1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Округот Оринџ (The O.C)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од loly89, 27 јули 2011.

 1. crtanfilm

  crtanfilm Нов член

  Се зачлени на:
  28 април 2012
  Пораки:
  581
  Допаѓања:
  79
  Мариса умре :doh: На почетокот ми изгледаше убава серија ама после ме разочара
   
 2. solnishko

  solnishko Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2012
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  73
  Пол:
  Женски
  Вчера почнав да ја гледам серијава.. не е лоша, но досега не ми остави некој силен впечаток :)
   
 3. Elena69221

  Elena69221 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  2.352
  Допаѓања:
  3.519
  Пол:
  Женски
  Ја имам изгледано два пати. Значи сите сезони по два пати. Еднаш кога бев 5-6то одделение или кога и да ја даваа на ТВ, а втор пат минатото лето. Од различна перспектива ја гледав :) Една од омилените серии ми е, а Summer и Seth ми беа преслатки ^_^
   
 4. Cicero

  Cicero Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2013
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  18
  Барав некоја релаксирачка серија за летово и сфатив дека Округот Оринџ всушност никогаш не ја имав догледано. И ете така почнав да ја гледами дефинитивно не згрешив.
  Многу интресна серија.Богати,но не кренати ликови како во сегашниве тинејџерски серии.
  Омилен лик-Рајан
   
 5. GarpovaV

  GarpovaV Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  999
  Допаѓања:
  1.962
  Пол:
  Женски
  Многу ја сакам оваа серија. Ја гледав од почеток пред некое време.
  Супер се за релаксирање, ептен им го сакам животот. Од серијата почнав да се депримирам по Калифорнија. :D Немам посебно омилени ликови, сите ми се посебни на некој начин.
  По смртта на Мариса се разочарав ама не испадна толку лоша последната сезона. Омилена ми е сцената на првата епизода од последната сезона со Рајан и во позадина со песнава


  Хм, чувствувам дека пак ќе ја гледам..
   
 6. Elena69221

  Elena69221 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  2.352
  Допаѓања:
  3.519
  Пол:
  Женски
  Серијава ми е засекогаш омилена. Мислам дека би можела и по трет пат да ја изгледам. :lol:
   
 7. sweet-cherry

  sweet-cherry Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  3.632
  Допаѓања:
  29.208
  Пол:
  Женски
  Мене серијава ми предизвикува некоја топлина на душичкава.Мислам не дека обработува некои којзнае какви теми, ама пораснав со неа и ми е прирасната за срце.Два пати ја имам гледано, и сакам по трет пат да си ја прегледам.Омилени ликови, а и пар ми се Сет и Самер, и цел живот мислам дека ќе барам дечко што ќе биде како Сет:D:wasntme: И да, мислам дека ретко кој не плачел на смртта на Мариса, очекував дека нема да продолжи серијата без нејзе, ама како целина одлична беше.И секако музиката(y) А да, и омилен bromance на Сет и Рајан.

  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Marossa и Elena69221 им се допаѓа ова.
 8. elenkata20

  elenkata20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2016
  Пораки:
  196
  Допаѓања:
  241
  Пол:
  Женски
  Ооу Адам дефинитивно :) прееееееубава серија :) редовно гледав СТОКМЕНА :) Хахах
   
 9. rhcpfan

  rhcpfan Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  651
  Допаѓања:
  1.027
  Сега ја видов темата а неодамна почнав повторно да ја гледам серијата. Ја имав гледано на А1 ама не се сеќавам на многу работи па затоа сакав повторно да ја гледам бидејќи ми фалеше ваков тип на серија.
  Омилен лик дефинитивно ми е Сет а од родителите Сенди.
   
  На Adi888 и Tiki-lolipop им се допаѓа ова.
 10. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  6.169
  Допаѓања:
  23.048
  Пол:
  Женски
  И Јас почнав да ја гледам и прејака ми е :D
  Сет ми е омилен лик и најмногу се смеам, ќе ја изгледам обавезно цела, закон ми се :D
   
  На rhcpfan му/ѝ се допаѓа ова.
 11. rhcpfan

  rhcpfan Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  651
  Допаѓања:
  1.027
  Сега ме потсети дека имам застанато на 3та сезона од глупави причини.. Ќе ја продолжам наскоро,баш ми недостига (особено Сет и неговите глупости) :D
   
  На Adi888 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.676
  Допаѓања:
  14.187
  Пол:
  Женски
  Серијава одеше во вторник вечер на А1 :D Не ја гледав, не ми привлекуваше внимание, само редовно ја чекав насловната нумера

  :l:
   
 13. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  16.360
  Допаѓања:
  33.866
  Пол:
  Женски
  Ја гледав серијава, ама не до крај. Откако Мариса умре не ми беше баш интересна. Го обожавав Рајан. :inlove:
   
 14. Lavender4

  Lavender4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2021
  Пораки:
  759
  Допаѓања:
  2.272
  Пол:
  Женски
  Кога бев помала ја гледав на А1 мислам ја даваа и едвај чекав да почне :D пред некој ден почнав да ја гледам пак на нет не знам што ми текна на неа и душичката ми се стопли memories многу ја сакав серијава:l:
   
 15. IvvaNeo

  IvvaNeo Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2022
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  259
  Пол:
  Женски
  Не знам зошто периодот ме тера на оваа серија :)