1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Омилени видови фустани?

Дискусија во 'Мода и стил' започната од isabella0312, 8 јули 2012.

 1. isabella0312

  isabella0312 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 септември 2011
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  32
  Јас на пример мнооогу ги сакам фустаните што се до колена,било каков и да е фустанот!!И повеќе ме привлекуваат пастелни бои.Едноставно ги обожавам!!!На вас какви фустани ви се допаѓаат??
  (ако ваква тема веќе постои слободно тргнете ја ;) ) :)
   
  На NewYorker му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Li..Na

  Li..Na Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2012
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  Сакам фустани со гол грб... да бидат кратки :D
   

  Прикачени фајлови:

 3. arontt

  arontt Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2012
  Пораки:
  362
  Допаѓања:
  486
  Секси тесно и кратки црно фустанче. :)
   
 4. kravce

  kravce Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  3.679
  Допаѓања:
  51.754
  Сакам такви лепршави фустани, со лесни материјали што ти го следат движењето, па и тие така се движат :) И да се до или малце над колена. Бои секакви, секако не дречливи, зелено, виолетово, црно...
  вака нешто :)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На zhap4e и Doozy им се допаѓа ова.
 5. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  Лесни и пријатни за носење, но и убави на изглед. :)
  А за боите.. не е важно. Секакви бои.
  Вака нешто :
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На zhap4e и kravce им се допаѓа ова.
 6. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.728
  Допаѓања:
  7.636
  Ваков тип на мислења може и во темата Фустани да се пишува, немора нова тема.

  Мене омилен тип ми се залепени на тело и кратки.
   
 7. praski4e

  praski4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  277
  Пол:
  Женски
  Сакам долги фустани шарени со живи бои многу ми се лесни и затоа ги сакам
   
 8. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.193
  Допаѓања:
  8.925
  Пол:
  Женски
  Убави ми се асиметричните фустани.
  [​IMG][​IMG]
  Како што рече кравче, некои лепршави фустанчиња.
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
  Долги, елегантни...
  [​IMG][​IMG]
  Едноставни, еднобојни.
  [​IMG][​IMG][​IMG]
  Не сакам тесни и кратки, залепени за тело. Вакви, a и балонки не обожавам многу :puke:
  [​IMG][​IMG][​IMG]
   
 9. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.152
  Допаѓања:
  5.703
  Пол:
  Женски
  Тесни само да не се сатенски, бидејки сатенот ми е премногу кич.
   
 10. Tikvi4ka

  Tikvi4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2012
  Пораки:
  938
  Допаѓања:
  451
  тесни фустани
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 11. cucii...ii

  cucii...ii Активен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  12
  подобро да кажам што несакам : сатенски фустан и долг фустан. А др се сакам :inlove:
   
 12. lobenickaa97

  lobenickaa97 Активен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2014
  Пораки:
  193
  Допаѓања:
  37
  највеќе сакам кратки фустанчиња :angel: :angel: едноставни :lol:
   
 13. mal.ecka

  mal.ecka Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 декември 2010
  Пораки:
  6.086
  Допаѓања:
  81.376
  Сакам од лесен материјал,цветните ми се омилени за лето.
   
 14. Aryana

  Aryana Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2013
  Пораки:
  197
  Допаѓања:
  69
  Јас сум повеќе панталони-тип но кога носам фустани сакам, со ваков долен дел, зошто најубаво ми стојат. Кога си бев послабичка многу ги сакав тие што се припиени за телото ама за жал сега не можам да ги носам зошто изгледам смешно :)
   

  Прикачени фајлови:

  • b879xw.jpg
   b879xw.jpg
   Големина на фајлот:
   123 KB
   Прегледи:
   123
 15. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  3.594
  Допаѓања:
  18.451
 16. MalaMedena

  MalaMedena Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2013
  Пораки:
  445
  Допаѓања:
  176
  обожавам фустани,било да е тесни/широки/цветни/памучни...
  не сакам сатенски,долги :x
   
 17. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.040
  Сакам класични фустани, сакам краток и тесен ама да не е вулгарен, сакам во А форма, сакам и долги тесни фустани, несакам многу широки. Од должина или да е до колена и до глуждови.
   
 18. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.322
  Допаѓања:
  58.228
  Пол:
  Женски
  Тесен фустан, фустан кој од половината надолу е широк, краток фустан, балски фустан, со тантели...
   
 19. k.frosina

  k.frosina Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 август 2015
  Пораки:
  2.373
  Допаѓања:
  21.980
  Пол:
  Женски
  сакам кратки фустани,црвени исто така.со гол грб,
   
 20. mila1111

  mila1111 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  484
  Допаѓања:
  392
  Пол:
  Женски
  Sakam fustani i bukvalno sekakvi nosam, site mi se dopagaat
   
  На toogood му/ѝ се допаѓа ова.