1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Омилени бебешки производи на месецот

Дискусија во 'Бебе' започната од TheSecret, 19 мај 2016.

 1. TheSecret

  TheSecret Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  4.023
  Допаѓања:
  7.731
  Пол:
  Женски
  Инспирирана од темата Омилени производи на месецот ја отворив оваа. Тука може да поставуваме секакви бебешки производи од кои сме задоволни и кои ни се омилени. Од козметика, бебешка опрема, облека, играчки и сл. Мислам дека темава ќе ни помогне највеќе и на нас новите неискусни идни мајки во изборот на производи за нашите најмили.
  ако е за во канта, тогаш канта :wasntme:
   
  На only44you, Girl-Rabbit, Asiana и 3 други им се допаѓа ова.
 2. mami blue

  mami blue Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2015
  Пораки:
  1.274
  Допаѓања:
  21.995
  Пол:
  Женски
  Ај да почнам јас :)
  И 10 деца да имам,од овие шишенца не се откажувам
  Топло ви ги препорачувам
  image.jpeg
   
  На Matea94, H.VAGA, Lepaaa и 8 други им се допаѓа ова.
 3. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  15.303
  Допаѓања:
  71.941
  Пол:
  Женски
 4. TheSecret

  TheSecret Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  4.023
  Допаѓања:
  7.731
  Пол:
  Женски
  Jas sum vo potraga po sisence i cucla edno za pocetok pa ke vidime ponataka. Vikas dobri se ovie a, imaat li onakvo dupce za ispustanje na vozduh neli kao demek za grcevite. Jas se mislam i za onie na koi cuclata im e nakosena ko bradavica sto se. Neznam nemam iskustvo :?:
   
 5. TheSecret

  TheSecret Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  4.023
  Допаѓања:
  7.731
  Пол:
  Женски
  Neznam kolku e isto, taa tema e za koi rab ostanale iskoristeni koi ne. Ovde se raboti za poseben proizvod,znaci tocno koj kako na primer prethodniot post, od koj sme zadovolni i koj ni e omilen. Isto kako i temata vo kategrija telo. Ako e odvisok temava neka ja brisat, adminot toa si odlucuva.
  Edit: normalno od sto sme zadovolni inaku nema omileno da bide neli
   
  На mariz, Girl-Rabbit и mimidjon им се допаѓа ова.
 6. mimidjon

  mimidjon Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2010
  Пораки:
  1.319
  Допаѓања:
  2.320
  Ти
  Тие зaкoсените нa чикo ли,јaс зaгреaнa зa нив бев нo кoгa ги нaјдoв рекoa сaмo пластични декa се и не земaв a oд aвент сaмo.еднo имaше и земaв нa чикo пак нaтурaл некoи истo зa 0+ пa ке видиме дaли ке им се дoпaдне мoјoт избoр :$
   
  На TheSecret му/ѝ се допаѓа ова.
 7. TheSecret

  TheSecret Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  4.023
  Допаѓања:
  7.731
  Пол:
  Женски
  Da isto i jas sakav tie na ciko ama plasticni se. Sea neznam se mislam. A i neznam dali da zemam cel komplet ili edno za pocetok da vidam zdravje boze dali ke ni treba na pocetok sidence pa ako ne posle ke dozemam
   
 8. mimidjon

  mimidjon Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2010
  Пораки:
  1.319
  Допаѓања:
  2.320
  Еее цел кoмплет не се трупaј,еднo пoсле цуцлите се менувaaт,јaс зa чaјче мoже тaквo плaстичнo дa земaм нa aвент,времето ке си кaже штo треба и каквo треба.Авент цувличките ми се тие лaжливките хехе
   
  На LadyC и TheSecret им се допаѓа ова.
 9. mami blue

  mami blue Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2015
  Пораки:
  1.274
  Допаѓања:
  21.995
  Пол:
  Женски
  Ovie na avent se bas kako bradavica.kerka mi nitu edna cucla ne prifati osven na ovie.mn se dobri jss imam dve sisinja, a i skapicki se , pogolemoto mislam okolu 800 den e
   
  На Girl-Rabbit, TheSecret и ♡BuBaLe♡ им се допаѓа ова.
 10. slobodka

  slobodka Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.110
  Допаѓања:
  2.701
  Пол:
  Женски
  Jas na nuk se zemav od lazalki do sisinja i pumpa za mleko se. E siseto super a lazalkata ne mi ja fati.
   
