1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Омилени инстаграм профили

Дискусија во 'Слободно време' започната од MissChievous, 28 август 2017.

 1. MissChievous

  MissChievous Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  3.716
  Допаѓања:
  20.930
  Јас сум една од оние луѓе кои следат речиси 1000 профили на инстаграм; дел од нив се на луѓе кои ги познавам, дел се од познати личности/бендови/страни, а дел се тотално рендом инстаграм профили со интересни содржини.
  Моите топ 3 омилени инстаграм профили (во моментов) се:

  Shia's Outfits - профил посветен на (чудниот) стајлинг на Shia LeBeouf; зошто ми се допаѓа? Понекогаш не знам, всушност актерот не ми се ни допаѓа како глуми, ниту пак направил нешто вредно за почит; а сепак, има нешто што ми се допаѓа во фоткиве, стилот му е некоја мешавина на панк/урбан/бездомник комбинација и на моменти те тера да си помислиш "wtf?!", за после да си речеш "кул човече...".

  Agoraphobic Traveller - профилов е на некоја типка која пати од agoraphobia, односно стравува од гужви или напуштени места, и поради тоа, не може да патува (дури и често не изглегува од својот дом), а сака, па преку google street view иде на места кои сака да ги посети и на тој начин "шета" и "фотографира" (screenshot-ува) кул местенца и луѓе.

  Subtle Dildo - зезанција профил кај што група пријатели во секоја фотка што ја постираат кријат дилдо, па така, фотографиите стануваат игра за нивните followers да се обидат и да го пронајдат.


  Какви содржини најмногу ве привлекуваат на инстаграм и зошто? На пример, јас пратам еден куп профили поврзани со уметност, било да е илустрации, било фотографија, или нешто сосема друго, и преку нив често наоѓам инспирација, или пак, едноставно одредени содржини успеаваат да ме расположат. Всушност, инстаграмот ми е омилена платформа токму од таа причина - одличен начин да споделиш нешто со светот што можеби ти значи или е продукт на твојата креативност и вештина, а тоа и не мора да биде последниот оброк кој си го конзумирал.


  Кои се вашите омилени инстаграм профили? Зошто?
   
 2. GoodGirl45

  GoodGirl45 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2016
  Пораки:
  1.407
  Допаѓања:
  8.692
  Пол:
  Женски
  Има многу за пишување во темава,ајде да ја разработиме:)

  Како прво почестена сум да дадам свое мислење прва или веднаш под мислењето на основачот на темата.

  Омилен инстаграм профил ми e:
  @emilyrosehannon-бидејќи мене повеќе ме интересира модата и различниот т.н. кул начин на облекување. Едноставно уживам во тие слики.
   
 3. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  5.885
  Допаѓања:
  49.904
  Пол:
  Женски
  Имам многу омилени инстаграм профили и повеќето се што професионално фотографираат есенски, зимни и рандом фотографии.
  Еве неколку коишто ми се топ:
  Autumn_ilove има прекрасни есенски фотографии :inlove:
  Paulina_gfd има рандом фотографии, но сите се прекрасни.
  Thebestfriendabook многу ми се допаѓаат нејзините фотографии со книги :inlove:
  Ги има многу сите скоро што ги следам ми се омилени.
   
 4. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  6.759
  Допаѓања:
  46.275
  Генерaлнo, oмилените инстaгрaм прoфили ми се мaкедoнски, нo некoи oд нив се привaтни, a не сaкaм дa ги делaм(некoи дa ги oбјaвaм, некoи не), пa зaтoa ќе ги спoделaм oние стрaнските кoи вo глaвнo се и пoпoпулaрни.
  https://www.instagram.com/justartspiration/
  https://www.instagram.com/picsart/
  https://www.instagram.com/sashasamsonova/
  https://www.instagram.com/studiominimalista/
  https://www.instagram.com/500px/
   
  Последна измена: 11 октомври 2017
 5. aestxeticrose

  aestxeticrose Активен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2018
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  66
  Пол:
  Женски
  @pigss - огромна инспирација е, и ми се допаѓа тоа што е confident и не го едитира своето лице.
   
 6. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.088
  Допаѓања:
  163.452
  Пол:
  Женски
 7. beauty007

  beauty007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2018
  Пораки:
  171
  Допаѓања:
  640
  Пол:
  Женски
  theclassypeople и
  uptopquotes
  - страна со добри цитати
  zara__streetstyle - страна со добри комбинации што ми се честа инспирација
  azerofitness и gains - фитнес страни, имат вежби и калории на јадења споредба на две јадења со ист број на калории, интересни се за оние што вежбаат и сакаат да почнат да вежбат
   
 8. boo3

  boo3 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јули 2015
  Пораки:
  1.250
  Допаѓања:
  4.283
  Пол:
  Женски
 9. MissChievous

  MissChievous Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  3.716
  Допаѓања:
  20.930
 10. Blue.Sky

  Blue.Sky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2013
  Пораки:
  941
  Допаѓања:
  11.403
  Пол:
  Женски
  https://www.instagram.com/frauki/ , и многу други профили(да не ги ставам сите, овој профил ми беше прв што го заследив) кои претежно се организираат и патуваат низ Европа/Канада и прават прекрасни фотографии од природата. Ги сакам многу Lofoten islands и имам желба да ги посетам бидејќи они ми докажаа дека се преубави.
  https://www.instagram.com/campingmk/ - преубави фотографии од кампување од кои дел се од Македонија
  https://www.instagram.com/blackworknow/ , https://www.instagram.com/wildwither/- инспирација за цртање
  https://www.instagram.com/discoverocean/ - Видеа и фотографии од морскиот свет, еден од најдобрите профили на кои има што да се види.
  https://www.instagram.com/cityspymk/ - профил кој е во обработка но следат фотографии за места во Македонија кои треба да се посетат
  https://www.instagram.com/snestorovskaa/ - профил за здрава храна од Македонија, го посетувам кога сакам да си направам здрав оброк/ужина за факултет.
   
 11. MissChievous

  MissChievous Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  3.716
  Допаѓања:
  20.930
  Има пар профили што ми се особено интересни периодов:

  5minofscience - во последниве 2-3 дена го зезнаа малце, постираат мемиња. НО, иначе стандардно прикачуваат разни видео со животни, уникатни до бескрај, сите ствари што ги видов тука, ги среќавам за прв пат.

  Zach King - го обожавам поради неговата имагинација, но и вештина за видео обработка. Прави најчудни најкреативни кратки видеа loop-ови со илузија што те тера да ги зјапаш по 20 пати.

  Cabin Porn и Cabin Diaries - ми се за плакнење очи на прекрасни куќички, претежно лоцирани во шума.

  Ripley Harper - му ја обожавам фотографијата и чувството за естетика. Има баш специфичен вкус и колорит, ептен ми ја погаѓа кинематографијата. Башка што ми течат лиги на сите фотки од Италија и Шпанија...
   
 12. MissChievous

  MissChievous Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  3.716
  Допаѓања:
  20.930