Омилени коктели

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од jasmin, 11 ноември 2009.

 1. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  3.861
  Допаѓања:
  20.458
  Пол:
  Женски
  Многу ми се благи.
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 2 други им се допаѓа ова.
 2. Dust

  Dust Game Over Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.126
  Допаѓања:
  123.934
  Пол:
  Женски
  Кои конкретно? Има и такви што не се.
   
 3. senza.parole

  senza.parole Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  2.957
  Допаѓања:
  18.322
  Пол:
  Женски
  Long Island и Mai Tai.
  Може и класично Mojito да пројде летно време.
   
 4. Еме 22

  Еме 22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 август 2016
  Пораки:
  84
  Допаѓања:
  165
  Пол:
  Женски
  Tequila Sunrise и Cuba Libre
   
 5. Ecka1999

  Ecka1999 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2016
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  348
  Пол:
  Женски
  Tequila Sunrise, Blue Lagoon и Pina Colada
   
 6. tamche995

  tamche995 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2015
  Пораки:
  639
  Допаѓања:
  1.105
  Пол:
  Женски
  Mojito Mango(y)
   
 7. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.019
  Допаѓања:
  8.552
  Пол:
  Женски
  Pina Colada и Mojito не се лоши ама што знам.
   
 8. pinkberry

  pinkberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2013
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  417
  Најдобар коктел што го имам пробано дефинитивно е Атлантик, значи луге колку е освежителен и каков вкус има неописливо е. Не се секавам на состојките ама вкусот мноогу потсетуваше на океан, плажа и гумени бонбони:lol: Јас во коктелот се заљубив кога го прбав на Голден Бич Охрид, после тоа кај и да порачував Атлантик ги правеа без врска, ни приближно исто. Ако некој знае каде го прават овој коктел добро одма нека ми пише:!: Инаку изгледа вака нешо, ама тој шо го пиев тогаш беше на дното зелен како омбре од зелено на плаво june-atlantic-breeze.jpg
   
 9. Brunhilde

  Brunhilde Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2019
  Пораки:
  2.087
  Допаѓања:
  17.141
  Пол:
  Женски
  Mojito, Sex on the beach, Blue Lagoon
   
  На marija305 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. butterflu

  butterflu Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2017
  Пораки:
  385
  Допаѓања:
  213
  Пол:
  Женски
  Sex on the beach
   
 11. FVP

  FVP Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2018
  Пораки:
  221
  Допаѓања:
  687
  Пол:
  Женски
  Негрони.
   
 12. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  9.089
  Допаѓања:
  102.770
  Пол:
  Женски
  Безалкохолните зашо не пијам алкохол. :rofl::rofl:
   
 13. Sweetlove_0312

  Sweetlove_0312 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2017
  Пораки:
  346
  Допаѓања:
  6.432
  Пол:
  Женски
  Имам пијано само куба либре и блу лагун. Блу лагун ми е убав .
  Немам многу искуства со коктеливе, а со другарка ми се договоривме да пиеме на лето. Во иден план ми е да испробам секакви коктели. Убави се.