1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Омилени бутици

Дискусија во 'Мода и стил' започната од ljubov1, 5 јануари 2010.

 1. Gioia

  Gioia Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  598
  Зара,Тимберленд,Масимо Дути...
   
  На soncicko и joy1 им се допаѓа ова.
 2. love-it

  love-it Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2014
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  78
  Bershka, Teranova, Kaliopi, Zara...:)
   
 3. rainlover

  rainlover Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  969
  Допаѓања:
  624
  Асос :)
   
  На duffi, Sexybaby86 и ivancekitty им се допаѓа ова.
 4. Sexybaby86

  Sexybaby86 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  4.686
  Допаѓања:
  88.000
  Пол:
  Женски
  Во последно време го форсирам АСОС, особено за облека и чевли. Еден тон работи си имам земено од таму и буквално се' ми се погодило досега :) А и најлесно ми е, не мора да се шетам по продавници :D

  Исто, ми се допаѓа и Зара како бренд, секогаш наоѓам парчиња по мој вкус, иако цените им се убаво напукани за 90% од асортиманот. И Манго ќе го спомнам, а за цените важи истото како во Зара, за жал.

  Добро би ми дошла и една продавница на H&M во Скопје (не мислам на онаа импровизираната на Мега Фешн, да се разбереме :D ). Фин бренд ми е, солиден квалитет, а многу пристапни цени. Имам парчиња купени од странство што со години ги носам и гајле немаат, особено едно сако, кое ми е најомиленото парче што го поседувам, купено за 15 ЕУР. Душата му ја вадам веќе три години :)
   
  На macka5, duffi, ivancekitty и 2 други им се допаѓа ова.
 5. ece1279

  ece1279 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2013
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  Tally Weijl, Bershka,ZARA, NEW YORKER,MANA ,TERANOVA
   
 6. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.678
  Допаѓања:
  2.920
  1. H&M
  2. Pull&Bear
  3. Reserved
  4. Waikiki
  5. Zara

  Има и уште ама не ми текнува во моментот на нив.
   
 7. Dream-Girl

  Dream-Girl • The insomniac dreamer • Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  13.944
  Допаѓања:
  140.856
  Пол:
  Женски
  Немам омилени продавници, купувам од Шутекс (што рекла една феминка на почетокот :clap: ) , па се до тие поскапите.
  Што ќе ми се допадне тоа го купувам, и нема врска тоа што сум слушнала дека во продавниците каде што има поефтини работи, работите биле не квалитетни.
  Еве баш од Бершка некои работи што ми се сум ги нашла во Шутекс за пола цена поевтини и работите што ги имам од Шутекс се доста квалитетни, додека доста работи од Бершка се скинале за брзо време.
  Значи кај што ќе видам нешто убаво го купувам и не му го мислам многу, од кај е што е, не ми се битни продавниците, а само правам исклучок за патики, тие мора да се марка, затоа што често ги носам и се битни за развојот на ногата, бидејќи сум во раст. :) :lol:
   
  На sweet-star му/ѝ се допаѓа ова.
 8. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  17.417
  Допаѓања:
  271.935
  Пол:
  Женски
  Нина во штип,пул енд бер во ск и за покласична облека вог во гв .Ја прошетав мк :D
   
 9. mirandaa

  mirandaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 септември 2013
  Пораки:
  1.318
  Допаѓања:
  24.674
  Пол:
  Женски
  Stradivarius,Bershka,Pull&Bear,Terranova,LTB , Bata,Aldo,Parfois,Mango ....Во странство : H&M, Lindex,KappAhl,
  За долна облека и пиџами Intimissimi ,WomanSecret...
  Тука најчесто купувам и можам буквално се да најдам што ми се допаѓа, но секако ако нешто ми се допадне тука и таму ќе купам и од др продавници
   
  На joy1 и jelly888 им се допаѓа ова.
 10. rainbowec

  rainbowec Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  786
  Допаѓања:
  4.990
  Пол:
  Женски
  Во последно време си купувам од Mana Fashion, пола облека ми е од таму :) а иначе у срце ми се Springfield, H&M, New Yorker, Accessorize, Bershka... :inlove:
   
 11. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.678
  Допаѓања:
  2.920
  Заборавив да ги додадам уште овие:

  Reserved
  House
  Cropp
  NewYorker
   
 12. odbojkarka

  odbojkarka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2011
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  82
  Пол:
  Женски
  Често купувам во Еуроазија, Калиопе, некои маалски помали бутици :)
   
