1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Омилени бутици

Дискусија во 'Мода и стил' започната од ljubov1, 5 јануари 2010.

 1. Goca Gocika

  Goca Gocika Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2015
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
 2. mirandaa

  mirandaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 септември 2013
  Пораки:
  1.318
  Допаѓања:
  24.674
  Пол:
  Женски
  Најмногу купувам, а воедно и омилени продавници ми се Зара, Манго, Страдивариус, Бершка, но Бершка во последно време ни не толку, Масимо... Бата, Биана. Надвор од нашава земја омилена ми е H&M.
  Исто така и Lindex, KappAhl.

  А за долна облека омилени ми се Интимисими, Лиска, Woman'secret.
   
  На Yeeah, joy1 и crimson им се допаѓа ова.
 3. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.656
  Допаѓања:
  49.182
  Пол:
  Женски
  А додека ги откачуваше Манго и Зара истовремено правеше акаунт на форум за да си го промовираш бутикот? :D
   
  На Medical girl, joy1 и mirandaa им се допаѓа ова.
 4. Goca Gocika

  Goca Gocika Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2015
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Prva liga se koj kako saka neka svati, preku glava od kineska roba so ime na brend. Kupuvam peram 2 pati i ili se smaluva ili nemoze da se ispegla. Femina ne e moj butik za da promoviram i prezadovolna sum. Imam od tamu 4 para pantaloni, blejzerce i nekolku maicki so cirkoni i si gi peram vo masina ne gi peglam
   
 5. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  17.417
  Допаѓања:
  271.936
  Пол:
  Женски
  ^
  Не промовираш ама од 4 поста сите 4 ти се за бутикот.Ептен провидно некако ;)
   
  На crimson и mirandaa им се допаѓа ова.
 6. christinnn

  christinnn Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2014
  Пораки:
  1.941
  Допаѓања:
  16.056
  Пол:
  Женски
  Блазе вам што си живеете Скопје, се, ама баш се ви е на дофат.Битола е мноогу сиромашна во тој поглед.Ништо нема, ама баш ништо.Цел ден да шеташ низ град по бутици за да бендисаш и да купиш една обична блузичка, а дали ќе најдеш е тоа е веќе знак прашалник.Ете, ги имаме теранова и бершка али робата им е застарена.Сепак се задоволуваме некако, има убави парчиња и повеќето квалитетни.На другите бутици од каде што купувам не им помнам име, оти влегувам онаму каде што ќе бендисам нешто а мноогу тешко да запомнам име.
   
 7. Goca Gocika

  Goca Gocika Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2015
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Nemam zost
  sto e tolku prozirno neznam, top mi se vo Femina i tocka, sto vi e na vas luge? eve koga kupuvam farmerki go priznavam samo Red Energy isto taka e vo Biser. Inaku na Femina gazdarica e edna voditelka ama zenata nitu sum ja videla nitu ja poznavam, si imaat vraboteni i sekogas me usluzuvaat ekstra
   
 8. tockaAa.

  tockaAa. Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2015
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  256
  Пол:
  Женски
  H&M и zara ми се омилени
  потоа следуваат бершка new yorker манго pull&bear
   
 9. Kimey

  Kimey Активен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2015
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  84
  Пол:
  Женски
  Bershka, New yorker, DukiDaso, Accessories, SportM, Stradivarius, Terranova, Koton, не ми текнува на други..
   
 10. neongirl07

  neongirl07 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2015
  Пораки:
  243
  Допаѓања:
  295
  Пол:
  Женски
  Terranova и New Yorker, се е речиси во мој стил :)
   
 11. macka5

  macka5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2014
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  307
  90% облеката ми е од pull&bear , секогаш наоѓам нешто по мој вкус
   
 12. anni93

  anni93 Активен член

  Се зачлени на:
  27 март 2015
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  250
  Пол:
  Женски
  страдивариус, теранова, принцип
   
 13. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  17.417
  Допаѓања:
  271.936
  Пол:
  Женски
  Масимо дути

  Уште да не беа цените превисоки топ ке беше
   
  На crimson и mims-89 им се допаѓа ова.
 14. cassieone

  cassieone Нов член

  Се зачлени на:
  27 јули 2015
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
 15. Neodlucna

  Neodlucna Популарен член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  853
  Допаѓања:
  1.042
  ZARA. Има напукани цени ама колку и да шетам по други дуќани и да решам нешто да земам сепак ако предходно поминам во ZARA се ми е далеку поубаво :?::D
   
  На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Heart of Steel

  Heart of Steel Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2015
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  252
  Пол:
  Женски
  Во потполност ги користам благодетите на новата технологија, не помнам кога последен пат сум влегла во продавница, се си нарачувам преку интернет. Најчесто купувам од:

  1. eBay (исклучиво накит и сл ситници)
  2. Asos (гардероба и обувки)
  3. FeelUnique (козметика)
   
 17. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.112
  Допаѓања:
  56.716
  Пол:
  Женски
  Јас не сум од Скопје, но таму студирам па голем дел од гардеробата ми е од таму :D Имам специфичен стил на облекување и ретко можам нешто што ми одговара да си најдам, а тоа што најмногу ми одговара го има во Terranova, New Yorker и Calliope, затоа штом нешто ми треба, јас го фаќам патот за таму.
   
 18. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.112
  Допаѓања:
  56.716
  Пол:
  Женски
  New Yorker, Terranova, Calliope
   
 19. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.656
  Допаѓања:
  49.182
  Пол:
  Женски
  Од поевтините омилена ми е H&M. Штета што ја нема кај нас.
   
 20. Oscar Lady

  Oscar Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2015
  Пораки:
  1.063
  Допаѓања:
  5.774
  Пол:
  Женски
  sekakvi. Nemam nekoja "omilena". Vo poskapite, site znaeme koi se, ne kupuvam :)