1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Олимпик бич (Грција)

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од BarbieM, 29 јули 2013.

  1. BarbieM

    BarbieM Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2011
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    Гледам само за Паралија има тема. па би сакала да знам повеќе за Олимпик Бич планираме во септември да одиме на една недела, па дали мозе да ми го казете вашето искуство со ова гратче. Некои ваши предлози, идеи, ефтини супермаркети, кафичи итн. Благодарам однапред. Поздрав.
     
  2. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Барби мислам дека во сите кафичи покрај плажа се тие цени, но еве јас конкретно нонстоп одев на плажа некаде во средината, не ми текнува како се викаше кафичот ама има како палмички на влезот, шарени сепариња, и сламена тенда има. Нивни се лежалнките на плажата, со тоа кафе од 3 евра цел ден си е твоја лежалката. Смештај може да си најдете на лице место, немојте преку агенции зашто ќе ве фати поскапо, јас во сезона имам плаќано смештај од 10 евра дневно, така да за се што е над таа сума не се нафаќајте. Каде и да сте сместени плажата е блиску. Ефтин супер маркет ти е Лидл ама не е баш во близина, има во Катерини и во близина на Паралија. Ма да и супермаркетите во Олимпик Бич не се нешто посебно скапи. Гирото ти е ефтино, некои 2,5 евра, има се за јадење, секаде им се исти цените, суфлаки, пица, тестенини ти е поефтино некаде 6-8 евра, а морската храна над 10 евра. Кока кола, и др сокчиња во кафичите се движат од 2 евра нагоре, а коктелите им се малку поскапи од 8-10 евра. Мислам дека и другите алкохолни пијалоци им се тие цени. Сепак ова е за во сезона, во Септември би тербало да е поефтино.
     
    На BarbieM му/ѝ се допаѓа ова.
  3. BarbieM

    BarbieM Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2011
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    Фала многу на опширниот одговор, во темата за Паралија прочитав дека имало некој кафич во Олимпик Бич кај што плакаш 3 или 4 евра за кафе и лежанка а со тоа и ти носеле чипс, вода, овошна салата, пуканки итн па дали знаеш нешто повеќе за тоа место. Иначе ќе одиме преку агенција за 65евра од човек со превоз за 7 ноќеванја за од 07.09.13 што мислам дека е преефтнино и не верувам дека има поефтино од тоа а и ќе заштедиме време... До сега само на краците сум била па прв пат ќе идеме во Олимпик Бич. Секој искуство и мисленје ќе биде корисно затоа ајде Феминки кажете нешто повеќе.. Дали има тури за аквапарк или за на брод како се движат цените. Поздрав.
     
  4. Nati.P

    Nati.P Популарен член

    Се зачлени на:
    16 април 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    855
    Обично во сите кафичи се тие цени, не само во еден. Е сега, може има некоја минимална разлика од пола евро или евро, ама обично се по 3 евра
     
  5. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Имаш тури да, има една агенција сеа незнам како да ти објаснам кај се наоѓа, ама во нејзина близина е најголемата и најубавата пекара во Олимпик Бич, мислам и дека една агенција е, ние за со бродче тура до една плажа, појма неам као се викаше плаќавме по 18 евра, али цел ден траеше тоа, а имаше и тури за во аква паркот само не ми текнува која цена беше. Во сите кафичи ја имаш таа услуга, исто и услугата на плажа е горе доле истата. Кафето е таа цена од 3-4 евра, а со кафето си добиваш кроасани, сладоледи, овошни салати, вода ..... зависи... Навистина ефтина понуда сте нашле, одлична цена. Цените се нашето поефтини од оние на првиот крак, некои 3-4 евра е поефтина храната.
     
  6. Sanjichka007

    Sanjichka007 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2012
    Пораки:
    1.544
    Допаѓања:
    11.928
    Пол:
    Женски
    И јас и дечко ми ќе одиме за Олимпик бич од 31.08, 7 ноќевања. :)
    До сега не сум била така да баш и не знам што да очекувам :^)
     
  7. sanja.sani

    sanja.sani Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2012
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    2


    барби а преку која агенција ке идете ако не е тајна?
     
  8. BarbieM

    BarbieM Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2011
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    Vcera bevme da uplatime
    preku Atlas Plus kaj Policija Beko, no nemashe slobodna dvoktrvetna soba uste
    od sega, pa moravme da uplatime za trokrevetna
    i e 89e od covek so prevoz...
    :)
    Fala mnogu na odgovorite pa se nadevam deka kje si pomineme ubavo :))
    Dali nekoj znaes sto bil preku agencija so prevoz dali avtobusot zastanuva vo Lidl tamu negde vo blizina i kolku se patuva ?
    Pozdrav.
     
  9. bebaa

    bebaa Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2011
    Пораки:
    2.709
    Допаѓања:
    4.580
    Пол:
    Женски
    Дали некој што бил во олимпик бич престојувал во хотел олимпик бич?Ова вила всушност но така пишува во понудава од агенцијата,па ме интересира искуства.Поздрав.
     
  10. eci.sk

    eci.sk Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2011
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    89
    Пол:
    Женски
    дали некој бил во вила хелена,и како е таму?
     
  11. macy28102012

    macy28102012 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2012
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    57
    Пол:
    Женски
    Доколку некој престојувал во Вила Фотини, би била благодарна, некој да ми напише збор-два околу условите е далечината на плажата?
     
  12. Melanijaprincess

    Melanijaprincess Активен член

    Се зачлени на:
    18 септември 2013
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    LAST MINUTE PONUDA:7 nokevanja so vklucen prevoz Olympic beach od 22.09 za 2700 den. vo Villa Elefteria ili Villa Acropolis.Ako ima zainteresirani slobodno neka mi pisat =)
     
  13. BarbieM

    BarbieM Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 август 2011
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    Jas sum bila vo Vila Fotini bas ovaa godina, vilata e prekrasna, gazdite ljubezni. mozam da kazam edna od najubavite vili vo olympic bic. Plazata e blisku, no Samo pazete na plaza site sto kje odite vo Olympic bic i Paralija nas se ni ukradoa posleden den na plaza:( taka da pazete mnogu!!! i ne go preporacuvam ova mesto, selo so kokoski i kravi. plus isto kako vo Ohrid da si, se makedonci i srbi da nemozes na raat da prozboris. Prviot krak e najubav vo Grcija, a Hanioti, Kalitea i Pefkohori se daleku podobri mesta, moze e malce poskapo no veruvajte deka 100% kje pominete poubavo.
     
  14. Flower27

    Flower27 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2012
    Пораки:
    1.531
    Допаѓања:
    4.179
    Пол:
    Женски
    Јас сум била во Олимпик бич и убаво е :)
     
  15. Cvetetto

    Cvetetto Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2011
    Пораки:
    2.834
    Допаѓања:
    1.890
    Пол:
    Женски
    Првиот пат кога појдов Олимпик бич имав искрено не заборавен одмор,да несакаш да си одиш дома,ама ова година не беше ништо посебно(е тоа е заради друштвото). Местото е навистина убаво,а и блиску е Паралија пешки за 30 мин. споро да одиш ќе стигнеш ;) . За плитко е многу плитко има многу школки 8) ,ама има многу медузи ние бевме од 20 јуни до 1 јули, мама парампарче ја напраја :rofl: :rofl: . Јас кога почнав да паничам леле мори мајко :tmi: ... Добро е што е евтино. А бе ние на она улицат што е за шетање најдовме соба за 20 евра 8) .
    Ако случано ја изберете оваа дестинација преубаво ќе си поминете....
    Поздрав.... :hai:
     
  16. lejlla

    lejlla Популарен член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2013
    Пораки:
    978
    Допаѓања:
    2.362
    zenski da ne znae nekoja kako se dvizat cenite vo olimpic beach?
     
  17. Quuen

    Quuen Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2014
    Пораки:
    465
    Допаѓања:
    2.603
    Пол:
    Женски
    За цените не е скапо имаш пиво на точење 1,20 мн е поевтино за разлика од Паралиаа имаш за шетање патем блиску ти е и Паралија за шетање ама од водатаа јас воопшто не сум задовона тоаа е катастрофаа :puke:
     
    На ian somerhalder му/ѝ се допаѓа ова.
  18. plava.90

    plava.90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2011
    Пораки:
    276
    Допаѓања:
    498
    Пол:
    Женски
    бил некој сместен во хотел Енастрон?
     
  19. ian somerhalder

    ian somerhalder Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јули 2016
    Пораки:
    147
    Допаѓања:
    136
    Пол:
    Женски
    Да,водата е единствено нешто што не ми се допадна
     
  20. westt

    westt Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2015
    Пораки:
    271
    Допаѓања:
    163
    A dali znae nekoj kolku cini edno nokevanje za dvajca I 3 godisno dete?