 13. lovelife

  lovelife Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  1.720
  Bershka,Stradivarius,Koton, H&M и LC Walkiki (y)
   
  На IthoughtIwasAnAllien му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Sfera

  Sfera Популарен член

  Се зачлени на:
  14 септември 2014
  Пораки:
  478
  Допаѓања:
  2.199
  Вообичаено во јануари одам на шопинг во Солун и се снабдувам со најголем дел од работите кои ми се потребни за наредната сезона. Она што не сум успеала да го најдам го купувам на некои мини шопинг на почеток на сезона во Сити Мол (најчесто купувам во Манго, Бершка, Пулл&Беар, Зара, Страдивариус, Котон, Парфоис). Не сум од Скопје, а во мојот град иако еден од поголемите во Македонија, нема некој многу голем избор, освен во еден бутик (Бутик Нина), кој е споменуван повеќе пати на форумов од девојките кои студираат во мојот град како бутик во кој можат да се најдат навистина убави работи, меѓутоа цените се малку повисоки (слободно можам да кажам дека во Сити Мол можам да си најдам поефтини работи), па најчесто купувам инцидентно, за некоја прилика или нешто ако ептен ми се допадне и не ми е жал да дадам некоја илјадарка повеќе:) Инаку ги следам на фејсбук и често порачувам од МАНА, најчесто маички за секој ден. Чизмите внимавам секогаш да се кожени и на почеток на сезона секогаш се подновувам со еден пар од наша Баргала. Чевли/сандали ретко можам да си најдам по мој вкус и најчесто ги порачувам преку Асос. Порано и облека порачував преку Асос, ама после неколку промашувања решив само чевли/сандали да порачувам.
   
  На mims-89 и joy1 им се допаѓа ова.
 15. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  17.417
  Допаѓања:
  271.935
  Пол:
  Женски
  Е богами Нина претерува.Фармерско палто 4700 ден |(
  А од Турска носи роба .
   
  На Sfera и Salome им се допаѓа ова.
 16. Salome

  Salome Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  1.164
  Допаѓања:
  9.889
  Пол:
  Женски
  Нели ама:D
  Маичка обична бела, само логото на Fendi под наводници, илјада и петстотини ја лупнала.Апла снобовски.Нина освен што знае добро да комбинира на излогот да ја претставе робота, ништо посебно не е...А, сум видела роба откај неа у други бутици, не дупло-тродупло поефтина.
  Пред неколку месеци купив кроп топ на долги ракави откај неа, еве го веќе е целиот развлечен.Така да и со квалитет не е нешто нај.
   
  На Sfera и joy1 им се допаѓа ова.
 17. QweenSM

  QweenSM Популарен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  2.331
  Допаѓања:
  16.135
  Пол:
  Женски
  Еуроазија, Теранова, H&M... Омилените во Скопје и пошироко. :nod:
   
 18. Chimera

  Chimera Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  644
  Допаѓања:
  763
  Искрено не обожавам да купувам од тука иако би ги издвоила Масимо Дути,Њу Јоркер и Котон,кога нешто ми паѓа во око или морам бидејќи немам друг избор.Толку.
  Како што спомна @Oxymoron и јас оваа сезона најдов во Евроазија розев џемпер кој го имам купено минатата година оваа сезона така што..едноставно не би.
  Го обожавам H&M, Pull and Bear..
   
 19. Sfera

  Sfera Популарен член

  Се зачлени на:
  14 септември 2014
  Пораки:
  478
  Допаѓања:
  2.199
  Јас имам слушнато дека робата ја носи од пазарите од Солун.
  Маичките и' се 800/1000 денари, кошула под 1500 ретко може да се најде, фустаните над 2500/3000. Мислам во Манго и Зара можам да најдам за таа цена, па дури и за пониска цена. Ако ништо друго барем Манго и Зара нели се сметаат за некој си бренд.

  Инаку јас купувам од Нина уште пред да го отвори бутикот, кога имаше тезга во трговскиот и можам да кажам дека отсекогаш имала убава роба, ама и цените отсекогаш биле солени. А дека има убави работи, има.
   
  На Salome му/ѝ се допаѓа ова.
 20. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  17.417
  Допаѓања:
  271.935
  Пол:
  Женски
  Не од Турска купува,знам од сигурни извори :)
  Чудно е колку бргу и се троши робата,а скапа.
   
  На Salome му/ѝ се допаѓа ова.