Омилени бутици

Дискусија во 'Мода и стил' започната од ljubov1, 5 јануари 2010.

 1. mylife

  mylife Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2010
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  lokalni dukani , so proveren kvalitet na robata sekako
   
 2. ljubov1

  ljubov1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  30
  jas kompletno se slozuvam so vas ,i se nadevam deka nekoj od imenuvanite ke go prochita ova i mozebi ke se podzamislat site sto se vo taa bransha ,posebno za ,,popustite ''ako vopshto gi ima ,ili mislat deka narodov ne razbira .Sekade osven kaj nas postojat tie popusti ili neshto shto bilo i 100-200 $ moze da se kupi za 10-20 .poz
   
 3. Tinker-Bell

  Tinker-Bell Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2010
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  119
  Пол:
  Женски
  Според мене најквалитетна и најубава гардероба има во Mango, онака баш по мој вкус. Мислам,и они малку претеруваат со цените ама тоа е што е. Али има бутици што буквално врска немаат,квалитет како од пазар да си ја купила и кога ке видам некоја цена до плафон е тоа најмногу ме вади од кожа! :x А во Miss Sixty па некои обични маички им закачиле цена од 6000 денари,а тие ни 150денари не вредат,е тогаш ептен ме фаќа смеа :lol: :lol: :lol: , а сиротиве луѓе лупаат пари демек дека е од Miss Sixty :D Мене не ми е јасно само како може луѓево уште да не сфатат дека кај нас права марка,прав бренд не постои.И плус пола бутици се Outlet
   
 4. srnna

  srnna Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2010
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  2
  Jas kupuvam od povekje prodavnici,zavisno od toa sto mi e potrebno. Na primer za sveceni fustani kupuvam od lamas(def se najdobri),farmerki,paltenca i onaa garderoba sto ja narekuvame za sekoj den,kezual ja kupuvam od miss sixty,no ne mora da znaci deka bas se mi e od tamu,za konduri najcesto kupuvam od viktor shevignon,za dolna obleka od intimisimi i golden point i za sportska obleka od nike i adidas. Mn e bitno i da gi sledis popustite,togas mozes da kupis povekje raboti za pomalku pari. Isto taka dobra varijanta e i shoping vo Solun,osobeno koga ima popusti dzabe e.

  Devojce znaci idam na shoping i vo italija i vo grcija,miss sixty e toa,moze e edna godina ponazad,ama vo nikoj slucaj ne e nekvalitetno,se sto imam kupeno od tamu se pokazalo so dobar kvalitet. Moze se malce visoki cenite ama ako kupis na popust toa e nekoja realna cena
   
  Последна измена од модератор: 6 март 2019
 5. Tinker-Bell

  Tinker-Bell Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2010
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  119
  Пол:
  Женски
  Во ред е, тоа е сепак мое мислење што не значи дека сите треба да се согласуваат со истото. Сметам дека за тие пари дури и за помалку во некои други бутици има многу поквалитетна гардероба.Нормално дека јас не зборам за секое можно парче облека од Miss Sixty, туку зборам во глобала.
   
 6. zverka

  zverka Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2010
  Пораки:
  274
  Допаѓања:
  29
   

  Прикачени фајлови:

  • tally weijl.jpg
   tally weijl.jpg
   Големина на фајлот:
   1,8 KB
   Прегледи:
   2.470
 7. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  491
  Најчесто купувам во локалните бутици кај мене во населба затоа што знам дека таму се што барам ќе си најдам. А ако не најдам, тогаш правец Koton, Six p.m. евентуално Caliope ако има нешто на попуст и Kara. Од Terra Nova одамна не сум си купила нешто, некако моделите не ми одговараат на телото, не знам зошто. Ама имам блузички кои од пред 3-4 години ми се купени од таму и сеуште ги носам :)
   
 8. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  172
  Никогаш не летам по марки,туку по квалитет.За патики купувам само адидас и најк.За облека си купувам од секаде.Гледам да е квалитетно и убаво да ми стои.За јакни убави според мене би ги издвоила хепенинг и рокси.Симпатични и квалитетни им се јакните :D Најголем проблем ми е тоа што не можам да најдам фармерки :worried: Сум купила ама буквално од сите продавници.Од најскапи до најефтини и не знам зошто сите ми пуштаат боја :@
   
 9. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  3.383
  Допаѓања:
  2.198
  Пол:
  Женски
  Teranova на прво место , но скапо е само коа ќе дојде нова колекција ..
  Caliope слично на Teranova, Azzaro исто така ( но нема тие работи како што ги има во Охрид во Azzaro)
  Следна дестинација .. Euro Asia , Eko Shop ;) Не е битно да е марка , битно е да е квалитет ;)
   
 10. anima

  anima Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  271
  Најчесто си купувам гардероба кога одам некаде Италија,Австрија,Швајцарија и сл.Има неколку бутици што ми се омилени а ги нема кај нас на пример Пимки,еден од моите омилени,за среќа Tally weijl го донесоа конечно и кај нас,во последно време знам убави работи да си најдам во Боди лајн,но сепак си купувам работи и од некои маалски мали бутици или Еко,и ова другото спроти него што е,не ми е важно дали е брендирана облека воопшто,важно ми е да ми се допадне ептен некое парче уште кога ке го видам,и се разбира да ми стои убаво.
   
