1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Омилени бутици

Дискусија во 'Мода и стил' започната од ljubov1, 5 јануари 2010.

 1. Danni79

  Danni79 Активен член

  Се зачлени на:
  30 август 2012
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  2
  Ja obozavam Zara i Mango.
   
 2. MidnightFlower

  MidnightFlower Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2010
  Пораки:
  197
  Допаѓања:
  47
  Pull & Bear и H&M ми се најнајпогодени по вкус, а и по цена кога имаат огромни попустии :D
  Инаку во последно време многу фини парталчиња си наоѓам во Певекс, да не збориме за тоа дека се препреевтини :lol:
   
 3. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.395
  Пол:
  Женски
  Зара и Х&М убедливо најдобри до сега, со тоа што гледам скоро цела облека ми е од таму.
  Мана од локалниве ми е најфина, што за ефинти пари си наоѓам многу убави работи без да се плашам дека дупка ќе најдам и каде да ја пробам.
  А асос е посебна категорија, само џебов подлабок да ми беше, уште поомилeна ќе ми беше :D
   
 4. The.Pink.Angel

  The.Pink.Angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2012
  Пораки:
  497
  Допаѓања:
  132
  Пар,Стил,Лола во Струмица :)
   
 5. Barbie20

  Barbie20 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2012
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  10.722
  Пол:
  Женски
  Terranova, Princip, а во последно време и Prendi :D
   
 6. tweety26

  tweety26 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  2.275
  Пол:
  Женски
  Најчесто Шутка. :lol:
   
 7. senjorita.lombardi

  senjorita.lombardi Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2011
  Пораки:
  1.207
  Допаѓања:
  754
  New Yorker, теранова, принцип, калиопе,.......
   
 8. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.347
  Пол:
  Женски
  Секоја каде што ќе ми се свиди некое парче облека, без разлика дали е марка или не.
  Значи немам некоја конкретно, секоја доаѓа во прашање ако има квалитетна роба и роба привлечна за мое око, а :!: богами и за носење. :)
   
 9. CrazyStupidLove

  CrazyStupidLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  894
  Допаѓања:
  584
  Па, Теранова, Њу Јоркер, Евроазија... т.е. само тука и влагам. Ме нервираат продавнички кај што некој ме прашува дали треба да ми помогне, ме чека да пробам и слично. Не памтам кога последен пат сум влегла во некој мал бутик или маалска продавничка. Дури и Еко и Елит ги избегнувам ради тоа, а чат пат купував фармерки од таму порано.
   
 10. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.011
  Пол:
  Женски
  Forever 21 одкако влегов таму не ми се излегуваше,значи покрај Mohito дефинитивно Forever 21 ми остана како едно од по омилените места за шопинг.
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 11. praski4e

  praski4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  277
  Пол:
  Женски
  Има повеќе :) Котон ,Калиопе,Манго,Пикокс..
   
 12. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  10.026
  Допаѓања:
  90.263
  Немам омилена,нити се трескам по марки.
  Си имам некои продавничиња,кои сум ги нашла евтинки,и во кои секогаш има нешто,па кога сум кнап со буџет си ги посетувам тие.Конкретно Хелена ,квалитетни се,а евтини.Сум купувала тренерки,маички,сукњи,имаат се,ама не е нешто wow.Сосем пристојно.
  Еве вчера си начекав блузички за 250,350 ден.За на прошетка,за на кафе-идеални.
  Инаку,купувам од секаде,секаде влегувам,каде ќе ми се допадне таму.Кога барам нешто,барам низ цело Скопје :) така да имам од секаде по нешто.
   
  На nightingale и Trendafilka им се допаѓа ова.
 13. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.897
  Калиопе
  Манго
  Авангарт
   
 14. WeHeartIt

  WeHeartIt Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2012
  Пораки:
  270
  Допаѓања:
  130
 15. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.535
  Пренди, Певекс, Мана (од денес ја замразив додуша, кога ги видов цените до каде ги накачиле, ќе се онесвестев, блузичка 1000 ден, omfg) :^) , Битпазар и продавниците за чевли во редот на 26 јули и моите локални продавнички во населба, околу мојата зграда, подредени имам 4 во радиус од 50 м, и секоја чест - немам потреба да роварам ниту низ ГТЦ, ни Елит, Еко, ни бутур...

