1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Омилени бутици

Дискусија во 'Мода и стил' започната од ljubov1, 5 јануари 2010.

  1. Danni79

    Danni79 Активен член

    Се зачлени на:
    30 август 2012
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    2
    Ja obozavam Zara i Mango.
     
  2. MidnightFlower

    MidnightFlower Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2010
    Пораки:
    197
    Допаѓања:
    47
    Pull & Bear и H&M ми се најнајпогодени по вкус, а и по цена кога имаат огромни попустии :D
    Инаку во последно време многу фини парталчиња си наоѓам во Певекс, да не збориме за тоа дека се препреевтини :lol:
     
  3. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.415
    Пол:
    Женски
    Зара и Х&М убедливо најдобри до сега, со тоа што гледам скоро цела облека ми е од таму.
    Мана од локалниве ми е најфина, што за ефинти пари си наоѓам многу убави работи без да се плашам дека дупка ќе најдам и каде да ја пробам.
    А асос е посебна категорија, само џебов подлабок да ми беше, уште поомилeна ќе ми беше :D
     
  4. The.Pink.Angel

    The.Pink.Angel Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2012
    Пораки:
    497
    Допаѓања:
    132
    Пар,Стил,Лола во Струмица :)
     
  5. Barbie20

    Barbie20 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2012
    Пораки:
    676
    Допаѓања:
    10.722
    Пол:
    Женски
    Terranova, Princip, а во последно време и Prendi :D
     
  6. tweety26

    tweety26 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Најчесто Шутка. :lol:
     
  7. senjorita.lombardi

    senjorita.lombardi Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2011
    Пораки:
    1.207
    Допаѓања:
    755
    New Yorker, теранова, принцип, калиопе,.......
     
  8. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Секоја каде што ќе ми се свиди некое парче облека, без разлика дали е марка или не.
    Значи немам некоја конкретно, секоја доаѓа во прашање ако има квалитетна роба и роба привлечна за мое око, а :!: богами и за носење. :)
     
  9. CrazyStupidLove

    CrazyStupidLove Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    894
    Допаѓања:
    586
    Па, Теранова, Њу Јоркер, Евроазија... т.е. само тука и влагам. Ме нервираат продавнички кај што некој ме прашува дали треба да ми помогне, ме чека да пробам и слично. Не памтам кога последен пат сум влегла во некој мал бутик или маалска продавничка. Дури и Еко и Елит ги избегнувам ради тоа, а чат пат купував фармерки од таму порано.
     
  10. tinkerbelll

    tinkerbelll Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2010
    Пораки:
    2.096
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    Forever 21 одкако влегов таму не ми се излегуваше,значи покрај Mohito дефинитивно Forever 21 ми остана како едно од по омилените места за шопинг.
     
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  11. praski4e

    praski4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2010
    Пораки:
    577
    Допаѓања:
    280
    Пол:
    Женски
    Има повеќе :) Котон ,Калиопе,Манго,Пикокс..
     
  12. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.655
    Допаѓања:
    121.701
    Немам омилена,нити се трескам по марки.
    Си имам некои продавничиња,кои сум ги нашла евтинки,и во кои секогаш има нешто,па кога сум кнап со буџет си ги посетувам тие.Конкретно Хелена ,квалитетни се,а евтини.Сум купувала тренерки,маички,сукњи,имаат се,ама не е нешто wow.Сосем пристојно.
    Еве вчера си начекав блузички за 250,350 ден.За на прошетка,за на кафе-идеални.
    Инаку,купувам од секаде,секаде влегувам,каде ќе ми се допадне таму.Кога барам нешто,барам низ цело Скопје :) така да имам од секаде по нешто.
     
    На nightingale и Trendafilka им се допаѓа ова.
  13. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    Калиопе
    Манго
    Авангарт
     
  14. WeHeartIt

    WeHeartIt Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2012
    Пораки:
    270
    Допаѓања:
    130
  15. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.592
    Пренди, Певекс, Мана (од денес ја замразив додуша, кога ги видов цените до каде ги накачиле, ќе се онесвестев, блузичка 1000 ден, omfg) :^) , Битпазар и продавниците за чевли во редот на 26 јули и моите локални продавнички во населба, околу мојата зграда, подредени имам 4 во радиус од 50 м, и секоја чест - немам потреба да роварам ниту низ ГТЦ, ни Елит, Еко, ни бутур...

    И капут си купив денес од едната маалска продавничка, квалитетот му е идеален, цената пристојна, презадоволна сум. :)

    Многу убави работи може да се најдат во продавници низ населби, сигурна сум дека во секоја имате по неколку, без исклучок, отколку да се акам низ трговскиве во Скопје, и со удрената маржа да им ја плаќам прескапата кирија на напуфканите газди... yeah right. |(
     
    На Doozy, girl1985 и LilBaby им се допаѓа ова.
  16. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.306
    Пол:
    Женски
    Манго ми е најомилена, ама ми иде да се расплачам кога ги гледам цените. И после на каса, дур плаќам, ако се решам да купам нешто. Ама затоа после ги носам и носам и носам сите работи што ми се од таму.

    Во последно време и Зара ја сакам. :)
     
  17. EmGreen

    EmGreen Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2011
    Пораки:
    337
    Допаѓања:
    189
    ШТЦ, Певекс и Пренди, Мана за време на летниот попуст. 90% Од облеката ми е од таму...
    Не се сеќавам кога последен пат сум купила нешто од Еко или Елит. Знам да прошетам низ Теранова, Њу Јоркер и остали ама обично само "на посматрање". Во Евроазија може да се најде некое парче од време на време. Низ ГТЦ и Рамстор а сега и во Сити Мол сум само window shopper и ич не ми е криво. Толку добри парчиња облека си имам најдено во првонаведените продавници што ниту ми е криво, ниту имам желба за повеќе.
    Имам и едно локално продавниче за облека и една чорапара со релативно евтини ценички. Златни тие колку пати ме има спасено во последен момент. Најомилени ми се :D
     
    На Doozy му/ѝ се допаѓа ова.
  18. catsruletheworld3

    catsruletheworld3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2012
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    27
    Еворазија (85% од цела гардероба ми е од таму), ЊуЈоркер (и таму кога и да отидам си наоѓам нешто интересно, ми се свиѓа што има некои поразлични ствари, што на пример не можеш да ги најдеш по другиве у гтц..може понекогаш во Теранова да се најде нешто, и во Калиопе исто...а за фармерки идам во Елит секогаш, другото им е срање ама фармерки секогаш си наоѓам, а и не ми се шета за фармерки многу не знам зошто мака ми е. :?:
     
  19. SuperGirl24

    SuperGirl24 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 март 2012
    Пораки:
    2.429
    Допаѓања:
    47.571
    Пол:
    Женски
    Дефинитивно во последниве години парите ги остаив во Манго,скапо не скапо ми се допага што не носат по 100 исти работи па да се униформира човек а и со оглед на тоа дека се поскапи од другите не секој може да си ги дозволи.Единиствено нешто што во последно време не ми се допага кај нив е што облеката ми е некако многу голема.И xs кога пробувам пак ми е широко а не сум од анорексичните па се да ми стои така.Од новиве многу ме мерачи Pull&Bear ми се допаднаа многу работи од таму последен пат коа бев па наредно идење ке се почастам со нешто.Исто така и Спрингфилд ми се добри имам парчиња од таму кои мерачки ги носам неколку години.
    Имам неколку работи од Певекс , ама таму многу ретко си наогам нешто.Или нема број за мене или не ми се допага ништо.
    За чевли омилена ми е Бата и Графити.Скапи се ама дефинитивно неверојатен квалитет имаат и се исплатат.Имам купено оксфордки летоска од продавничките кај бит пазар ми се скинаа точно за една недела така да НИКАД веке купување чевли од такви квази продавничиња.Да не зборам нозете како ми мирисаа после секое носење. :tmi:
     
  20. belieber

    belieber Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.082
    Допаѓања:
    642
    Омилена продавница H&M. 3 пати имам влезено и излезено со премногу гардероба. Омилена ми е.
    А тука кај нас омилени ми се Bershka, Pull and Bear, Stradivarius и на прво место New Yorker :)