1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Омилени бутици

Дискусија во 'Мода и стил' започната од ljubov1, 5 јануари 2010.

  1. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.542
    Допаѓања:
    6.308
    Koton дефинитивно. Прва продавница кај што идам кога купувам нешто. Од таму најмногу ми се свиѓаат ланчињата, дуксерите и летните маички. Исто и Springfield не е лошо. После ми се свиѓаат и Bershka а сега кога го отворија во Новото Веро и New Yorker. :up: Aхх, и како го заборавив - Miss Poem. :inlove:
     
  2. didisi

    didisi Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    1.969
    Допаѓања:
    3.680
  3. Mini.girl

    Mini.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2010
    Пораки:
    92
    Допаѓања:
    12
    Tally weijl, Mango, Bershka, New Yorker
     
  4. praski4e

    praski4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2010
    Пораки:
    615
    Допаѓања:
    316
    Пол:
    Женски
    Омилени ми се Kалиопе,бершка,манго,олтре во рамстор,а ако си начекам некое парче било каде(освен да не е кинеско дека мн смрди и воопшто не се квалитетни)ако ми се допадне ке го купам.Исто така Лиска ја обожавам,котон,бенетон и.т.н.
     
  5. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    По неколку месеци поминати во Скопје, на својот список на омилени бутици ги додавам Калиопе и Џордан.
     
  6. Alanna

    Alanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.120
    Допаѓања:
    482
    Не постојат за жал |(
     
    На faye му/ѝ се допаѓа ова.
  7. girl1985

    girl1985 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.635
    Допаѓања:
    2.121
    Calliope, Tally Weijl, локални продавници низ тц Бисер и Шутка :lol:

    Едит: И секако, H&М, само што ги нема во Македонија... |(
     
  8. frutini

    frutini Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 март 2010
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    252
    Па дефинитивно Манго, ги обожаавам сите работи од таму, навистина се преубави!!!
     
  9. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Немам посебно омилена, знам да купувам од Шутка па до Манго (ако го сметаме за најголем бренд покрај "многуте" во Македонија).
    Ми се допаѓаат колекциите на Манго, ама кога би имала поголема плата би била почест купувач, вака на попуст само.
    Го сакам Тејли вејл ама се нервирам што ми ја затворија во ГТЦ продавницата, а во Рамстор ептен ретко одам.
    Калиопе има убави работи понекогаш, посебно имаат добат попуст, летово се изнакупив џемпери и кошули за 300 денари :)
    Њујоркер има топ работи и често го посетувам, имаат и добри колекции и пристапни цени и добри попусти дури и во сезона попуст.
    Продавницата ВИП во гтц од страна на кафичите има супер работи, иако некогаш знаат да начукаат цени до бесвест.
    Локални продавнички во Бисер се супер, често знам да купам и од таму.
    Мис поем е супер продавница.
    Бижутерија Софи и бижутерија Аб ми се најдобри за накит, посебно имаат добри цени.

    Ама најмногу сакам во Солун кога ќе отидам во Зара, Пул&Беар, Бершка, Страдивариус, Сфера ... на попуст секако :)
     
  10. love23

    love23 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    716
    Допаѓања:
    913
    Морам да признам дека кинеските производи го преплавија Балканот, така да нема продавница а да нема производи кинески, дури Пеко што на времето значеше име има кинески чизми баш видов на декларацијата. Поради овие факти немам омилени бутици, бидејќи и наскапиот производи во ГТЦ може да се најдат многу пофтино во Шутка. Исти производи за различни цени. Мене лично ми се случи купив кошулка од една бутик во ГТЦ за 1400 денари, а една моја пријателка истат кошула ја видела во Шутка за 450 денари, така се најдов во небрано демек еве оваа ме фолира и слични коментари. Денес не е битно од каде си го купила туку како ти стои и тоа што го носиш треба да занаеш да го носиш.
     
    На rossonerka му/ѝ се допаѓа ова.
  11. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Или кога ќе видиш дека дел од гардаробата на Манго се шие во фабрики низ Македонија. (тоа шиење е всушност договор една фабрика шие 3 блузи за летната колекција на манго, друга шие 2 палта, трета шие 3 вида сукњи ...)
    Или Баргала правеше лани на Sergio Rossi чевли т.е балетанки.
    Maрк и Спенсер шијат во Скопје фармерки.

