1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Омилени грицки

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од Theodora, 10 февруари 2011.

 1. Theodora

  Theodora Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  1.505
  Допаѓања:
  5.574
  Грицките сигурно дека не се на врвот на здравата храна но повеќето луѓе имаат „здрава„ навика да ги конзумираат.Заразни,верни другарчиња,„уништувачи„ на главните оброци понекогаш.Кои се вашите омилени грицки?
  Јас најмногу си ги сакам „Брускети Марети„ со печурки и павлака,истиот вкус и од „Бејк Ролс„ ама првите ми се за нијанса поубави,исто го сакам и вкусот спанаќ+кашкавалче од истите производители.
  Чипсот исто високо ми се котира на листа „Грицки„ и тоа обичен,ребрест.
  Смоки „Соко Штарк„ д бест!!!
   
  На Lolo5 и Ivu4 им се допаѓа ова.
 2. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.812
  Допаѓања:
  11.126
  Пол:
  Женски
  Баш сега јадев Фанки и си помислив да отворам ваква тема :lol:
  Значи јас обожавам грицки :D Омилени ми се Фанки (шпагети и макарони) , Бејк Ролс и мноооогу други ама не ми текнуваат сеа :)
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.344
  Доритос зелениот, рафолс скара, смоки, чипси лајт мислам се викаше ми се омилени.Колку се нездрави, а неодоливи :| Е ајде де, еднаш се живее :D
   
 4. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.898
  Пол:
  Женски
  Ребраст чипс, Фанки со вкус на кечап, смоки ама зелените, и многу сакам чоко стоби флипс. :)
   
  На WhiteButterFly5 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.230
  Допаѓања:
  438
  ммм бејк ролс од бејкон со павлака или со некој млечни намаз со некој вкус на лук, туф туф сакам секакви ,,смрдени,, грицки и чипсови, посебно доритос мхмхмх, сакам и смоки ама не толку многу затоа што не се зачинети, секаков чипс јадам само не од кечап (го прејадов во основно)
   
 6. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.688
  Брускети марети со спањак,квики (оние црвените),соленки ,смоки,чипс..аииии уствари све :rofl: само не ги сакам оние презачинети што се како фанки некои такви;)
   
 7. firequeenn

  firequeenn Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.874
  Допаѓања:
  5.310
  solenki hello i onie solenki so krem od kikiritki vnatre..mislamd deka se vikaa pardon
   
 8. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.330
  Само чипс - Руфле, др. работи не грицкам
   
 9. nedzma

  nedzma Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  688
  Допаѓања:
  192
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG] - чипсовиве како ми идат со винце.. :D
  [​IMG]
   
  На jmila му/ѝ се допаѓа ова.
 10. bitter-girl

  bitter-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  558
  Допаѓања:
  530
  Доритос црвениот од лута пиперка
  Рафалс барбикју
  Рафалс од кечап тој киселиот и
  оние стапчињата со вкус на сенф
   
 11. number1

  number1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2011
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  4
  кубети :)
   
  На barbiche му/ѝ се допаѓа ова.
 12. barbiche

  barbiche Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2011
  Пораки:
  175
  Допаѓања:
  120
  ruffles-дефинитивно,посебно црните..и сите останати смоќи,чипси,грицки мицки..
  па после се чудам од каде целулут ! :))
   
 13. Avril.09

  Avril.09 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  891
  Соленките полнети со нешто од кикирики :lol:
  и
  Смоки од пица :pizza:
   
 14. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.629
  Допаѓања:
  21.940
  Пол:
  Женски
  баш овие
  :inlove: :inlove: :inlove:
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 15. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Смоки, фанки и едни мама што ги прави, ситни парченца печени со ким :D А и јадам се што ќе најдам од грицки страна, ама овие ми се омилени :D
   
 16. Little-one

  Little-one Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  204
  Допаѓања:
  79
  Чипс со кечап, сончогледови семки и бејк ролс :inlove:
   
 17. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.444
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  [​IMG]

  Овие ги обожавам :)
   
 18. mina

  mina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  636
  Грицките се мое секојдневие, буквално секој ден ,,смачкувам,, по некое ќесе чипс, смоки, соленки...
  Омиелни ми се овој чипс
  [​IMG]
  И исто така обожавам пуканки
  [​IMG]
   
 19. NotInLove88

  NotInLove88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 декември 2010
  Пораки:
  159
  Допаѓања:
  77
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  и сите ги јадам во комбинацја со јогурт или павлака..... :tmi: :lol:
   
 20. angel4e121

  angel4e121 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2010
  Пораки:
  687
  Допаѓања:
  291
  јас сум голем љубител на грицки но сега сум на диета и морав да се откажам од нив но мои милени грицки се:кубети,пица италијана,bake rolls,patos :$