Омилени бутици

Дискусија во 'Мода и стил' започната од ljubov1, 5 јануари 2010.

 1. nadja29

  nadja29 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2014
  Пораки:
  212
  Допаѓања:
  341
  Mango,ZAra,Stradivarius и Pull&,H&M,секогаш кога и да влезам во Манго ми се допаѓа нешто и морам нешто да си купам никогаш не излегувам без нешто
   
  На Neodlucna му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Lisandra

  Lisandra Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2015
  Пораки:
  170
  Допаѓања:
  218
  Пол:
  Женски
  Немам некој омилен бутик, но си барам нешто поубаво и квалитетно свечени фустани и сако ама во Битола по дуќаниве кај има?? и кај се наоѓа? оти готово пукнав:/
   
 3. Neodlucna

  Neodlucna Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  819
  Допаѓања:
  941
  @nadja29 исто и мене, само во тие и влегува мислам плус parfois и nine west секогаш фрлам поглед. Се надевам некад ќе си купам нешто и од масимо дути (fingers)
   
  На nadja29 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. vitamina

  vitamina Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  6.529
  Допаѓања:
  186.922
  Пол:
  Женски
  До сега сум била во безброј придавници, маркети и бутици...но како Бершка, Теранова, Манго, Зара OVS и H&M не сум сретнала поснабдени, воедно квалитетни материјали, пристапни цени, попусти во ниедна деуга продавница или поим за бутик

  Лично мене ми е битно да барам парчиња по доста достапна цена, добар квалитет и снабденост, во овие бутици го има сето тоа но врвноста на овие марки е имено во тоа што умеат да работат и да тргуваат, секогаш наудувам на попусти и тоа доста големи попусти не битно дали крај сезонски или пак заостанати мизури.

  Многу сум задоволна од секое нивно парче гардероба што го носам и не планирам никогаш да тргнам во некои други продавници или кинеска роба.
  Подобро ќе платам превоз и ќе изнакупам квалитет елеганција и примамлива цена отколку да барам гардероба низ ш бутици кои не умеат баш добро да се справат со поимот тргување.
   
  На Аliсe му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Idealista

  Idealista Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2013
  Пораки:
  123
  Допаѓања:
  550
  Пол:
  Женски
  Људи, посетете го Collezione во Капитол. Многу добри и квалитетни работи имаат а и цените им се пристојни. Пола алишта од таму ми се.
  откако го напишав мислењево, сфатив дека звучам ко да ја рекламирам продавницава:D
   
 6. nata38

  nata38 Активен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2015
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  35
  Пол:
  Женски
  Бершка,Страдивариус,Манго,Котон,ЛЦ Ваикики,Певекс,Васидора,ОВС и Еуро Азија
   
 7. karmenka

  karmenka Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2012
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  62
  Манго и Зара.
  Некако со текот на годините ги надминав Страдивариус, Спрингфилд и Пул&беар.
  Би било убаво и H&M да имаме, ќе се најде за некои работи иако не сум многу задоволна од квалитетот.

  80% од колекциите на Зара и Манго ми се допаѓаат и жално е што во нашава државичка се сметаат за луксуз :^) Фармерки и панталони строго од таму зошто само тие не ми се шират, за разлика од една Бершка пример кај што се ужасни. Јакни и кошули исто.

  Во принцип колку пари - толку музика. Све што сум купила поскапо стои со години, а од маичка од 10 евра неможам да очекувам да ја носам засекогаш.

  Од New Yorker воопшто не сум задоволна! Не вреди ништо да се купи, коа на крај на сезона ќе го најдеш на -70% ... тогаш може али фул цена не им плаќам нив.
   
  На H.VAGA, Maja333 и Medical girl им се допаѓа ова.
 8. icona.pop

  icona.pop Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2013
  Пораки:
  84
  Допаѓања:
  26
 9. lolanomnom

  lolanomnom Популарен член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2013
  Пораки:
  253
  Допаѓања:
  2.324
  Zara, H&M, Stradivarius и Koton ми се фаворити. Zara не е некој невиден квалитет али е далеку поквалитетна од другиве и има убави работи. Бершка порано ептен ја сакав ама некако поише ми е ѕа тинејџери, ретко да најдам нешто таму. Страдивариус е истиот квалитет само има каде каде поубави работи. H&M за секого по нешто има и мислам дека најмногу од стварите ми се од таму, посебно кога имаат попуст може да се најдат многу убави ствари за смешни цени. Во калиопе почесто знам да најдам нешто него во теранова, ама продавнициве не ги заобиколувам кога е попуст пошто тогаш односот цена-квалитет е реален и така некои партали ке земам за една две сезони, ма да може и нешто баш убаво да се начека. New Yorker не го прескокнувам кога се шетам ама баш ретко нешто да купам, и тука најчесто на попуст купувам, не се исплати по регуларна цена да се купи за тој квалитет. Pull & Bear и Springfield ги заобиколувам секогаш, зошто не знам стварно. Скоро ништо немам од таму.
  Ииии котон ке го заборавев. Исто секогаш има нешто на попуст ма да не ми жал кај нив да платам нешто и по регуларна цена. Освен кондурите кои се на око перфектни ама квалитет 0, еден пар имам еднаш ги носев и така си стојат. И манго го сакам, ама исто само кога има попуст, ретко да се заљубам во нешто од кај нив па да го платам по регуларна цена. Алдо не ги ни коментирам они ми се забегани со цените више. За три пара кондури кај нив Лубутинки ке си купам. Уствари јас највише и купувам кога има попуст. Тогаш и што ми треба и што не ми треба зимам. Вака кога се регуларни цени ако нешо баш ми се бендиса или ми треба.
  Ух многу исцрпно мислење дадов за продавнициве небаре дипломска пишувам:P
   
  На joy1 и ivancekitty им се допаѓа ова.
 10. praski4e

  praski4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  272
  Пол:
  Женски
  Котон,Манго,Ваикики и Мана знаат убави работи да извадат.
   
  На verce 1994 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.747
  Допаѓања:
  22.384
  Пол:
  Женски
  Каде се има Бабел бутици знаете? Не ми враќаат на месинџер :/
   
 12. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.429
  Допаѓања:
  29.352
  Пол:
  Женски
  Бутик Бебел имаат неколку локации: улица Македонија (кај бикот), кај Универзална сала, во Карпош 3 на Партизанска, на улица Џон Кенеди во Чаир и во Аеродром ТЦ Три бисери.
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 13. hellocity

  hellocity Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  2.010
  Допаѓања:
  4.052
  Пол:
  Женски
  Guess, Zara, Mango
   
 14. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.549
  Допаѓања:
  247.323
  Пол:
  Женски
 15. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.697
  Допаѓања:
  9.139
  Пол:
  Женски
  New Yorker, Bershka, Mango, Zara, Stradivarius...
   
 16. Osamena devojka

  Osamena devojka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2018
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  1.219
  Пол:
  Женски
  Butik biljnana dracevo I butik simona
   
 17. Persila

  Persila Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2019
  Пораки:
  586
  Допаѓања:
  1.315
  Пол:
  Женски
  Mango ,zara bershka
   
 18. Uniqpro

  Uniqpro Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2019
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  144
  Kade mozam da najdam kaputce za prikladna cena?
   
 19. anggell

  anggell Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2011
  Пораки:
  1.052
  Допаѓања:
  1.420
  Пол:
  Женски
  Зара за деца ми е доста солидна, додека за возрасни никогаш ништо не бендисувам и некако на некои парчиња не е нешто голем квалитет, па дури и Манго со оглед на цените очекувам подобар квалитет. За 100 евра капут од таков материјал што нема шанси да го носам, избирам Вогели што за мене има далеку подобар квалитет ама секој со вкусовите. Никогаш не бирам продавница туку го гледам материјалот, реално синтетика има и во овие познати бутици. Не сум од Ск па солидни парчиња понекогаш може да се најде и во помалите бутици, не патам по марки.
   
  На Regina.Phalange му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Brunhilde

  Brunhilde Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2019
  Пораки:
  2.419
  Допаѓања:
  20.045
  Пол:
  Женски
  Zara, Orsay и Vero Moda.