1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Олуја (La Tempestad) [Тв Пинк]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од ludoto19, 12 септември 2013.

 1. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  За Љубителите на Еспањол теленовелас, и Секако Вилијам Леви, ја имам честа |( :P Да им кажам дека на Пинк почна нова серија со него и Химена Наварете, Мис Универзум 2012.

  Се вика Ла Темпестад или Олуја

  Кој не фаќа Пинк може да ја гледа ТУКА во живо http://www.navidiku.rs/tv-uzivo/tv-pink во 18 часот на Пинк Србија, 18 и 30 Пинк М, или Црна Гора и Пинк БиХ 17 часот, на линков.


  Me Мрзи да преведувам, па кој е носталгичен нек ја гледа, до 10 епизода се, фина е не е лоша, за тепање време и сеќавање на Вирхен Мариа и шпанскиот е супер

  Marina je menadžer hotela u gradu. Njena karijera nailazi na loš period kad sazna da njena majka Beatris Reverte boluje od teške bolesti. U isto vreme u mestu ’’Nuestra Senjora del Mar’’ živi Damijan Fabre, mladi kapetan koji poseduje ribarski brod ’’La Tempestad’’ (Oluja). Damijan je zadužen za snabdevanje ribom fabrike ribljih konzervi ’’Neptun’’. Estersita, ćerka gradonačelnika, opsednuta je Damijanom, koji posle njenih upornih udvaranja popušta.
  U gradu se pojavljuje Mercedes Artigas, misteriozna i elegantna žena. Ona je vlasnica ’’Neptuna’’ i očajnički joj je potreban neko ko će spasiti fabriku od bankrota. Nudi Marini šansu da popravi svoj profesionalni život tako što će preuzeti finansijski i administrativni menadžment u fabrici. Marina prihvata da se preseli u grad, ali Mercedes krije veliku tajnu: ona je Marinina prava majka. Još dok je bila vrlo siromašna u nju se zaljubio kriminalac Ernesto koga je odbila, jer je bila zaljubljena u Leonarda sa kojim je ostala u drugom stanju. Besni Ernesto ubio je Leonarda, a Mercedes je pobegla i ubrzo posle toga rodila je blizankinje: Marinu i Magdalenu. Ernesto je oteo Magdalenu, obeščastio i osudio na život prostitutke. Da bi spasila Marinu od iste sudbine, Mercedes je odlučila da je da na usvajanje. Bogati i zgodni Ernan još od detinjstva je zaljubljen u Marinu. Dovoljno je moćan da dobije sve što poželi, ali Marina voli Damijana i da bi ga učinila ljubomornim prihvata Ernanovo udvaranje..

  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На an4ii му/ѝ се допаѓа ова.
 2. ane.bella

  ane.bella Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  3.181
  Допаѓања:
  25.543
  Пол:
  Женски
  La tempestad(Олуја) ТВ ПИНК

  Јас ја гледам на youtube до 20 еп.сум.како што кажа Лудото добра е за тепање време,плус со Вилијам е и колку и да не чини барем очи се плакнат :P а ова нели било преработка од некоја друга шпанска серија,дали ја имате гледано другата и која е по убава оваа или таа оригиналот??
  Само да си кажам дека покрај Вилијам Леви тука ми глумат едни од моите нај сакани актери (за во шпанскиве серии) Цезар Евора,Даниела Ромо и посебно ја обожавам Нора Салинас :inlove:
   
  На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  La tempestad(Олуја) ТВ ПИНК

  Bелат дека е преработка на

  [​IMG] , A не ја памтам серијава така да не ми текнува :) .

  Да Цезар е многу добар актер, мислам дека е врвот на Теленовелите :rofl: :rofl:
  Одличен актер
   
  На ane.bella му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ane.bella

  ane.bella Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  3.181
  Допаѓања:
  25.543
  Пол:
  Женски
  La tempestad(Олуја) ТВ ПИНК

  ^^^
  Ауу,со овај лепотанов од Зоро била оригиналот,аха,е не ја немам гледано
   
 5. smurffi

  smurffi Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  378
  Пол:
  Женски
  La tempestad(Олуја) ТВ ПИНК

  На крајот на август почнаа да даваат реклами за серијава..Си велев да ја гледам..
  Но почна училиштето..смени..не можеш секогаш да ја фатиш да ја гледаш..
  А и сега откако прочитав дека е преработка на La Tormenta, серијата ја имам гледано, така да :)
   
 6. ane.bella

  ane.bella Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  3.181
  Допаѓања:
  25.543
  Пол:
  Женски
  Ради споредба решив да изгледам и некоја епизода од la Tormenta, и видов дека едната со другата серија немаат никаква допирна точка. Во мексиканскава Олуја главниот лик е капетан на брод и се вика Дамјан Фабре а женскава улога се вика Марина мислам Наварте беше презимето и е менаџер во фабрикава Нептун.во венецуелскава Олуја е сосем подруга содржина Марија Тереза градска богаташка оди в село на имотот од татко па таму го сретнува овој Сантос обичен селанац и се грижи за имотот од татко и на Марија Тереза,и како во сите други Шпански серии се заљубуваат и така на така,важно мене ми немаат ништо заедничко во главната содржина
   
  На an4ii му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Veki4kaa

  Veki4kaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  5.068
  Допаѓања:
  17.209
  Пол:
  Женски
  Јас го гледам филмот на интернет, и моментално сум до 38 епизода, и ми е преубав, се заразив :devil:
   
  На an4ii му/ѝ се допаѓа ова.
 8. an4ii

  an4ii Популарен член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2013
  Пораки:
  604
  Допаѓања:
  441
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  Срцки <3
   
  На Veki4kaa му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  487
  Најубав, заради него ја чекам серијава кај нас
   
  На an4ii му/ѝ се допаѓа ова.
 10. an4ii

  an4ii Популарен член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2013
  Пораки:
  604
  Допаѓања:
  441
  Пол:
  Женски
  Ги долгледав сите епизоди од среијава и сум воодушевена.. поубава серија немам гледано :D
   
 11. ane.bella

  ane.bella Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  3.181
  Допаѓања:
  25.543
  Пол:
  Женски
  и се вратив на серијава пак со паузи ја гледам,абе ептен го љубам Вилијамчево ама некако слабо ми го задржува внимманието серијава,многу бавно ми се одвиваат работиве имаше 1 или 2 епизоди скроз без Вилијам и тоа воопшто не ми се бендисува,а пак сега од ко е тука пак е досадно за гледање само се шлапаат се бацуваат со мисицава и од авион се познава дека вистински уживаат во тоа без да глумат :envy: не бе не не сум љубоморна :envy: :D
  нај добро од се во цела серија ми е песната Кристина Агилера и Алехандро Фернандез супер комбинација нема промашај
  http://www.youtube.com/watch?v=Z81hsLIY1sQ
   
  На Victorian му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  935
  Допаѓања:
  573
  Пол:
  Женски
  Ја даваат на канал Визија од понедолник до петок во 15 и 45
   
 13. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  487
  Многу брзо и на Скај Нет во Скопје.
   
 14. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.698
  Допаѓања:
  19.879
  Пол:
  Женски
  ja gledav serijava,ne e losa a ovoj levy e :l: isto i zenskata e mnogu ubava.
   
 15. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  Од колку саат?
   
 16. jok

  jok Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2012
  Пораки:
  928
  Допаѓања:
  896
  10) БУРА
  Оригинален наслов: La Tempestad
  Телевизии кои ја прикажуваат : Скај Нет / Локални телевизии
  Термини на емитување : од понеделник до петок
  20.00 ( премиера ), 23.50 и 11.30 ( реприза )
  + сабота од 10.00 и недела од 11.00 ( неделни репризи )
  Продукција : Televisa, Мексико, 2013
  Број на епизоди : 10 / 122
   
  На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Veki4kaa

  Veki4kaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  5.068
  Допаѓања:
  17.209
  Пол:
  Женски
  Ќе почнува од среда на КТВ - кавадаречката тв од 20:35
   
 18. mode-kristina

  mode-kristina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2014
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  4.088
  Пол:
  Женски
  Ја има на Скај Нет и е насловена како Бура.