ептен тапа беше. Стварно глупаво, да нема желба да гледа човек.

  Омилен лик: Рајан :inlove:
  [​IMG][​IMG][​IMG]
   
 7. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.888
  Допаѓања:
  13.458
  Песната што почнува серијата, која е?
   
 8. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.399
  Допаѓања:
  6.337
 9. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.813
  Море ја гледав :tmi:
  Не ми беа до толку напувани дечиштава и баш ми беа симпатични особено Summer и Seth, и се палев на брат му на Рајан - ах :wasntme:

  И нешто што беше незаменливо на серискиот беше одличниот soundtrack. Дури се мислам дали на друго место сум слушнала волку добар избор како овде?
  Imogen Heap, Tunng, Bloc Party, Rogue Wave, Charlotte Gainsbourg, Sufjan Stevens, Kaiser Chiefs....да не набројувам, една огромна листа од музичари кои се оригинални, уникатни и fuc*ing fantastic! :rock:
   
 10. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.128
  Допаѓања:
  56.418
  Пол:
  Женски
  Не ја изгледав цела, последната сезона не ја догледав до крај, ај баш кажете ми дали се венчаа Сет и Самер? :wasntme:
  Ептен убав филмски пар ми беа, паѓав на geeky хуморот на Сет. Мариса не ја сакав ич.
  И да, саундтракот во филмот беше повеќе од одличен.
  http://www.youtube.com/watch?v=d9paPT4iuC4

  Едит - го повлекувам претходното, сум ја изгледала до крај. Ги најдов на јутјуб последните сцени и се сетив дека ги гледав. :P
   
 11. green.eyes

  green.eyes Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  2.871
  Допаѓања:
  31.228
  Пол:
  Женски
  Криво ми е што не ја догледав цела, сега не ни памтам до кај стигнав....Ќе треба цела да ја симнувам од нет :?:
  Инаку, дефинитивно омилен лик ми беше Сет. Многу cool типче со одлична смисла за хумор. :emo: 8)
   
 12. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  781
  Ја гледав серијава додека ја даваа на А1 и со нетрпение ја очекував секоја нова епизода. Дефинитивно мора да ја најдам и да ја догледам до крај...
  А омилен лик - Рајан :inlove:
  Саундтракот и до ден денес знам да си го пуштам - ми делува смирувачки :)
   
 13. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.813
  Ви текнува кога почина еден момак, сурфер беше...и на погребот ја пуштија песнава? Мислам дека беше близок другар со Мариса.

  Некако ми останала во сеќавање иако повеќе не ми текнува кое беше детево во серискиот.

  Музиката е дефинитивно моќна!

  http://www.youtube.com/watch?v=59BRCOiQVKI

  И легендарната сцена кога Мариса пука во братот на Рајан (ах ми го уби ;( )....со Imogen Heap во позадина.

  http://www.youtube.com/watch?v=UYIAfiVGluk&ob=av2n

  Или на крај кога завршуваат средно.

  http://www.youtube.com/watch?v=S3R0RHNHaU4

  Прекрасно, текстот, музиката. Уствари на серискиов можам да му се заблагодарам што ја открив цурава, затоа што е неверојатна.
   
  На LivingGlam и Hipica им се допаѓа ова.
 14. ane.bella

  ane.bella Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  3.205
  Допаѓања:
  25.706
  Пол:
  Женски
  и мене ме интересира дали Сет и Самер се венчаа??
  навистина беа добар филмски пар,незнам дали знаеш дека и во приватниот живот беа во врска повејќе од 2 и пол години :) и не сум баш нај сигурна,ама мислам дека тој ја раскина врската,за жал
   
 15. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.558
  Е колку ја сакав серијата кога ја даваа на А1.Тогаш мислам прва година средно бев и понеделникот го сакав само поради серијата :) .Со оваа серија,Вовед во анатомија и Волшебнички и почнав да ги пратам американските серии.
  Омилени ликови ми беа сите четворица Мариса,Самер,Сет и Рајан.Нo Самер и Сет ми беа поубав пар и ми имаа повеќе хемија заедно,Мариса и Рајан беа некако "чудни" заедно.
  Последната сезона ми беше тотален промашај.Откако умре Мариса немаше смисла да се продолжува серијата затоа што изгледаше глупо без неа,некако навикната бев да ги гледам сите четворица заедно.
  Но севкупно добра серија.
   
 16. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.886
  Оооо Пирамитке ме потсети на деновите кога едвај чекав на А1 да почне серијава. :D


  Јас се сеќавам на се, mercy, ме потсети.
  Мене омилен лик ми беше Рајан. Што знам, јас повеќе го симпатишав него ли Сет.
  Иако ја гледав сезоната која не знам дали беше последна, а и не се сеќавам дека ја догледав воопшто серијава, anyway без Мариса ми беше штуро. Колку-толку боље ми беа као пар Рајан и Мариса, него ли со она коковчево што имаше дечко Французин, и што имаше книга напишано за нејзе. Тејлор де, сеа се потсетив.
  За рилекс ми беше одлична серијава.


  И јас спаѓам во групата која почна да ја гледа оваа серија, поттикната од саундтракот.
   
  На anuskaNESTLE му/ѝ се допаѓа ова.
 17. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.152
  Допаѓања:
  5.709
  Пол:
  Женски
  Добро ме потсетивте сега ке почнам да ја гледам пак. Многу е интересна и убава. Серија со содржина. :inlove:
  [​IMG]
   
 18. LitttleRNBPrincess

  LitttleRNBPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  795
  Допаѓања:
  950
  Пол:
  Женски
  ОКРУГОТ ОРИНЏ!! :D

  аа ја сакам многуууу серијава.. сите сезони сум ги гледала најубав лик ми е РАЈАН а најсмешен ми е СЕТ хахаха многу е интересен и симпатичен би сакала пак да ја даваат :D
   
 19. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  736
  Пол:
  Женски
  ДА да да да ја гледав.Оооооо Остин би е срце ама коа умре Мариса веќе не глеав :(
   
 20. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.092
  Да да добри времиња беа тоа.Е најубавите спомени од сериите биле од серии кои се емитувале на А1 :)