Омилени бутици

Дискусија во 'Мода и стил' започната од ljubov1, 5 јануари 2010.

 1. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.532
  Искрено не е битно каде купуваш , се додека знаеш што купуваш и како умееш да го носиш.

  Ми се случило да фрлам ненормално многу пари на некоја маичка (на една од Naf Naf потрошив скоро половина плата) :) а ми се случило и да си купам маичка од Second Hand на Бит пазар за 150-200 ден.

  Се додека нешто убаво стои некому, и е добро искомбинирано со додатоци (ремени , марами, шешири, убава чанта, обетки - се подразбира, без нив сум како без гаќи :D )

  Искрено, Теранова никогаш не сум ја сакала. Сите парчиња облека ми се премногу обични, повеќето бои им се меки и пастелни, алиштата ми изгледаат кутри и без душа, како 10 пати да се испрани во машина. :)
  Купувам и од ГТЦ, и во бутиците низ Бисер, и од тие кај мене во населба, и од жените кај мајка ми на работа што поминуваат и не се срамам да кажам од каде ми е и колку чини.

  Чевлите се веќе сосема друга работа. За нив вреди да се дадат и повеќе пари. Со стапало нема играчка ;)
   
 2. lalezzz

  lalezzz Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2010
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  66
  jajapasa-sve e po 200denari pocnuvajki od corapi do kapa.prezadovolna summmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm si iznakupiv eden kup alista i toa kvalitetni ;) ;) ;) :D :D :D
   
 3. Gunshine

  Gunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  663
  Немам никој посебно...
  Купувам од кај ќе ми текне.
   
 4. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.209
  Допаѓања:
  5.173
  Од кај нас во населба си има една продавничка купи ефтино и секоја 2 недела можеш да најдеш многу убави работи а од гтц кога одам во тера нова се случува да најдам нешто,во боди лајн,во еуро азиа,во продавничката доле најдоле до шехерезада во една мала продавничка карши тц Соравиа ко збутана е и од таму најчесто купувам :)
   
 5. lolitaa

  lolitaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  81
  Најчесто облека купувам од Tally Weijl,Mango,Calliope i springfield и досега сум задоволна ми траат маици не ми се избледиле ни се растегнале,али многу зависи и како се перат,Зара ми има супер алишта интересни само што нема кај нас,прилично добар квалитет,и успат купувам од кај ќе стигнам,ако налетам на некое продавниче со ниски цени и интересни алишта :D
   
 6. thatsmysecret

  thatsmysecret Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2010
  Пораки:
  452
  Допаѓања:
  214
  Calliope, Mango, Tally Weijl, Bershka i Koton :) :)
   
 7. macysh

  macysh Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2010
  Пораки:
  1.033
  Допаѓања:
  680
  Најчесто купувам во : Terranova,Vasidora,Gruppofiori,EuroAsia,Converse,Caliope,Azzaro...Не ми е важно колку пари ке дадам важно ми е тоа што ке го купам да е во тренд и убаво да ми стои :)
   
 8. Tabby

  Tabby Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2010
  Пораки:
  128
  Допаѓања:
  23
  Од кои продавници најчесто купувате облека?

  Мене искрено Ми се допаѓаат Teranova, Calliope, Mango и Tally Weijl :)
   
 9. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  572
  Нема за мене нешто такво, едноставно го купувам она што ми се допаѓа, па макар било и од пазар, уличен продавач, ром....Во ГОЛЕМИТЕ бутици освен добра пара за мене нема ништо....пардон има...нешто што на пазар е тродупло поефтино...и ко што би кажала една газдарица на познат гоолем бутик дека додека има глупи луѓе на светов јас ќе си го полнам џепот (немојте ве молам да се навредувате само цитирам што таа ми кажа). Не дека не сум купила и јас од таков бутик, но најскапото нешто било 950 денари....
  Мене ми е најбитно убаво да ми стои да ми се допаѓа, да сум чиста и испеглана, да не е скинато или развлечено.
   
 10. zenska

  zenska Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  338
  vo posledno vreme se sto kupuvam e od TALLY WEIJL, obleka e stvarno kvalitetna i vredi za parite. Ima fenomenalni fustancinja YEs da e malku skapo, ali koj ceka ke doceka
  (mislam na popusti) hahahahahaha
   
 11. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.500
  Во нашиов Охрид нема многу брендирани продавници.. така да омилен бутик ми е Авангард во склоп на O2X (имаат препреубава роба, во О2Х има и од Roxy, DC и сл), и секако Parenzzo.
   
 12. EnnieFabulous

  EnnieFabulous Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  391
  Да не ги забораваме и ‘Модатекс‘ каде што може да се најде по некое интересно ‘крпче‘ :D
   
 13. fairytale

  fairytale Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  24
  Converse,Teranova, Calliope.
   
 14. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.303
  Пол:
  Женски
  Облека купувам од шопинг-центарот Елит во ГТЦ. Облеката што се продава во реномираните бутици не ми се допаѓа.
   
 15. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.900
  Секогаш различно, облеката што ќе ја купам не мора да е некоја марка. Од маркиве најчесто и најмногу купувам во Terranova, а помалку во Calliope, Tally Weijl и Кoton.
   
 16. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  86
  Највеќе од теранова и тели веил.. а ги обожавам алиштата на мис сиксти ама тоа поретко :(
   
 17. preetygirl-J

  preetygirl-J Нов член

  Се зачлени на:
  26 мај 2010
  Пораки:
  491
  Допаѓања:
  74
  Луѓе бе, незнам дали смееме на оваа тема да дискутираме, зашто правиме реклами за фирми... :^) Не знам дали е тоа дозволено на форумов???
   
 18. bilkata

  bilkata Администратор

  Се зачлени на:
  4 октомври 2008
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  1.667
  Се разбира дека е дозволена дискусијата од ваков тип. ;)
   
 19. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.738
  Допаѓања:
  10.020
  Пол:
  Женски
  Па во Скопје купувам највеќе во Calliope, Springfield, Terranova, Fiori, Koton и Motivi иако многу ретко , затоа што нема убава роба.
  Искрено, поомилени ми се малите бутици некаде во маало или центар кајшто има убава , квалитетна и ефитна роба.
  Во последно време купувам многу убави маички и фустанчиња од еден бутик кај мене, со турска роба, а многу ниски цени.
   
 20. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.039
  Облека купувам скоро од секаде, во Теранова купувам само обични работи коа се веќе на попуст кога приближно вредат до нивната вистинска цена (морам пример да кажам, лани купив шал од таму за 1000 денари, а оваа година истиот беше 199 денари :@ ), ми се допаѓа најмногу Мотиви во рамстор, малце се височки цените ама кога ми се брза не чекам попуст, Телји Вејл е супер, SiXX PM, и една продавничка морам да ја издвојам каде што секогаш има феноменални работи со приступачна цена се вика бутикот Уна и се наоѓа спроти Јосип Броз, имам спомнато во некои теми каде што прашувале од каде да купат, јас таму наоѓам стварно добри парчиња облека ова не е рекламирање ;) позз