1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Омилени коктели

Дискусија во 'Храна и пијалаци' започната од jasmin, 11 ноември 2009.

 1. jasmin

  jasmin Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2009
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  35
  Многу ми е јако кога ќе видам некоја женска што пие коктел, ама се разбира да зне што пие, а не само да се прави интересна. Јас секогаш кога имам прилика пробвам нови коктели. Понекогаш и експериментирам дома :lol:
  Обожавате ли коктели? Препорачајте ми некој егзотичен коктел :) поздрав
   
 2. Melodi

  Melodi Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2009
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  32
  Најдобар коктел кој што сум го пиела е Оргазам и го пиев во Бугарија. Сигурно и тука го има. Исто многу добар е White Russian. Пробај!
   
 3. Janaaa

  Janaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  12
  најдобар коктел што сум го пиела е viagra ,во Братислава, кај нас не сум го сретнала и за жал не ми текнува што имаше :? ми се свиѓа и Blue Lagoon, и Long Island Iced Tea...ааа дефинитивно најнајнајбоље од сите е RNS-Russian Nuclear Station, Го има во кастро...го обожаваааааааааам :P :P :P :P :P :P
   
 4. Sandra-Di

  Sandra-Di Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2009
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  70

  Ima viagra i kaj nas, kombinacija od jeger e i energy drink. Eden od omileneite mi e. A i Long Island, nisto ne me opijanuva na eden preubav nacin kako long island-ot. Go obozavam. :)
   
 5. Sandra-Di

  Sandra-Di Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2009
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  70
  I jas najveke sakam kokteli.
  neznam dali ima nesto sto veke nemam robano, ali i jas sekogas baram nesto novo..

  Se zavisi znaci od vkusovite, zavisi dali sakas da e na baza najveke na vodka, na viski, na tekila, na rum i sto uste ne..
  Moj sovet: Ako zivees sk, odi vo Koktel barot karsi Bristol hotel, nema da zgresis garantiram. Ili pakvo kubanskiot, Samo na ovie 2 mesta pravat dobri kokteli i imas golem izbor. Na drugite mesta se krs, ne ni znaat da gi pravat ko sto treba.

  Ali vo koktelbarot em se poeftini od kubanskiot, em veruvaj poveke se osekja alkoholot, ne se stedat :)
   
 6. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.158
  Sex on the beach :lol:
   
  На srcekrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
 7. kiki

  kiki Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2009
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  18
  Обожавам коктели, ама многу мразам ананас. Како за малер па скоро во половина коктели ставаат ананас. Дома си правам некои мои и често излегуваат подобри од популарните. Секој со својот вкус ;)
   
 8. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  567
  Пол:
  Женски
  i mene najubav koktel so go imam pieno mi e orgazam koktelot,neznam tocno sto se stavase vnatre-bejlis,tekila i za drugoto ne se sekavam :)
   
 9. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.780
  Допаѓања:
  131.272
  Мохито, ама само во лето. Го обожавам, и дома си го правам секое поладне / вечер :D
   
 10. Pla4ka

  Pla4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2009
  Пораки:
  228
  Допаѓања:
  160
  Kazi recept pa i jas da si napravam imam casa za kokteli mesanje ama neznam da napravam nisto .
   
 11. arwen

  arwen Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2010
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  8
  Za vo leto nezamenliv mi e Cuba Libre, najednostaven i najdobar! Ama obozavam i Margarita, osobeno stravberry margariita... isto taka vo domasni uslovi mozete da go probate i mojot recept - vo martini casa stavate 1/3droben mraz, 1/3 seckani jagodi 0.4cl votka (smirnoff crven) i 1/8 isceden bergamot... probajte i pisete kako vi se svigl...
   
 12. GlamGirl

  GlamGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2010
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  3
  Sex on the Beach,After sex и Blue Lagoon :)
   
 13. mila89

  mila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  876
  Пол:
  Женски
  за во лето мохито ми е хит а инаку ми се свиѓа и пинаколада :) не е за опивање така сладок е,со сок од ананас ликер од кокос и од алкохол мислам дека е со вотка
   
 14. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  93
  Malibu, predobar e
   
 15. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.924
  Аааа оргазам и мохито :)))
   
 16. natashaaddiction

  natashaaddiction Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  4
  ммм коктелии.. обожавам!! си подпивнувам мн честоо, секој викенд :) во лептокарија во Цезан секоја сабота коктелите се по 100 ден. па пробувам свашта :) омилени ми се Long Island Ice Tea, Tequila Sunrise, Screaming orgasm.. и секако МОЈITO секојдневно у лето:)
   
 17. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  99
  Пинаколада, мммм мохито и камиказите
   
 18. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.345
  long island :D
   
 19. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Малибу не е коктел, туку бел рум. :!:
  ------------------------------------------------

  Ilussion ми е најубав за во лето, има додаток од минт и затоа е многу освежителен :) А да, и „мават“ в гла ако го пиеш на сонце :lol:
  Имам пробано и други коктели, ама или премногу ми се благи (на пример Пина Колада) или имат многу вотка.
  Славното Мохито, не го сакам, не ми е вкусно. Но зависи и како го прават, колку лајм и нане ставаат..
   
 20. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Коктели... оние што ни ги прајт пријателчено во Џез... состојките биле тајна на мајсторот :lol: :lol: