1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Олимпик бич (Грција)

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од BarbieM, 29 јули 2013.

  1. krofnicka27

    krofnicka27 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2016
    Пораки:
    811
    Допаѓања:
    12.567
    Пол:
    Женски
    Каде можам да ги најдам сите вили на Олимпик бич? Одам таму за две недели, ама не ми текнува како се вика вилата, ми треба да ја најдам :smirk:
     
  2. jasna83

    jasna83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2016
    Пораки:
    165
    Допаѓања:
    5.782
    Пол:
    Женски
    А да пуштиш на мапа на Street view и на тој начин да ја пронајдеш вилата :):?:
     
  3. krofnicka27

    krofnicka27 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2016
    Пораки:
    811
    Допаѓања:
    12.567
    Пол:
    Женски
    Сакам да прашам дали некоја била сместена во вилата Амос на Олимпик бич? Ме интересира дали се чисти собите и дали стварно е на само 40 метри од плажата :?:
     
  4. Slavicak

    Slavicak Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2016
    Пораки:
    282
    Допаѓања:
    606
    Пол:
    Женски
    Јас одев порано Олимпик..Плажата полна пензионери,мирно море,топла вода,песочна плажа,цени слични како кај нас,во продавниците повеќето продавачи беа Срби па добро се разбиравме,водата е чиста само на сабајле и кристална е кога ке заврни дожд потоа се заматува..Некој забави нема..Ама за сите што сакаат мирно место супер е..8)
     
    На Acka22 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. forumce

    forumce Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 февруари 2017
    Пораки:
    8.101
    Допаѓања:
    37.575
    Пол:
    Женски
    Јас лани бев и не ми се допадна. Водата не беше воопшто чиста и немаше песочна плажа, туку поголеми камчиња. Последниот ден заврна и тогаш се исчисти водата. Мало место е, евтино, нема за шетање многу, погодно е за постари. Имаше многу Срби и наши. Предност е што близу е Паралија, поголемо место, каде што има кај да се прошета и виде. Во вила Фотини бев, таа сината вила, не е лоша и чиста е, и близу до плажата.
     
    На Acka22 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Dragana96

    Dragana96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    23
    Дали некој може да ми препорача приватно сместување за двајца во олимпик бич и како одат цени од 25јуни?
     
  7. iloveyou29

    iloveyou29 Queen of beauty

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    5.732
    Допаѓања:
    32.007
    Пол:
    Женски
    Досега само во Паралија одев, а сега прв пат малку подоле во Олимпик бич. Одиме од 20јули , 10 тина дена , јас мм и ќерката. Некој искуство да пише што бил оваа година, каква е плажата, водата, дали е мирно навечер?
     
  8. fina erika

    fina erika Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2017
    Пораки:
    1.308
    Допаѓања:
    11.518
    Пол:
    Женски
    Искрено мене не ми се допадна водата многу матна и прљава беше а бев од 01.08.и башка бев бремена.Гратчето мало, Паралија е поголема, ми се допадна а доста и ефтини работи имаше а бидејќи си со дете има еден куп за играње колички,лулашки флипери,оние едни застаклени како аквариум ополни со играчки ставиш едно евро фатиш играчка.Леле знам внука ми како го тегнеше брат ми секој ден (facepalm)Има една продавница исклучиво само за сладолед на топки, многу беше вкусен со што сакаш одозгора ти реди преливи, мрвици мислам беше 1,50 или 2 евра.
     
    На iloveyou29 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. iloveyou29

    iloveyou29 Queen of beauty

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    5.732
    Допаѓања:
    32.007
    Пол:
    Женски
    Сеа ме подзамисли за водата. А инаку со цените како стојат, скапо/ефтино? И дали има маркет во близина?
     
  10. Petar80

    Petar80 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.579
    Допаѓања:
    45.077
    Пол:
    Машки
    Едно од најлошите, најпрљавите и нај не организираните места во Грција еднаш и никогаш повеќе
     
    На Traveler91 и realGirl им се допаѓа ова.
  11. iloveyou29

    iloveyou29 Queen of beauty

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    5.732
    Допаѓања:
    32.007
    Пол:
    Женски
    Петре сеа ме предомислуваш да откажувам резервација :D Дај кажи нешто позитивно :!::rofl:
     
    На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. realGirl

    realGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2014
    Пораки:
    1.411
    Допаѓања:
    6.697
    Пол:
    Женски
    Од Паралија до Лептокарија, нема убаво чисто море и плажа. Неи Пори под Лептокарија е веќр подобро, почиста е водата, само маана му е што нема за шетање.
     
    На Dadusicka и Petar80 им се допаѓа ова.
  13. Petar80

    Petar80 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јуни 2015
    Пораки:
    1.579
    Допаѓања:
    45.077
    Пол:
    Машки
    Нај искрено ти кажувам, пикавци и харти насекаде, водата прљава беше навечер ништопосебно организирано ни за деца ни за постари. Мацедонишен изобилства како на Славија во Охридно пешкири и куп преку глава низ плажа
     
    На Bozica1980, fina erika и iloveyou29 им се допаѓа ова.
  14. fina erika

    fina erika Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2017
    Пораки:
    1.308
    Допаѓања:
    11.518
    Пол:
    Женски
    Да има неколку во близина релативно ефтино од други места во грција ,праските беа во денари ќе ти кажам 40 денари патлиџан 60 денари лубеница кило 12 денари а продаваа и половинки вода, сокови приступачно само лебот,млекото јогуртор и тестенините како кифла пица се малку поскапи ова за ланио ти кажувам сега да не поскапеле малку незнам.Инаку повеќе не би одела таму Неа Пори ми се допаѓа повеќе.
     
    На iloveyou29 и Petar80 им се допаѓа ова.
  15. forumce

    forumce Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 февруари 2017
    Пораки:
    8.101
    Допаѓања:
    37.575
    Пол:
    Женски
    @iloveyou29 Водата не е чиста воопшто, плажата е само каменчиња поголеми, ситен песок речиси и да нема. Мало место е, 1 улица е за шетање, мирно е. И јас не би се вратила пак таму.
     
    На Dadusicka, iloveyou29, fina erika и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. Hortenzija

    Hortenzija Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2019
    Пораки:
    1.515
    Допаѓања:
    13.633
    Пол:
    Женски
    Прв пат сакаме да одиме Олимпик бич.Со две деца сме. Има нешто за деца интересно? Може да споделите искуства...
     
  17. Bubce38

    Bubce38 Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2016
    Пораки:
    10.644
    Допаѓања:
    161.589
    Пол:
    Женски
    Ништо нема. Една долга плажа и толку.
    Водата катастрофа.
    Не знам што конкретно те интересира но јас таму не би одела на одмор. Сум била неколку пати на еднодневна, појќе ради Паралија што е блиску. Обожавам да се шетнам низ неа, по тезгите:)
     
    На Petar80 и Hortenzija им се допаѓа ова.
  18. Ahoy

    Ahoy Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јануари 2020
    Пораки:
    9.176
    Допаѓања:
    37.949
    Пол:
    Машки
    Подобра опција според мене е Паралија или Лептокарија од тој ценовен ранг таму.
     
    На Hortenzija му/ѝ се допаѓа ова.