Омилени бутици

Дискусија во 'Мода и стил' започната од ljubov1, 5 јануари 2010.

 1. preetygirl-J

  preetygirl-J Нов член

  Се зачлени на:
  26 мај 2010
  Пораки:
  491
  Допаѓања:
  74
  Мојот омилен бутик е Positive во ГТЦ, потоа од Котон често купувам, понекогаш од Калиопе :?: Инаку не ми е воопшто важна марката на облеката, важно е да ми стои убаво и да ми се свиѓа... :)
   
 2. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.646
  tally weijl и motivi , понекогаш mango и ретко miss sixty ,а фармерки обожавам да купувам од Replay секад си наоѓам некои што ми се свиѓаат :!: :)
   
 3. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.039
  V.I.P. Во Гтц приземје :D
   
  На rossonerka му/ѝ се допаѓа ова.
 4. anickata

  anickata Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  716
  Допаѓања:
  72
  Па најчесто купувам од Mango, Springfield, Calliope, Motivi, a додека пак за спортски варијанти се снабдувам од NIKE ,PUMA и ROXY :)
   
 5. princeza87

  princeza87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Zavisi za kade ja kupuvam oblekata..za rabota najcesto nosam modeli na happening i kara,nekako naj prakticni mi se,a i zadovolna sum mn od kvalitetot.Sportska obleka isklucitelno od puma(si ja sakam najvise na svet) a cesto navrakam i vo teranova za maicki za preku den mada nemaat nekoj si kvalitet.eee da vo stip ima eden butik mislam NINA se vika i tamu naogjam sekogas preubavi raboti a ne mn skapi
   
 6. Rozich

  Rozich Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  1.194
  Допаѓања:
  1.091
  Каде е ова Replay ?
   
 7. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.646
  Во ГТЦ Рози,негде под Елит доаѓа незнам како да ти објаснам друкше :)
   
 8. Rozich

  Rozich Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  1.194
  Допаѓања:
  1.091
  Ќе го најдам.
  Фалааа :* :)
   
 9. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.850
  Тера нова, калиопи, еуроазија, и други
   
 10. Scar.Tissue

  Scar.Tissue Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  1.044
  Stradivarius, Bershka, Zara, Pull & Bear, Mango, Calliope и кога како Vasidora :)
   
 11. Queen.S

  Queen.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  374
  Tally Weil, Bershka, New Yorker, Replay, H&M, Zara....
   
 12. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.646
  Да си ги додам Котон ЊуЈоркер и евроазија :) Тајли Веил некако ми пропадна скроз наскроз, уште летна роба држат :^)
   
 13. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.881
  Допаѓања:
  30.950
  Пол:
  Женски
  Најчесто купувам од Happening, па после Euroasia,Calliope,Bershka i Koton.
   
 14. KuklickaSk

  KuklickaSk Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  3.679
  Допаѓања:
  14.356
  Bershka, H&M, ZarA, Rоху

  штета што ги нема кај нас (рокси го има ама изгор е овој нашиов)
   
 15. Night.Star

  Night.Star Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2010
  Пораки:
  278
  Допаѓања:
  117
  Stradivarius, Euroasia & Tally Weil :*
   
 16. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  878
  Пол:
  Женски
  Bershka, Stradivarius, Pull & Bear, Teili Weil, Calliope, Springfield, Mango, New Yorker, Motivi, Koton.
   
 17. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.010
  TerraNova, Bershka, H&M, Zara , Calliope, Mango,
   
 18. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.779
  H&M
  Zara, Bershka, Stradivarius и Pull&Bear
  Promod, Camaieu, Naf Naf, Esprit, Diesel.
   
 19. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.887
  Mango и Review засега тие ми текнуваат :?:
   
 20. slobodka

  slobodka Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.110
  Допаѓања:
  2.688
  Пол:
  Женски
  Локалната продавничка кај мене.