 11. Ljupce

  Ljupce Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Stradivarius i Berska rules!!!Najbolji parcinja obleka,barem za mene ;)
   
 12. ariel03

  ariel03 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 март 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  mislam deka si mnogu greska,samo sakam da ti kazam primer pred dve nedeli u miss sixty vo ramstor gledavme farmerki za maz mi i farmerkite bea 1700den samo so nemase broj pa ni rekoa da proverime vo gtc i bidejki bese praznik i bese zatvotena prodavnicata vo gtc slucajno vlegovme vo toa elite i veruvaj mi deka ama bas istite farmerki gi kupivme za 1200 (znaci farmerkite bea skros isti)
  neznam zosto se zalazuvame za miss sixty i dr. slicni prodavnici koga imaat mnogu nekvalitetna turska i pazarska roba, a ako se proseta malku moze i vo sutka da se najde nesto so go imaat tie :( zalno e
  inaku sestrami zivee vo amerika i se mi praka od tamu, za mene, za kerka mi,maz mi, majka mi....
  i patikite naik so mi gi praka i tie sto se tuka naik vo nasite prodavnici nemaat vrska, i parfemi i garderoba... daleku sme nie od kvalitetna i originalna roba moze sano da se zalazuvame,
  da se proseta vo bilo koja prodavnica okolu naselbite moze da se najde nesto mnogu poubavo i pokvalitetno otkolku vo "brendiranite prodavnici"
  pozdrav
   
 13. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.422
  во мис сиксти фармерки видовте за 1700???а има мис сиксти во рамстор???/јас колку што знам нема...
   
 14. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  86
  И јас тоа сакав да пишам,.. у мис сиксти нема шанси фармерки да најдеш за 1700, ни на попуст, а башка нема гардероба за машки таму, а и мис сиксти продавница нема во рамстор :rofl:
   
 15. Nina24

  Nina24 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  337
  Мислам дека мислат на SIX PM
   
 16. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  86
  А па за сикс пием може, и јас сум гледала иста гардероба и таму и во еко и елит, ама добро па тоа не е некој бренд, обичен ланец на продавници
   
 17. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  491
  Бренд или не, јас често купувам од таму и секогаш си наоѓам по некое штосно парче ;)
   
 18. Nina24

  Nina24 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  337
  Да, да, ама мислам многу луѓе го мешаат со мис сиксти. Незнам зошто, ваљда заради SIX, а го има во Рамстор, така да затоа помислив дека ariel03 мисли на тоа :)
   
 19. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  86
  Немој да се најдеш навредена ОрдинариГрл, јас уопште не го пишав тоа како нешто негативно, го пишав тоа дека девојката што кажуваше за тоа, пиша дека нашла многу евтини фармерки таму, а дека било бренд, и заради тоа пишав дека не е бренд. И јас многу често купувам од таму :lol: Особено од продавницата што им е во Беверли :D
   
 20. ajvi

  ajvi Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  Најчесто за облека шетам во ГТЦ или Рамстор затоа што ми се најблиску. Чекам попусти сега, не се залетувам како порано! Затоа што многу носам фармерки, не ми ни пречи да се некои помалку квалитетни што ќе се уништат за 5-6 месеци, купувам од Теранова или Калиопе кога се до 700-800 денари. Мачно ми е кога ќе дадам многу пари за "нова колекција" и по 3 месеци се 500 денари-па сум можела да почекам! :rofl: Маички и џемперчиња од секаде и секакви, се наоѓаат и поевтини кога е онаа сезона на попусти.
  Од квалитетот сум задоволна од Манго само, Бенетон не знам што е во последно време, купив кошула, демек се частев и на првото перење избледе, се уништи :@ ...не сум ја облекла од тогаш! Исто и на другарка ми и се има случено така од Бенетон, купи јакна, ја фати дожд и и' останаа флеки од капките дожд!
  Мислам дека немаме облека со голем квалитет, разликата е очигледна. Што и да сум купила од странство, сум го убила од носење и не мрднало, а патиките што си ги купив пред 3 години уште ги носам и се како нови и башка уште не стигнале кај нас! 8) 8)
  Се распишав многу...поздрав :hai: