1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Омилени бутици

Дискусија во 'Мода и стил' започната од ljubov1, 5 јануари 2010.

  1. AnjaLazanja

    AnjaLazanja Активен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2012
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    34
    Дефинитивно сите продавници за Гардероба во Куманово ..Иако не сум од таму таму ми е најпријатно се ми е тука едно до друго i 70% моделите ги нема по скопје ...А за обувки Шевињон :)
     
    На Alegriaa му/ѝ се допаѓа ова.
  2. lola-86

    lola-86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    729
    Допаѓања:
    198
    Зара,Манго,HM,ДМ :D и сите парфимерии...
     
    На jovi.girl.forever му/ѝ се допаѓа ова.
  3. sweet-star

    sweet-star Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2012
    Пораки:
    1.524
    Допаѓања:
    1.738
    Пол:
    Женски
    Певекс и New Yorker.Се што сакам во продавнициве наоѓам,облеката што ја има ми одговара со стилот и годините.Не ми е баш цела облека од ваму,купувам и од други продавници,ама 90% од тука. :) :D
     
  4. butterfly33

    butterfly33 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2012
    Пораки:
    1.252
    Допаѓања:
    1.100
    Тerranova, VIP,едно малечко продавниче во чаршијата (заборајв како се вика :D), a во последно време изненадена сум од Principe имаат убава облека.
     
  5. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    Страдивариус, дефинитивно!
    Веќе имам напишано колку ги поштувам обувките. И има една јакничка таму што уффф многу е добра. Како одам сакам да си вуп вуп грабам закачалки и ај на каса :D

    А во Штип има еден бутик Нина со 10ка вкус за облека. Никаде на друго место не шетам, шо и да ми треба, таму е :)
     
  6. Shelea

    Shelea Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    4.243
    Допаѓања:
    43.109
    Кај стигнам, кај видам нешто што ме бендисува, таму.
    Ефтиниве бутичиња низ Лептокарија и низ маало и те како ми излегле во пресрет со некои нивни моделчиња, панталони, џемпери, ехеее. И тоа по пристојни цени, и квалитет.
    Во Певекс, Пренди, Бабел, во Њујоркер има супер парчиња. Од таму често си копам и купувам. Никогаш не робувам на брендови. Прво, немам толку пари, второ за мене тоа е глупост и преценетост, трето, повеќе се радувам на шопинг на храна, него ли на облека :rofl:

    На пример, сега кога барав капут, во Суит Бјанко, тој што ми се бендиса, беше 3000 денари, со лоши копчиња на него и некако не ми стоеше. Случајно, во Беверли со сестра ми се шеткавме низ тие бутиците на први кат, и од кукла, последниот црвен капут, совршено ми стоеше и го купив за 2100 денари. 900 денари ќар, поубаво чувство, задоволна од изгледот, а бренд нема. И што ако. Мене не ми менува ништо тоа.
     
    На anabel-a, Trendafilka, Doozy и 2 други им се допаѓа ова.
  7. Nevermore

    Nevermore Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    614
    Допаѓања:
    1.991
    Не дека имам специфичен стил на облекување, па за мене ништо во Македонија не се наоѓа ... |( Туку секое лето заминувам на студентска работа и на крај на летото, ќе тргнам нешто кеш на страна за облека, пред да си дојдам тука правам огромен шопинг, и многу ретко во текот на годината ќе купам нешто од Скопје, ако ми фати око.. И претходните лета, така и ова сите работи си ги купив од Forever 21, имаат прекрасни работи, баш на крај фаќам распродажба на летните работи, ефтини маички и фустанчиња, а и од новите колекции скоро се наоѓаат прекрасни работи до 20 долари, модерни кошули, карирани,тексас кошули, фармерки, блузички, сакоа ... На американците со толкави платишта, сигурно многу ефтино им е и си купуваат што сакаат :envy: А да ја отворат продавницата кај нас една кошула сигурно ќе биде 3000, т.е пола плата.
    Еве ви линк исплакнете очи малку :) http://www.forever21.com/Product/Main.aspx?br=f21
    Продавницава ја има и во Барселона, ако шета некој натака да ми донесе нешто :lol:
     
    На Doozy му/ѝ се допаѓа ова.
  8. tigerlady

    tigerlady Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    1.651
    Допаѓања:
    5.420
    Откако ги открив Пренди и Певекс ( а да се пофалам бев меѓу првите бидејќи баба ми живее во Тафталиџе во нивна близина 8) ) дефинитивни фаворити. Ќе си влезеш и ќе си копаш, копаш, копаш по работи. Ем можеш да си најдеш убави и ефтини работи таму, а ем можеш да земеш нешто па да преправиш по нешто. Копче ваму, штепче таму, што убави работи излегуваат. Како Шилеа погоре, маалските продавнички во Лептокарија ги владеам, а бидејќи другарка ми живее во Капиштец почнав и со Беверли.

    Едно време со мајка ми и Шутка ја шетавме ама последниве години ни се одмили и не наоѓаме речиси ништо. Освен хеланки, најдобрите дебели хеланки ми се од таму. Од марките, поефтини или поскапи најчесто купувам само на попуст. Имам некое парче од Манго земено на попуст, некоја ситница од ЊуЈоркер, Пикокс (што ми го затворија, ѓубриња). Теранова, Евроазија и комани никогаш не сум ги сакала. Прво немаа броеви нормални, како саде Кинезинки да сме во Скопје. Второ материјалот шкљ, цени високи како носот на продавачките. Мислам цела година уназад немам влезено. Во принцип, немам мерак да трошам многу пари на гардероба. Единствено на кондури гледам да не штедам многу, мајка ми на тоа секогаш инсистирала. Ама се наоѓа компромис.
     
    На Doozy му/ѝ се допаѓа ова.
  9. laryla

    laryla Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2012
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    229
    Zara, H&M, Bershka, Stradivarius, Mango, Accessories, и понекогаш од некои малскии продавничиња, знае да се најде по нешто. Стилот највеќе ми го погодуваат горе наведените продавници, цените се соленки, ама штедам и оставам настрана секогаш пари за шопинг, па кога ќе видиш и не е толку скапо. Зависи за кој и како. А и најзадоволна сум од квалитетот на овие продавници, секогаш облеките ги носам многу долго, ги комбинирам со се‘ и практикувам да купувам секојдневни работи, кои подоцна со малку додатоци ќе ги преобразам во ноќна облека. За чевли исто така најчесто од овие продавници, а патики купувам од спортските (Nike, Adidas и сл.), иако во последно време патики многу малку купувам.

    Не ми пречи секако и да одам да си изнакупувам секакви работи по поефтина цена, по маалски продавници, како во Порта Влае, Лептокарија, и сл. Се наоѓа по нешто и во ваквите , но си кажав, најчесто од горе наведените продавници е мојата облека и обувки.
     
  10. Belieber15

    Belieber15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 март 2012
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    88
    H&M и Pull&Bear дефинитвно! :) Кога и да одам во H&M наоѓам преубави работи :lol: А Pull&Bear имаат преубави фармерки :inlove:
     
  11. OohLaLa

    OohLaLa Активен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    3
    *Mango
    *H&M
    *Springfield &
    Accesorize
     
    На jovi.girl.forever му/ѝ се допаѓа ова.
  12. katalina

    katalina Популарен член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2010
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    768
    Пол:
    Женски
    Terranova :)
     
    На jovi.girl.forever му/ѝ се допаѓа ова.
  13. jovi.girl.forever

    jovi.girl.forever Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2013
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    1
    H&M,Bershka,Zara,Mango i Terranova..скоро никогаш не одам само во едно,секогаш мора сите да ги поминам :lol: :angel:
     
  14. Elena69221

    Elena69221 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    2.352
    Допаѓања:
    3.519
    Пол:
    Женски
    H&M, Bershka, Euroasia..
     
  15. AwesomeGirl

    AwesomeGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2013
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    116
    Пол:
    Женски
    Евроазија,прво место каде што секогаш идам,се има бре на едно место... :lol: Добро,скоро се..
     
  16. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.878
    Допаѓања:
    102.895
    Пол:
    Женски
    Stradivarius
    Alexi Andriotti
    Decibel
     
  17. NewYorker

    NewYorker Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2012
    Пораки:
    387
    Допаѓања:
    95
    Bershka,NewYorker,Zara,SportM. :$ :lol:
     
  18. WarriorAngel

    WarriorAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    16 март 2012
    Пораки:
    1.720
    Допаѓања:
    4.206
    Пол:
    Женски
    Terranova, Bershka :wasntme:
     
  19. Idonea

    Idonea Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2012
    Пораки:
    322
    Допаѓања:
    642
  20. oliolivera

    oliolivera Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    26
    ;) Се знае Певекс само незнам зошто никој не ја пишува ,признајте си омилена е на повеЌето :lol: