Омилени бутици

Дискусија во 'Мода и стил' започната од ljubov1, 5 јануари 2010.

 1. Regina.Phalange

  Regina.Phalange Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2020
  Пораки:
  247
  Допаѓања:
  1.101
  Пол:
  Женски
  Интересно некој пишал Зара има поквалитетна облека од некои други, а нема врска. Сите што се под Индитекс, т.е. брза мода читај Zara, Pull&Bear, Bershka, Stradivarius, имаат производство од исти фабрики, само логото е различно, а квалитетот е онака.
  Мене ми се допаѓа облеката од la boutique, unique и butik sabe. На тренд се и најчесто имаат тоа што би ми фатило око, али пак не секогаш ми одговара материјалот на облеката. Од некои немам уште купени, но секако прво би сакала да се информирам за производството и процесот на создавање облека, и надежно парчето да нема синтетички материјали.
   
  На Снегулк@23 и злоба им се допаѓа ова.
 2. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.771
  Допаѓања:
  4.115
  Пол:
  Женски
  Иако се сите под Индитекс, тоа значи дека материјалите се избираат и усогласуваат според бнредот.
  Материјалите на облеката во Зара и бершка не е ист.
  Зара има каде каде поквалитетни материјали, поубав квалитет на кошули и панталони
  Во бершка скоро се е претенко, проѕирно
  Во бершка целна група им се тинејџерите согласно и материјалите, а Зара знае да биде посифистицирана
   
  На Снегулк@23, crimson, Angie1432 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. Nightwish11

  Nightwish11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2020
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  1.988
  Пол:
  Женски
  H&M
   
  На Снегулк@23 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. carver91

  carver91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2016
  Пораки:
  165
  Допаѓања:
  87
  Пол:
  Женски
  Ada Gatti, Tom Tailor, Koton, Scotch and Soda i Lisca (y)
   
 5. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  4.851
  Допаѓања:
  58.773
  Motivi и Mango имаат убави модели скоро секогаш :) Квалитетот не е лош.
  Bershka има доволно мали бројчиња за мене, па и од таму често купувам.
   
  На Снегулк@23 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Ladybug2436

  Ladybug2436 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2020
  Пораки:
  185
  Допаѓања:
  646
  Пол:
  Женски
  Квалитетот од Зара не се ни споредува со ниеден друг бутик што го наброја. Иако се под иста "parent company" квалитетот е сосема различен. Често купувам од сите бутици па затоа можам со сигурност да кажам дека има многу разлика во материјалите.
   
  На Снегулк@23 и Avery им се допаѓа ова.
 7. злоба

  злоба Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2020
  Пораки:
  597
  Допаѓања:
  2.375
  Пол:
  Женски
  Нормално дека и таквите бутици се тренди зошто и тие ти се fast fashion. Квалитетот им е ок, роба сигурно од Албанија или Турција носат.

  Сабе ми делува на Зара само малку поевтино, се гледа и по украденото лого.
   
 8. Regina.Phalange

  Regina.Phalange Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2020
  Пораки:
  247
  Допаѓања:
  1.101
  Пол:
  Женски
  @Ladybug2436 да, различни квалитети се, но и Зара знае со некои материјали како останатите да разочара.

  А за другиве бутици, @злоба најмногу се турско производство, од тоа што приметив. Јас се разочарав, купив нешто пред месец дена и пред да го облечам се скина на едно место.
   
 9. Doll000222

  Doll000222 Активен член

  Се зачлени на:
  24 март 2020
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  105
  Пол:
  Женски
  Не сум доволно информирана, т.е читав дека ќе отвараат H&M во Скопје, но барам не можам да најдам. Видов некој погоре го пишал H&M па ме интересира дали го има кај нас овој бренд, нарачувате онлајн, донесуваат парчиња во некој бутик или? Фала.
   
  На Снегулк@23 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. anggell

  anggell Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2011
  Пораки:
  1.772
  Допаѓања:
  3.048
  Пол:
  Женски
  Го нема кај нас, јас на син ми купувам од странство додека можевме да шетаме, јас сум задоволна многу од квалитетот, на фб има страни од некои производи за деца вршат онлајн ама дупло поскапи цени, убаво би било да отворат и кај нас.
   
  На Снегулк@23 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  2.306
  Допаѓања:
  12.994
  Пол:
  Женски
  НАВОДНО во новиот трговски кај саем ќе имало Н&М. Само што трговскиот се уште е во изградба, така да ќе видиме... А има страници на фб на кои можеш да нарачаш со провизија за услугата. Само сега со коронава не знам колку функционираат.
   
  На Снегулк@23 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Skorpija99

  Skorpija99 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2020
  Пораки:
  174
  Допаѓања:
  3.468
  Пол:
  Женски
  H&M,Koton,Zara.