  И капут си купив денес од едната маалска продавничка, квалитетот му е идеален, цената пристојна, презадоволна сум. :)

  Многу убави работи може да се најдат во продавници низ населби, сигурна сум дека во секоја имате по неколку, без исклучок, отколку да се акам низ трговскиве во Скопје, и со удрената маржа да им ја плаќам прескапата кирија на напуфканите газди... yeah right. |(
   
  На Doozy, girl1985 и LilBaby им се допаѓа ова.
 16. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.656
  Допаѓања:
  49.185
  Пол:
  Женски
  Манго ми е најомилена, ама ми иде да се расплачам кога ги гледам цените. И после на каса, дур плаќам, ако се решам да купам нешто. Ама затоа после ги носам и носам и носам сите работи што ми се од таму.

  Во последно време и Зара ја сакам. :)
   
 17. EmGreen

  EmGreen Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2011
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  188
  ШТЦ, Певекс и Пренди, Мана за време на летниот попуст. 90% Од облеката ми е од таму...
  Не се сеќавам кога последен пат сум купила нешто од Еко или Елит. Знам да прошетам низ Теранова, Њу Јоркер и остали ама обично само "на посматрање". Во Евроазија може да се најде некое парче од време на време. Низ ГТЦ и Рамстор а сега и во Сити Мол сум само window shopper и ич не ми е криво. Толку добри парчиња облека си имам најдено во првонаведените продавници што ниту ми е криво, ниту имам желба за повеќе.
  Имам и едно локално продавниче за облека и една чорапара со релативно евтини ценички. Златни тие колку пати ме има спасено во последен момент. Најомилени ми се :D
   
  На Doozy му/ѝ се допаѓа ова.
 18. catsruletheworld3

  catsruletheworld3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2012
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  27
  Еворазија (85% од цела гардероба ми е од таму), ЊуЈоркер (и таму кога и да отидам си наоѓам нешто интересно, ми се свиѓа што има некои поразлични ствари, што на пример не можеш да ги најдеш по другиве у гтц..може понекогаш во Теранова да се најде нешто, и во Калиопе исто...а за фармерки идам во Елит секогаш, другото им е срање ама фармерки секогаш си наоѓам, а и не ми се шета за фармерки многу не знам зошто мака ми е. :?:
   
 19. SuperGirl24

  SuperGirl24 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  2.093
  Допаѓања:
  36.314
  Пол:
  Женски
  Дефинитивно во последниве години парите ги остаив во Манго,скапо не скапо ми се допага што не носат по 100 исти работи па да се униформира човек а и со оглед на тоа дека се поскапи од другите не секој може да си ги дозволи.Единиствено нешто што во последно време не ми се допага кај нив е што облеката ми е некако многу голема.И xs кога пробувам пак ми е широко а не сум од анорексичните па се да ми стои така.Од новиве многу ме мерачи Pull&Bear ми се допаднаа многу работи од таму последен пат коа бев па наредно идење ке се почастам со нешто.Исто така и Спрингфилд ми се добри имам парчиња од таму кои мерачки ги носам неколку години.
  Имам неколку работи од Певекс , ама таму многу ретко си наогам нешто.Или нема број за мене или не ми се допага ништо.
  За чевли омилена ми е Бата и Графити.Скапи се ама дефинитивно неверојатен квалитет имаат и се исплатат.Имам купено оксфордки летоска од продавничките кај бит пазар ми се скинаа точно за една недела така да НИКАД веке купување чевли од такви квази продавничиња.Да не зборам нозете како ми мирисаа после секое носење. :tmi:
   
 20. belieber

  belieber Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  640
  Омилена продавница H&M. 3 пати имам влезено и излезено со премногу гардероба. Омилена ми е.
  А тука кај нас омилени ми се Bershka, Pull and Bear, Stradivarius и на прво место New Yorker :)