1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Омбре тренд

Дискусија во 'Мода и стил' започната од glow, 3 август 2012.

  1. Be-yO-nCe

    Be-yO-nCe Популарен член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    1.399
    Допаѓања:
    6.907
    Пол:
    Женски
    Е да,ако имаш светла коса...Ама мојата е најтемно кафеава онака ко црна и фризерот ми рече дека мора со бланш за да се добие посакуваниот резултат
     
  2. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Имам темно кафена боја коса.

    Ако сакаш ваков омбре на темна коса, мора бланш.
    [​IMG]

    Мојата излезе ваква. Се уште се познава и после 4-5 месеци нефарбање.
    [​IMG]
     
  3. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Мене ми е ова тотално грдо и изгледа несредено. Колку сака нека е тренд. Ќе фатам нема да се фарбам 3-4 месеци, одма во мода ќе бидам. Живи глупости, луѓево од помодарство незнаат што да направат.
     
    На sanja.burgundy му/ѝ се допаѓа ова.
  4. LetsTalkFashion

    LetsTalkFashion Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    437
    Допаѓања:
    879
    Девојки ја пробал некој новата фарба на loreal ???
    Се мислам дали да експериментирам сама ... :worried:

    [​IMG]
     
  5. Veki4kaa

    Veki4kaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2012
    Пораки:
    5.072
    Допаѓања:
    17.213
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    јас ова би го носела! :)
     
  6. Decapitated.Hanna

    Decapitated.Hanna Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    576
    Толку е распространето шо губи од секаква уникатност. Можеби стои убаво и стварно му дава свежина на целиот изглед.. ама не би си ја направила косата таква од причина шо секоја втора ке биде со омбре за месец најмногу. |(
     
  7. x-MajaEsposito-x

    x-MajaEsposito-x Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2013
    Пораки:
    1.731
    Допаѓања:
    3.498
    Пол:
    Женски
    Мене ми се допаѓа трендов. Особено микс на некои перфектни бои. Омбрето јас на нокти го имам пробано а за на коса во иднина а имам многу омбре маички и ги обожавам :inlove:
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
     
  8. Veki4kaa

    Veki4kaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2012
    Пораки:
    5.072
    Допаѓања:
    17.213
    Пол:
    Женски
  9. RedWine

    RedWine Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    109
    Допаѓања:
    61
    Како фризура не ми се допаѓа,не ми изгледа убаво! А ова омбрево на некој фустан или маица,во ред е,така може интересно да ми изгледа! За нокти не знам ,до сега искрено не сум видела некоја со такви нокти :)
     
  10. curlygirl

    curlygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2012
    Пораки:
    680
    Допаѓања:
    521
    Пол:
    Женски
    Баш ми се допаѓа овој тренд.Пред една недела си ја направив косата.Изгледа прекрасно.Се разбира на светло кафеава коса стои поубаво ,додека на потемна коса не ми се допаѓа.Се е до вкус.
     
  11. kikkki

    kikkki Популарен член

    Се зачлени на:
    31 март 2012
    Пораки:
    2.743
    Допаѓања:
    4.842
    Јас сакам да пробам на коса.Сега ми е доста кратка,малку подоле од рамена ми доаѓа,па нема да се истакне убаво омбре стилот.За месец два,бар да ми потпорасне уште 2-3 цм,па планирам и јас да ја правам.
    Ми се допаѓа,изгледа убаво и интересно.Ама се додека не се претера.Имам светло кафеава коса,нешто како темно руса ми доаѓа.Не сакам голем контраст да има,нешто слично на ова,само имам посветла боја на коса.
     

    Прикачени фајлови:

  12. lana.del-rey

    lana.del-rey Популарен член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2013
    Пораки:
    690
    Допаѓања:
    1.300
    Многу ми се допаѓа овој тренд,ама само на нокти и коса! на облека некако не,освен на кратки панталончиња и на некоја така широка маичка.. :)
     
  13. Spidy

    Spidy Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    4.182
    Допаѓања:
    10.790
    Пол:
    Женски
    На нокти и облека е супер, па и на шминка не е лошо, ама ова со косата... :^)
    Како нефарбани ми изгледаат, пошо повеќето се со темен корен и светли врвови. Обратно, со потемни врвови некако поприфатливо ми е, ама сепак јас тоа не би.
    За облека немам ништо со омбре, ама дефинитивно би си купила. Дури и за матурата моја пред 5 години видов материјал со омбре (само тогаш не знаев дека така се вика), и сакав со него да си го сошијам фустанот, ама ме предомисли мајка ми.
    Нокти имам и постирано на форумов, многу ми се свиѓаат, и иако не се многу тешки за правење, одземаат многу време. Иначе се прекрасни.
    Шминка не сум пробала, ама не е лошо и тоа.
     
  14. LaraSolare

    LaraSolare Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2013
    Пораки:
    865
    Допаѓања:
    6.617
    Пол:
    Женски
    И јас го сакам овој тренд , посебно зашто ме поттикна да се фарбам .. инаку имам обратно омбре јас горе ми е светла доле темна во 3 нијанси на црвена ми е , но не онаа јака црвена со премногу сјај , туку накај нешто портокалово , бакарно иде не знам како да објаснам :D Инаку многу интересно ми изгледаат омбре усни и одамна се спремам да пробам
     
  15. charliee

    charliee Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 март 2012
    Пораки:
    816
    Допаѓања:
    716
    Пол:
    Женски
    не му стои на секого ова омберво :D имавме професорка се направи во омбре со плава нијанса она како плавуша не фарбана и дојде па пола коса од десно погоре фатена а пола од поголе фатена... катастрофа.ама на некои има стои.... :D
     
  16. Hazel

    Hazel Активен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2013
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    3
    омбре на нокти одлично, облека катастрофа, на коса подобро изгледа од темно кон светло :)
     
  17. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    Коса во две бои

    искрено често ми се допајгат тие двобојни коси,последно време многу ми се допајга косата каде е црно црвена па си планирам и јас да ја направам така,од озгора црно а долниот дел малце на црвено :)
    има исто така и други убави комбинаци со плаво и слично.
    вака убава е :)
    што мислите за ваквите бои на коса?
    ви се допајгат ли?
    и дајте предлози и слики ако имате со вакви бои на коса :)
     

    Прикачени фајлови:

  18. Dobie

    Dobie Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2013
    Пораки:
    199
    Допаѓања:
    240
    :inlove: :inlove: :inlove: Im in love with ombre style :inlove: :inlove: :inlove:

    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
     
    На Irrepleceable му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Daydream

    Daydream Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2013
    Пораки:
    1.682
    Допаѓања:
    6.469
    Пол:
    Женски
    Според мене интересен тренд кој трае веќе подолго време. Е сега се си има граница. На пример ми се допаѓа втората слика од постот на Dobie затоа што боите се таман и не е некоја екстремно голема разлика. Не ми се допаѓа омбре на коса со црвени нијанси.

    Како и да е на коса не би го пробала затоа што на коса никогаш не сум правела некои којзнае какви промени, едноставно немам храброст. Инаку ми се допаѓа трендов и на се останато и нокти и облека и воопшто не е нападен него ми е баш онака пријатен за око. И го практикувам на се освен како што кажав на коса не. :)
     
  20. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    преубави се :inlove: :inlove: :inlove: сакам вака да ја напрааавааам :inlove: :inlove:
     

    Прикачени фајлови: