1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Округот Оринџ (The O.C)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од loly89, 27 јули 2011.

  1. crtanfilm

    crtanfilm Нов член

    Се зачлени на:
    28 април 2012
    Пораки:
    581
    Допаѓања:
    79
    Мариса умре :doh: На почетокот ми изгледаше убава серија ама после ме разочара
     
  2. solnishko

    solnishko Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2012
    Пораки:
    151
    Допаѓања:
    73
    Пол:
    Женски
    Вчера почнав да ја гледам серијава.. не е лоша, но досега не ми остави некој силен впечаток :)
     
  3. Elena69221

    Elena69221 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    2.352
    Допаѓања:
    3.519
    Пол:
    Женски
    Ја имам изгледано два пати. Значи сите сезони по два пати. Еднаш кога бев 5-6то одделение или кога и да ја даваа на ТВ, а втор пат минатото лето. Од различна перспектива ја гледав :) Една од омилените серии ми е, а Summer и Seth ми беа преслатки ^_^
     
  4. Cicero

    Cicero Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2013
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    18
    Барав некоја релаксирачка серија за летово и сфатив дека Округот Оринџ всушност никогаш не ја имав догледано. И ете така почнав да ја гледами дефинитивно не згрешив.
    Многу интресна серија.Богати,но не кренати ликови како во сегашниве тинејџерски серии.
    Омилен лик-Рајан
     
  5. GarpovaV

    GarpovaV Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2011
    Пораки:
    999
    Допаѓања:
    1.962
    Пол:
    Женски
    Многу ја сакам оваа серија. Ја гледав од почеток пред некое време.
    Супер се за релаксирање, ептен им го сакам животот. Од серијата почнав да се депримирам по Калифорнија. :D Немам посебно омилени ликови, сите ми се посебни на некој начин.
    По смртта на Мариса се разочарав ама не испадна толку лоша последната сезона. Омилена ми е сцената на првата епизода од последната сезона со Рајан и во позадина со песнава


    Хм, чувствувам дека пак ќе ја гледам..
     
  6. Elena69221

    Elena69221 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    2.352
    Допаѓања:
    3.519
    Пол:
    Женски
    Серијава ми е засекогаш омилена. Мислам дека би можела и по трет пат да ја изгледам. :lol:
     
  7. sweet-cherry

    sweet-cherry Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 јануари 2011
    Пораки:
    3.537
    Допаѓања:
    28.788
    Пол:
    Женски
    Мене серијава ми предизвикува некоја топлина на душичкава.Мислам не дека обработува некои којзнае какви теми, ама пораснав со неа и ми е прирасната за срце.Два пати ја имам гледано, и сакам по трет пат да си ја прегледам.Омилени ликови, а и пар ми се Сет и Самер, и цел живот мислам дека ќе барам дечко што ќе биде како Сет:D:wasntme: И да, мислам дека ретко кој не плачел на смртта на Мариса, очекував дека нема да продолжи серијата без нејзе, ама како целина одлична беше.И секако музиката(y) А да, и омилен bromance на Сет и Рајан.

    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На Marossa и Elena69221 им се допаѓа ова.
  8. elenkata20

    elenkata20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2016
    Пораки:
    196
    Допаѓања:
    241
    Пол:
    Женски
    Ооу Адам дефинитивно :) прееееееубава серија :) редовно гледав СТОКМЕНА :) Хахах
     
  9. rhcpfan

    rhcpfan Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    1.027
    Сега ја видов темата а неодамна почнав повторно да ја гледам серијата. Ја имав гледано на А1 ама не се сеќавам на многу работи па затоа сакав повторно да ја гледам бидејќи ми фалеше ваков тип на серија.
    Омилен лик дефинитивно ми е Сет а од родителите Сенди.
     
    На Adi888 и Tiki-lolipop им се допаѓа ова.
  10. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.165
    Допаѓања:
    23.020
    Пол:
    Женски
    И Јас почнав да ја гледам и прејака ми е :D
    Сет ми е омилен лик и најмногу се смеам, ќе ја изгледам обавезно цела, закон ми се :D
     
    На rhcpfan му/ѝ се допаѓа ова.
  11. rhcpfan

    rhcpfan Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    1.027
    Сега ме потсети дека имам застанато на 3та сезона од глупави причини.. Ќе ја продолжам наскоро,баш ми недостига (особено Сет и неговите глупости) :D
     
    На Adi888 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Серијава одеше во вторник вечер на А1 :D Не ја гледав, не ми привлекуваше внимание, само редовно ја чекав насловната нумера

    :l:
     
  13. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.919
    Допаѓања:
    32.536
    Пол:
    Женски
    Ја гледав серијава, ама не до крај. Откако Мариса умре не ми беше баш интересна. Го обожавав Рајан. :inlove:
     
  14. Lavender4

    Lavender4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2021
    Пораки:
    726
    Допаѓања:
    2.250
    Пол:
    Женски
    Кога бев помала ја гледав на А1 мислам ја даваа и едвај чекав да почне :D пред некој ден почнав да ја гледам пак на нет не знам што ми текна на неа и душичката ми се стопли memories многу ја сакав серијава:l:
     
  15. IvvaNeo

    IvvaNeo Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2022
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    217
    Пол:
    Женски
    Не знам зошто периодот ме тера на оваа серија :)