    Финтата е ефтина работна сила.
    Битен е квалитетот. Ако шијат евтино во Кина, не е проблем, битно да е добар квалитет.
    Ама лошото е што не е ист квалитетот.
    Многу фирми работат на стара слава, ги удри рецесијата и смалија на квалитет, а цени исти.

    Сите фирми имаат фабрики во Кина од гардероба до електрика и автомобили ... се.

    Читаш чевла Серџо Роси во Македонија направена, а одоздола пишува Made in Italy.
    Уште полошо е што лажат компанииве.
     
  12. Elennaa

    Elennaa Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2011
    Пораки:
    4.161
    Допаѓања:
    14.171
    Пол:
    Женски
    Едноставно сегде. :lol:
    Затоа што сум си покрупничка, си одам сегде кај што има поголемки броеви. :$
    Во локалните најчесто, во Фемили Шоп, во некоја друга населба.. :$ :rofl:
     
  13. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Теранова, Еуроазија (Бершка и Страдивариус) и Калиопе. Топ 3. Освен цените :lol:
     
  14. pepelashka.20

    pepelashka.20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 април 2011
    Пораки:
    146
    Допаѓања:
    18
    Рокси, Спринг филд -панталони
    патики од Скечерс, фустанчиња и блузи од Манго :)
    од Сент Оливер кошулки и фармерки
     
  15. bornthisway

    bornthisway Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2011
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    30
    Хепенинг, Тера нова и Никол :)
     
  16. goddess.Of.chaos

    goddess.Of.chaos Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    1.059
    Допаѓања:
    1.029
    Носам работи од сегде буквално, имам и крпчиња од маалски дуќанчиња, имам и брендирани. Не ми е нешто особено битно, немам проблем дали е со потпис облеката или не, иако никогаш не сум криела дека сум љубител на истата и мило ми е што можам да ја носам.
    Манго комотно можам да го рекламирам, особено со Пенелопе Круз колекцијата мнооогу ја сакав, ме реметеа баш периодот и посебен прекар си имав. :D Скарлетовица не можам да ја поднесам, но тоа не ми влијае на љубовта кон продавницата. :D Па уште и Zuhair Murad кога видов дека има креирано за Манго на под треснав. Погодена ми е ептен. :*

    И останативе популарни брендови за млади, H&M (кој не можам да сфатам како е интерпретиран како којзнае што, евтинo е на попуст особено, таа е и всушност поентата), Stradivarius, Bershka, Zara...

    Tally Weijl беше интересна првата година, па после стоеја едните исти модели со години, па на Госип Грл Блер и Серена ги дадоа кај шо купуваат таму па сите се сликаа за на Фејсбук со ќесичките од Tally Weijl од пред 2 години. Ах бе...
     
  17. Ashling

    Ashling Популарен член

    Се зачлени на:
    19 декември 2010
    Пораки:
    1.228
    Допаѓања:
    2.577
    H&M
    незнам дали да сум среќна или тажна што нема во Македонија, ама 500 евра да имам сите таму можам да ги потрошам.
    Солун си го чекам, шта чеш.
     
  18. sanjaeva

    sanjaeva Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.389
    Допаѓања:
    87.636
    Еуроазија... епа вака: тотална распродажба и гледам пантолони од 1790 намалени на 990 денари. И се ќе беше супер ако само 2 часа предходно не ги видев во едно обично кинеско продавниче во кисела вода :lol:
     
  19. Miss.Waldorf

    Miss.Waldorf Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2011
    Пораки:
    207
    Допаѓања:
    16
    Немам омилени бутици купувам таму каде што има убави парчиња =)
     
  20. Domino

    Domino Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2010
    Пораки:
    971
    Допаѓања:
    1.037
    Искрено скептик сум за нови продавници. Од каде да знам дека нема партал да се направат за две недели? Си купувам од таму каде што знам дека е квалитетно. Некои од продавниците кои ми се проверени за жал ги нема во Мк, па морам да се снаоѓам. Ама тоа е. Инаку најчесто купувам од: Killah, Roxy, Beneton, Pull&Bear, Tommy Hilfiger, Peacocks (продавницава е релативно нова ама има супер работи), s. Oliver, H&М, Zara, Springfield, Replay (во зима има многу интересни капутчиња).
    Е сега набројав повеќе ама ова се единствените продавници од каде што секогаш купувам. Џабе ми е да дадам ефтина пара за било што ако веднаш ми се искине. Инаку, избегнувам кај нас да купувам зошто дури ни брендовите не се оригинал. |(