1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Омилени грицки

Дискусија во 'Храна и пијалаци' започната од Theodora, 10 февруари 2011.

  1. Kika30

    Kika30 Нов член

    Се зачлени на:
    28 октомври 2010
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    31
    Doritos чипс од зелениот :$ , потоа Макс флипс смоки, што се во мало пакување по 5 денари едно (најдобри се) , пуканки со многу сол и интегрални солени грицки (на рефус ги има во Тинекс) Ај да престанам трудна сум... :|
     
  2. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Ма немам јас омилени, се грицкам!! :D

    Ама ако треба да бирам фаворити, мојот избор е тука некаде со изборот на Пирамидка. Од чипсовите омилени ми се
    [​IMG] [​IMG]
    Ова во Спојлер само за Пирамидка, да и кажам дека веќе е патентиран нивниот изум. Многу е убав чипсов, да го пробаш обавезно!!! :!:
    [​IMG]

    Сакам и суви грицки, ми одат онака додека седам пред компјутер или додека читам. Фаворити ми се соленките полнети со кикирики :mm:
    [​IMG] [​IMG] [​IMG]

    Може звучи чудно ама БејкРолс-от ги презирам. Можам да ги соџвакам само оние со вкус на спанаќ и сирење, и со вкус на лук. Инаку ми се како леб печен и со сила ги јадам. Според мене подобри се брускетите Марети, сите со зклучок на оние со печурки :puke:

    Пуканки!!!!
    Пунканките ми се повеќе како оброк, отколку како грицки. Ептен ги сакам, и секој трет ден, со филмче јадам по една порција, така прилично голема. :tmi: Наместо вечера де!
    Често си каснувам и бадеми или фстаци, најмногу ми се по мерак, особено кога пијам нешто жестоко.
     
    На Phyramide му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Ау ау Старфиш - го знам чипсов. Оф оф - боже мој воздивнувам сега повторно. Да знаеш кога сум сама дома толку многу ми е вкусен доритосот што си го лижам само некогаш :tmi: :D

    Јас мислев да си го патентираме изумот на сеансите - многу бевме нирванични препуштени на обичните поземски задоволства како мацкање на чипсот во киселата павлака :)

    Значи за тебе е јасно. Таблата под мишка, доритосот и рафлсот во рака, и ќе те барам низ чаршија а? :)
     
    На starfish му/ѝ се допаѓа ова.
  4. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Леле грицки :tmi: абре јас некое дабарче сум била во претходниот живот, ептен ми се убави :tmi: , ама колку што можам гледам да ги избегнувам.

    Ги имам јадено тие домашните со ким што ги спомна Кате и јас потврдувам дека се преубави, ама мама не ги прави бидејќи ги снемува за неколку саати, цел голем пластичен сад :lol:


    А јас ги сакам сите грицки со грчка салата цалцики, сите со кечап,, павлака, спањак така да преубави ми се [​IMG], [​IMG] [​IMG]. [​IMG] [​IMG][​IMG].

    А не љубам зачини со скара (иако обожавам скара), некако неубави ми се, вештачки скроз, како да ја избришале скарата(местото каде се пече де) и направиле чипс.
     
    На Phyramide му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Lady-PinkHeart

    Lady-PinkHeart Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    295
    Допаѓања:
    135
    Нема ден да не грицнам по нешто, а меѓу омилените ми се Брускети Марети од домати, оригано и маслинки, чипс Ruffles од кечап и Стоби флипс црвени...
    А.. и Chipsy со павлака... :)
     

    Прикачени фајлови:

    • Maretti.jpg
      Maretti.jpg
      Големина на фајлот:
      20 KB
      Прегледи:
      380
    • stobi flips.jpg
      stobi flips.jpg
      Големина на фајлот:
      11,2 KB
      Прегледи:
      380
  6. Shana

    Shana Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    794
    Допаѓања:
    1.505
    Bake Rolls и тоа конкретно овие, Mashrooms and cream
     

    Прикачени фајлови:

    • 5201360639816.jpg
      5201360639816.jpg
      Големина на фајлот:
      22,5 KB
      Прегледи:
      377
  7. LadyN

    LadyN Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2010
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    124
    Омилени грицкиии?? Па толку многу се хаха :)
    Започнувам од пуканките, тоа е мојот специјалитет... на сите гости им правам. Потоа смоките на соко штарк со чили чипс, севен дејс од спанаќ и сирење... ах и заборавив уште печена пченка, ја има рефус по продавнициве. Оооохххх пак ми се разбуди апетитот :$
     
  8. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    Само Стоби Флипс признавам. :fubar:

    [​IMG]

    И добро, пуканчиња... :$

    [​IMG]
     
  9. Maarija

    Maarija Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    1
    Bake rolls од пица , Doritos (зелените) , пуканки со вегета , Стоби флипс ..... :talk:
     
  10. butterfly.93

    butterfly.93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    1.099
    Допаѓања:
    655
    Зависник сум од грицки, секој ден ги јадам. Среќа што не се забележува на мене :lol:
    Брускети Марети и Бејк Ролс со јогурт најубава комбинација :mm:
    Најубави вкусови ми се:
    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

    Потоа чипс
    [​IMG] [​IMG]

    и све остало :D
    [​IMG] [​IMG] [​IMG] и хелоу соленките :)
     
  11. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    497
    Најчесто си грицкам пуканки или од оние смокине на Соко Штарк (ако се најефтини, мене ми се најубави :lol: ). Чипс поретко јадам, не го сакам ребрастиот туку оној другиот. Јдам и од оние грисините од соја, многу ми се заразни. За кикирики и семки да не правам муабет, едно кило да ми дадат - цело ќе го изедам!Од Бејк Ролс мислам дека заби ќе искршам, тие па ич не ги сакам. И соленки ретко јадам, само кога имам проблеми со стомачната флора, тато ми ги препорача :wasntme:
     
  12. Latinna

    Latinna Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 декември 2010
    Пораки:
    125
    Допаѓања:
    108
    Обожавам грц-миц :D!Пошто сите дома ги нервирам како шушкам со кесето,ме научија да си ставам во тањирче и ден денес јас смоките цели ги претурам во една вангла и седам пред релвизор/компјутер/книга.Така ми се највкусни!
    Обожавам смоки, и стоби флипс и тие едни црвени не знам чии се многу ми се убави.А имаше и едни зелени,по 5 денари беа,тие уште повкусни! :D
    [​IMG]-сепак овие се највкусни!
    После чипс,обожавам ребраст само со сол,обичен.
    [​IMG]-ваков!Си го обожам овој иксикселов,прекрасно ми оди се добар филм но,со овој и ќе станам XXL во стомаков :( ..
    [​IMG] :inlove: [​IMG] :inlove:
    [​IMG]- бејк ролс од спанаќ и сирење и брускети марети мешан зеленчук ^_^ [​IMG]
    Не се само овие,ама мене во моментов само на нив ми текнува. :mm: ;)
     
  13. FBI

    FBI Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    1.513
    Допаѓања:
    5.299
    Другарките не можат да замислат како ги јадам работите со спанаќ, ама јас морам да признаам дека ми се преубави. Квиките ми се преубави, ама одамна немам јадено :$ [​IMG]
    [​IMG]
     
  14. Cacy

    Cacy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2010
    Пораки:
    2.244
    Допаѓања:
    1.546
    Бејк ролс и чипси :D :D
     
  15. n.a.t.t.y

    n.a.t.t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2011
    Пораки:
    603
    Допаѓања:
    763
    Patos! Нешто најдобро! Така зачинети, крцкави мх мх!
    И во последно време сум заразена со оние новине Клипси-Хот Дог, леле можам цел ден да ги јадам!
     
  16. xAne

    xAne Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2010
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    8
    Обожавам смоки, Стоби флипс сите вкусови. После Bake Rolls, Chipsy, Брускети марети, соленки, пуканки итн :D
     
  17. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
  18. spellbound

    spellbound Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2010
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    1.482
    Со Клипси-хот дог бев и јас заразена ама од што ги јадев цело време.. ми се згадија :$
    А иначе во моментов убави ми се кубети од таратур, бејкролс од печурки, чоко стопи флипс, патос, доритос, чипс рафаелс-црните, чоко бисквит, раффаелло, сникерс, тутку, кит кет и мн други,а за последниве 5 што ги набројав нз баш дали се грицки :wasntme:
     
  19. macysh

    macysh Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2010
    Пораки:
    1.090
    Допаѓања:
    767
    Немам некоја навика да грицкам чипси и смоки :^) Не знам,можда еднаш месечно или во два месеци ќе ми текни да купам смоки а чипс грицкам само кога негде сум на гости,мислам дека како помала го прејадов :lol: Три чипса дневно ми беше минимум и изгледа изедов доволно за цел живот :$
    Ама па затоа сега ко ненормална јадам Бејк ролс :inlove:
    Еве ги моите омилени грицки ->
    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
     
  20. princessofthedark

    princessofthedark Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    149
    сончоглед