1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Омилени бутици

Дискусија во 'Мода и стил' започната од ljubov1, 5 јануари 2010.

 1. TIGARCE86

  TIGARCE86 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2012
  Пораки:
  1.423
  Допаѓања:
  2.587
  Пол:
  Женски
  најомилени и секогаш тука си наоѓам се по мој вкус,Еми бутик во гтц на 2ри Кат,Euroasia и Бебел Фешн блиску ми е на работа и на пауза најчесто сум таму имаат добри парчиња со пристојни цени кога добиваат роба има најмногу избор после неколку дена се е потрошено... :D
   
 2. popi

  popi Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2013
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  63
  Terranova :) по мој вкус :inlove:
   
 3. BadGirlIna

  BadGirlIna Активен член

  Се зачлени на:
  8 мај 2013
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  5
  Zara, bershka, h&m, Guess,roxy, ralph lauren, tommy hilfiger, mango, dr.martens i mn dr
   
  На IthoughtIwasAnAllien му/ѝ се допаѓа ова.
 4. taylor.912-swift

  taylor.912-swift Активен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2013
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  17
  Дабо,ем-ес и други
   
 5. sweet-star

  sweet-star Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2012
  Пораки:
  1.524
  Допаѓања:
  1.735
  Пол:
  Женски
  Од кога се отвори Скопје Сити Мол,најчесто од таму купувам:new yorker,terranova,stradivarius,koton.
  Овие ми се така поомилени.
  А,да и во MegaFashion(каде скоро сите работи се Pimkie) и Бабел сакам да купувам. :)
   
 6. fashionbaby

  fashionbaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2012
  Пораки:
  188
  Допаѓања:
  244
  teranova,zara и h&m ми ссе најомилении :))))
   
 7. EleonoraLovato

  EleonoraLovato Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2012
  Пораки:
  683
  Допаѓања:
  676
  terranova & new yorker, посебно сега за време на попусти, свашта може да се најде за ниски цени
   
  На sweet-star му/ѝ се допаѓа ова.
 8. LovePeace

  LovePeace Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  37
  Euroasia, Terranova, Mango, Bershka и Zara ми се омилени :)
   
 9. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  17.417
  Допаѓања:
  271.935
  Пол:
  Женски
  женски дали низ скопје има продавница на Oysho?
   
 10. TheItGirl

  TheItGirl Активен член

  Се зачлени на:
  9 август 2013
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  11
  99 % од облеката во мојот плакар е од United Colors Of Benetton, Sisley и Zara.

  Најчесто купувам од овие продавници, но знам и да сменам.
  Имаат многу убави модели и дезени, квалитетот им е на место. Цените зависат од периодот.
  Пример, оваа година Benetton и Sisley ме изненадија со ниските цени за разлика од минатите години. Фустанче на 1.200 денари? Јас навистина не се сеќавам на ваква цена, освен на попустите.

  Во однос на другите продавници, знам да ја посетам Massimo Dutti. Таму има убави парчиња, но не се за моја возраст. Исто и Bershka, Terranova, Stradivarious, итн.
   
 11. UnPaso

  UnPaso Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2013
  Пораки:
  1.002
  Допаѓања:
  247
  Пол:
  Женски
  Terranova, New yorker и Zara ми се омилени ;)
   
 12. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.542
  Ама никакви комплекси немам во однос на облеката, ако нешто ми се допадне не е важно од каде е. Битен ми е материјалот, ама кај нас и во „полуксузни“ продавници, ако може ворочем така да ги наречам, материјалите се крш.

  Имам многу парчиња кои си ги донесов од Америка, на Calvin Klein, GAP, Hollister, Aeropostale, Ralph Lauren, Michael Kors. Од чевли кои ги поседувам најзадоволна сум од Steve Madden, зашто имаат прифатливи цени, добри модели и солиден квалитет.
  Од тамошната облека со прифатливи цени ги сакам Forever21, имаат огромен избор а квалитетот е прифатлив. Но, многу работи купувам и од обични продавници или од e- bay, за смешни цени но сепак прекрасни.

  Исто и тука. Се случува да купам од поелитни бутици, но никаков проблем немам да влезам да купам и во Певекс или на локално пазарче. Кај нас главен проблем е што некои типки бутици како Теранова, Евроазија или Нју јоркер ги сметаат за марка |( Тие бутици имаат толку неквалитетна роба и стари колекции, не знам со кое перчење се фалат дека од таму купиле некое парче како да купиле нешто на Vera Wang или Prada.
  Имам многу секојдневни маички од Пренди на пример, и се чудам како сум ги купила толку ефтино. Таму имам начекано облека на Топшоп, Асос, Зара. Па и на Шутка не ми е проблем да отидам, иако одамна не сум била знам да одам и таму да најдам нешто што ми одговара.

  Од бутиците би ги издвоила Бутик Инфинити, порано купував доста и од Котон и Мотиви, а исто омилен ми беше и ВИП во ГТЦ, таму секогаш нешто добро си наоѓав. Сега одамна не сум била на шопинг во Скопје, мене Грција ми е на пола саат подобро ми е од таму. Манго ама ич не го сакам.

  Човек со вкус и за малку пари знае да се облече добро, а сето тоа истовремено да изгледа и луксузно и стилски.

  Особено за накит знам да тркнам до Битпазар и да си купам прекрасни работи за смешни цени, наместо истите да ги плаќам тродупло во некоја бижутерија во Центар, за тие со моите пари кирија и сметки да си плаќаат , ноу ноу !
   
  На Heidy му/ѝ се допаѓа ова.
 13. LittlePinky

  LittlePinky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  1.385
  Допаѓања:
  4.316
  Пол:
  Женски
  Ммм.. па често купувам од Лукас,Вeнус,Нептун(за облека има),Кремона :D има и други но не им ги знам имињата, а има многу избор , посебно во лукас и убави модели :)
   
 14. MorbGoth.666

  MorbGoth.666 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  531
  Допаѓања:
  146
  Zara, Bershka, H&M, New Yorker, Pimkie..И низ сите други низ Софиските молови, ама Metal Heaven морам да го издвојам посебно.
   
 15. Avenged

  Avenged Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2013
  Пораки:
  613
  Допаѓања:
  1.489
  Пол:
  Женски
  Terranova,дефинитивно :) (сега за сега)
   
 16. nikiiii

  nikiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2013
  Пораки:
  1.370
  Допаѓања:
  941
  Bershka, H&M i Terranova :)
   
 17. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.040
  Допаѓања:
  42.192
  Пол:
  Женски
  New Yorker :inlove: ми е рај за душата. :l: :l:
   
 18. tiph24

  tiph24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2014
  Пораки:
  221
  Допаѓања:
  177
  Мене омилени ми се Tally Weijl и Bershka. :)
  Купувам и од други,секако,но еве овие ќе ги издвојам :D
   
 19. Keri

  Keri Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2010
  Пораки:
  241
  Допаѓања:
  1.355
  Пол:
  Женски
  Tally Weijl и ZARA.
   
 20. cooll

  cooll Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2010
  Пораки:
  1.186
  Допаѓања:
  4.449
  Пол:
  Женски
  Tally Weijl и Bershka :)