1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Омилена боја и на што ве асоцира?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од SexyLady, 6 септември 2010.

  1. Isidora-Veles

    Isidora-Veles Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јули 2010
    Пораки:
    169
    Допаѓања:
    124
    Омилена боја?

    сивата и кремовата :inlove: :inlove: :inlove:
     
  2. Barbie-mwa

    Barbie-mwa Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    1.237
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Женски
    Омилена боја?

    Лилјакова, црвена и сива се најзастапени кај мене. Потоа циклама и црна. :)
     
  3. BlackCat

    BlackCat Популарен член

    Се зачлени на:
    16 август 2010
    Пораки:
    521
    Допаѓања:
    202
    Омилена боја?

    љиљакова, светло плава како небото или море/базен, бебешко плава и слетло ама многу светло зелена...во тие бои и најмногу сакам да се облекувам и лакирам со тоа што за облека и лак ја сакам многу и црната
     
  4. firequeenn

    firequeenn Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    2.012
    Допаѓања:
    5.909
    Омилена боја?

    преку лето обожавам да носам портокалови и црни фустани ..бидејќи сум плава многу ми одговара црната боја и ми ги изразува плавите очи ...сепак портокаловата ми е во срце :)
     
  5. HoneyBun

    HoneyBun Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    503
    Допаѓања:
    973
    Пол:
    Женски
    Омилена боја?

    Моја омилена боја е зелената, потоа сивата,белата и светло сината. :)
     
    На Ragdoll му/ѝ се допаѓа ова.
  6. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Омилена боја?

    Сакам топли бои како жолта, црвена, портокалова, кремаста... :)
     
  7. missperfect

    missperfect Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2010
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    60
    Омилена боја?

    Дефинитивно омилени ми се црвената и виолетовата боја,а црната не ја сметам за боја :) таа е стандард.
     
  8. Leeloo

    Leeloo Популарен член

    Се зачлени на:
    11 декември 2010
    Пораки:
    645
    Допаѓања:
    290
    Омилена боја?

    Омилена боја - црвена
    али ги сакам и виолетовата, сивата.
     
  9. kate1986

    kate1986 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    2
    Омилена боја?

    violetova :)
    [mod-kirilica:3fnufo75][/mod-kirilica:3fnufo75]
     
  10. Ragdoll

    Ragdoll Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    10
    Омилена боја?

    ЗЕЛЕНА!Одсекогаш! :) :) :) :)
     
  11. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.709
    Допаѓања:
    150.479
    Омилена боја?

     
    На Angelche и UbavkaBube им се допаѓа ова.
  12. UbavkaBube

    UbavkaBube Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    297
    Допаѓања:
    95
    Омилена боја?

    Дефинитивно жар црвена.... :$ Значи не само што зрачам и сум насмеана од уво до уво кога ја носам туку и кога и да сум во црвено се` ми оди од рака. Можеби само ме тепа психата, не знам.....И за денови кога знам дека ќе бидам ептен работно експлоатирана облекувам ЗАДОЛЖИТЕЛНО нешто црево (па мака да е и ролка под црн елек....).
    За секој ден или за везден што би се рекло, значи кога расположението ми е стандард сум најчесто во црно, црно/бела, црно/бело/сива и нивните можни варијанти. И тогаш за чудо и расположението, ама и дешаванките ми се стандард.
    Е сега има еден феномен, значи кога и да облечам тегет сум токму како од песната ..,,I am blye,,...и денот ми е тапаааааааа....значи ептен ,,блу,,.
    П.с. знам дека се` е до психата, ама сеуште си терам по свое и ,,верувам,, во тајната формула на боите! ;)
     
  13. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Омилена боја?

    Дефинитивно сината боја ми е фаворит посебно овие две нијанси

    1. оваа нијанса на темно сина затоа што ми е многу мистична и секоја жена изгледа привлечно во неа и ми е некако royal
    [​IMG]

    2. и оваа нијанса тиркизно сина затоа што ми е премногу нежна и дури поженствено ми делува дури и од розевата (инаку ваква боја ми е маусот :lol: )
    [​IMG]

    Другите нијанси ми се исто така пријатни се додека синото не преминува во друга боја освен кога станува збор за онаа темна пријатна нијанса меѓу сина и зелена :)
     
  14. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Омилена боја?

    А да и ќе заборавев, килибарно кафената ми е исто преженствена а за жал многу малку парчиња гардероба имам во таква боја (сигурно не ми оставило ништо толку голем впечаток) инаку добар пример за доловување на нијансата за која зборувам е сликата подолу

    [​IMG]

    на времето имав многу слично прстенче. Премногу ја сакам нијансава како дел од гардероба аксесоари итн итн
     
  15. GarpovaV

    GarpovaV Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2011
    Пораки:
    999
    Допаѓања:
    1.962
    Пол:
    Женски
    Омилена боја?

    Најмногу ми се допага виолетовата..незнам некако најмногу ми се допага исто така ми се допагаат и

    Сината-ме асоцира на сино небо
    Зелената-ме асоцира на ливади и зеленило :)
     
  16. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Омилена боја?

     
  17. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    Омилена боја?

    Ми се допаѓа зелената боја! Светло зелена,темно зелена,маслинесто зелена...сеедно! Ги сакам сите нијанси освен оваа драч зелена
    Немам многу парчиња облека во таа боја,освен неколку летни маички во зелан боја и едно/две зимни парталчиња во маслинесто зелена боја,но затоа дома на моите им сугерирав да реновираат во зелена боја па и ѕидовите на собите ни се зелени! Зелената боја релаксира според мене и ми се допаѓа кога природата е разеленета!
    Инаку кога е во прашање гаредробата ги носам сите бои со исклучок на драч нијасните!
    Имам многу облека во црна боја, и многу наикт и чевли исто во црна боја но тоа не значи дека ја носам затоа што се осеќам неубаво туку затоа што црната боја дозволува најмногу комбинации и стои елегантно! Ми се допаѓа и кога црната боја е употребена во уредување на ентериерот на некој локал или пак домашен амбиент но мислам дека во тие ситуации не треба да се претерува со црните детали!
    Кафеавата пак боја оваа сезона ми беше хит (од чевли до марами и накит,се ми беше во кафеаво) А инаку како боја не дозволува многу ексериментирање и мислам дека од тие причини многумина ја одбегнуваат!
    Исто така ја сакам и жолтеникаво/кафеавата боја, или есенската боја кога лисјата пожолтени преовладуваат со својата боја!
    Црвената боја пак значи смелост и мислам дека малку луѓе знаат да ја носат и убаво комбинираат! Црвеното мене ме потсеќа на сексипил, еротичност, заљубеност...
    За другите бои немам посебен коментар! :P
     
  18. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    Омилена боја?

    Дали паметите како мали колку многу ние девојчињата ја сакавме розовата боја,а како растевме ја сметавме за детска,бебешка ? Многу ме нервираат љуѓе кои се определени за една боја,и се во неа. :^) Моја омилена боја е СИНА , а боја која најмногу ми стои е СИВА и ЛИЛЈАКОВА. :*
     
  19. unforgiven

    unforgiven Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    125
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    Омилена боја?

    паааа црвената - ме потсетува на оган, страст, врелина и моќ :)
     
  20. del-fin

    del-fin Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    82
    Допаѓања:
    20
    Омилена боја?

    Бела-нежност,искреност,невиност.Црвена-лјубов,оган,секс,Зелена-живот,храброст.Лилјакова-на месецот мај :lol: .Ги сакам сите бои и имам гардероба во сите бои но некако ови са ми омилени ;)