1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Омилена салата

Дискусија во 'Храна и пијалаци' започната од smiley22, 15 април 2012.

 1. smiley22

  smiley22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2012
  Пораки:
  670
  Допаѓања:
  350
  Која салата најмногу ја сакате..?
  Јас најмногу сакам руска салата и макарони салата.. :)


  Ако темава е дупла или е глупа нека се избрише....
   
 2. dolly.doll

  dolly.doll Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  505
  Пол:
  Женски
  Омилена салата...??

  Шопска и марула
   
 3. sanjalica

  sanjalica Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  571
  Омилена салата...??

  Марула (цела зима!)
  [​IMG]

  Зелка салата
  [​IMG]

  Шопска салата
  [​IMG]

  Пилешка...
  [​IMG]

  И мноогу други во кои има работи што ги јадам (малце сум пребирлива де) :P
   
  На Elinora му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.812
  Допаѓања:
  11.127
  Пол:
  Женски
  Омилена салата...??

  Шопска и марула (мн кисела :lol: )
  Секој ден јадам салата било која од овие две :)
   
 5. biggirlsdontcry

  biggirlsdontcry Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2012
  Пораки:
  483
  Допаѓања:
  163
  Омилена салата...??

  Руска и шопска, и некоја овошна. :lol:
   
 6. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.834
  Пол:
  Женски
  Омилена салата...??

  Зелена салата со ротквици :P :P :P
   
 7. Alesii

  Alesii Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  841
  Омилена салата...??

  цезар слата :inlove:
  [​IMG]
  шопска салата :inlove:
  [​IMG]
   
  На Anja98 и Mrs.Bass им се допаѓа ова.
 8. MaCa-J

  MaCa-J Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  604
  Допаѓања:
  135
  Омилена салата...??

  :l: Рускааа. :inlove:
   
 9. Unique.chick

  Unique.chick Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  2.390
  Омилена салата...??

  ШОПСКААААААА............
   
 10. BeYourself

  BeYourself Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.489
  Допаѓања:
  2.949
  Омилена салата...??

  Руска салата, ама онаа на мама. Она е најубава.
  Инаку, секако дека и другите спаѓаат во предвид.
   
 11. cindy

  cindy Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  307
  Допаѓања:
  166
  Омилена салата...??

  шопска со мноооооогу сиренце, руска и салата со павлака, кисели крставички, лукче и мајонез :mm:
   
 12. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  2.553
  Пол:
  Женски
  Омилена салата...??

  Руска салата, шопска и посебно во овој период Мимоза салата :)
   
 13. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.052
  Омилена салата...??

  Шопска, пилешка, салата од макарони, руска(но без компир и кашкавал, дефинитивно е многу по лесна и освежителна), салата од свежа зелка , ситно сецкана :inlove:
  Хахаха орееска го правевме муабетов со маж ми :lol:
   
 14. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.333
  Допаѓања:
  15.497
  Омилена салата...??

  Оваа салата штотуку ја открив, т.е случајно ја прочитав низ страниците на УН диета, напишана од една членка. Зелка салата, внатре рендаш морковче едно цело и додаваш рендано свежо цвекло или пак цвекло од тегла и го сецкаш. Додаваш сол/зејтин/оцет по желба.

  Ептен е вкусна, плус најадува и поттикнува заситеност.
  Покрај тоа, многу е здрава и изобилува со разно-разни витамини потребни за организмот.
   
 15. TeaB

  TeaB Популарен член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  1.868
  Допаѓања:
  543
  Омилена салата...??

  Анабела мојата најомилена. Нон-стоп си ја јадам, но кога ќе ја направи баба ми е највкусна :D
   
  На anabel-a му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  4.270
  Допаѓања:
  5.750
  Пол:
  Женски
  Омилена салата...??

  Руска, значи премногу сакам.Исто така и пилешка и шопска со многу сирење одозгора. :inlove:
   
 17. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.196
  Допаѓања:
  8.925
  Пол:
  Женски
  Омилена салата...??

  Шопска,марулка и таратур. :inlove:
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Rubiii

  Rubiii Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  2.636
  Допаѓања:
  5.431
  Пол:
  Женски
  Омилена салата...??

  Ја обожавам салатата со рендана свежа краставица,павлака,малку урда, сусам, лажичка мајонез, сол, бибер и кари :inlove:
  Покрај оваа, втора што најчесто ја јадам и подготвувам е салата со варена пченка и павлака, сол, бибер и секако кари за мирис.
  Од сезонски салати најмногу ја сакам шопската, и го сакам ренданото свежо цвекло, прелиено со исцеден лимон, шеќер, сол и малку маслиново.
   
 19. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.557
  Омилена салата...??

  Руска салата ја обожвам

  [​IMG]

  Цезар салата

  [​IMG]

  Шопска салата

  [​IMG]

  Мешана салата

  [​IMG]
   
 20. Mrs.Bass

  Mrs.Bass Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  897
  Допаѓања:
  7.318
  Омилена салата...??

  цезар и шопска салата :inlove: обожавам