  На TheSecret му/ѝ се допаѓа ова.
 11. TheSecret

  TheSecret Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  4.023
  Допаѓања:
  7.731
  Пол:
  Женски
  Imaat li na nuk stakleni?
   
 12. slobodka

  slobodka Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.110
  Допаѓања:
  2.701
  Пол:
  Женски
  Da, moie se stakleni. Toa od pumpata e plasticno, i si go koristam za vo tasna koga setame. Inaku preporaka ako zemas zemi od pogolemite, tie od 120 ml za brzo vreme ke ti stanat mali, zosto ke piete poveke mlekce.
   
  На TheSecret му/ѝ се допаѓа ова.
 13. TheSecret

  TheSecret Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  4.023
  Допаѓања:
  7.731
  Пол:
  Женски
  Da ti kazam jas ic nekam da mitreba, sakam da dojam ama ne se znae, ke vidime koga ke dojde vreme zdravje Boze. ;):):*
   
  На Girl-Rabbit му/ѝ се допаѓа ова.
 14. galapce

  galapce Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 ноември 2014
  Пораки:
  4.318
  Допаѓања:
  106.803
  Пол:
  Женски
  Јас ги имам со се стерилизаторот
  . Моето не ги прифати.
  Јас би го препорачала стерилизаторот.
  Голема работа врши.
  Нит бигор нит тенџериња упропастени нит вода нит попарени раце.:D
  Една година го користам.
   
  На mami blue му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Girl-Rabbit

  Girl-Rabbit Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2015
  Пораки:
  330
  Допаѓања:
  918
  Пол:
  Женски
  Го делам твоето мислење за шишињата :):):)
   
  На mami blue му/ѝ се допаѓа ова.
 16. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.165
  Допаѓања:
  105.696
  Пол:
  Женски
  JEKOGALKOLEKCIJA.jpg
  Маста со рибино масло, подобра е и од јекодермот, кој го снема по аптеки и така налетавме на оваа. Им мачлам на лице, по тело, на гребаници, на бебуш и на црвенила во пеленска регија - се смирува од едно мачкање(y)
  download.jpg
  Ми го донесоа од швајцарија а сега го гледам и на реклами. Првенствено ми е за син ми за изгореница на рачето од втор степен :( и многу ефикасен е, му ја омекна кожата, лузната е многу намалена и избледната. Ја користам и за раната од царскиот, за бемки, за лузни, за рани. И за овој производ (y)
   
  На mariz, only44you, Esmeralda-MD и 6 други им се допаѓа ова.
 17. MissDior

  MissDior Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2011
  Пораки:
  1.178
  Допаѓања:
  10.083
  Мене омилени производи на деветте :) месеци ми се:
  -Шишенца на нук стаклени и пластични од малите, ги користам за вода и сок, ретко за млеко ( проба на агент, томи типи, мадркер) само нук и се допадна:D
  - кашички на Хип од слива и јаболко, сок од јаболко
  - Мустела стелатопија
  - влошки за гради од ДМ baby love
  - прибор за јадење лажичка и вилушка од нук
   
  На ♡BuBaLe♡ му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Eli23

  Eli23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  4.575
  Допаѓања:
  48.895
  Пол:
  Женски
  Омилени на месецот:
  Чико натурал филинг розево шишенце,
  Хип лосион за тело,
  Кашички од кајсија на Лино.

  Како што разбирам поентата на ,,Омилени во месецот" е ние да си набројуваме што најмногу користиме/фаворизираме месецот, а не да филозофираме коа како зашто.
   
  На mariz му/ѝ се допаѓа ова.
 19. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  15.303
  Допаѓања:
  71.941
  Пол:
  Женски
  Sfativ sfativ :)
  Omileni na mesecot: Bekutan mleko za telo, Lino ovosnite deserti vo plasticno sto se, hipp kasickite za smukanje :)
   
 20. toogood

  toogood Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2014
  Пораки:
  2.126
  Допаѓања:
  12.324
  Jas davam podrska na BioOil.
  So godini go koristam za suva i osetliva koza.
  Onie koj imaat cesanje i crvenilo od suva koza slobodno mozat da go probaat. Perfektno
   
  На ♡BuBaLe♡ и irenna им се допаѓа ова.