Омилени коктели

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од jasmin, 11 ноември 2009.

 1. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.096
  Допаѓања:
  122.829
  Пол:
  Женски
  Не пијам многу коктели, може да се случи да пијам мохито, ама тоа претежно во лето, да ме разлади малку... инаку, од тие што ги имам пробано, Белини ми е добар, Куба Либре, потоа Маргарита и Космополитен - овој последниов го пробав под влијание на серијата Сексот и Градот (нели девојките нонстоп го пијат), ама овде не го прават како во Америка, барем така ми кажале :D
  Сепак, во принцип, повеќе пијам вино, или пак нешто жестоко, ама не сечено 8)
   
 2. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  85
  Кажете кој коктел најдобро го праат у коктел барот, планирам да одам па дајте некој предлог...
   
 3. gurgica

  gurgica Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  2
  мохито=тхе бест
   
 4. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  85
  Да ви кажам бев и презадоволна сум од коктелите што ги прават, пробав космополитен и скримин оргазам и многу ми се допаднаа, особено оргазмот мммммммммм.... со радо срце пак би ги пиела истите :D :up:
   
 5. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  170
  Sex on the beach i Cosmopoliten :D
   
 6. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  85
  Брајт сега видов дека си ми искоментирала, Мислев на Малибу Сансет, не знам дали го има тука, во турција го имам пиено...
   
 7. Krisi

  Krisi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  151
  Обожавам коктели, сега пред некое време се опремив со шејкер, чаши некои пијалоци па си експериментирам. :D
  Омилен ми е дефинитивно Космополитен, се чудам како некој не го спомна до сега.Преубав. Исто ми се свиѓа и Мохито.
  Сум пробала доста други, ама ете овие два ми се можеби омилените.
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 8. lebarka

  lebarka Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  26
  Oмилен коктел ми е Strawberry Caipiroska. Баш е сладок и освежителен. Од што е сладок може да мислиш дека сокче пиеш и ете веќе те удрил во глава :lol:
   

  Прикачени фајлови:

 9. thatsmysecret

  thatsmysecret Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2010
  Пораки:
  452
  Допаѓања:
  214
  Мохитоооо, мх на плажичка во Охрид, Sex on the beach, Cosmopoliten, Cuba Libre и Tequila Sunrise.
  :l: :l:
   
 10. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.313
  ех,да имаше некој сега да ми направи..
   

  Прикачени фајлови:

 11. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  85
  Сега за сега пинаколада ми е омилениот, иако за мноогу кратко време испив, мнооогу коктели :inlove: :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • pina-colada.jpg
   pina-colada.jpg
   Големина на фајлот:
   24,6 KB
   Прегледи:
   174
 12. Bubii

  Bubii Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  ммм коктелии..дефинитивно би избрала Mai Tai 8) 8)
  Другите некако ми се благички, но овој некако таман!
  Кој го пробал знае!! :P
   

  Прикачени фајлови:

  • mai-tai.jpg
   mai-tai.jpg
   Големина на фајлот:
   143,3 KB
   Прегледи:
   165
 13. skygirl

  skygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  152
  Sindarela :d: :d: :d:
   
 14. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.477
  Tequila sunrise,
  Blue monday,
  Blue Hawaii,
  Long Island Iced Tea и
  Margarita. ;)
   
 15. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.009
  Пол:
  Женски
  white russian
  cosmopoliten
  screaming orgasam :)
   
 16. Rozich

  Rozich Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  1.184
  Допаѓања:
  1.026
  Long Island Iced Tea :)
   
 17. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  139
  еееее кога пиев на времето ми беше Sex on the beach
  сеа веќе не пијам :)
   
 18. raperche

  raperche Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  2

  Најбољи е Sex on the beach (y)
   
 19. Iva-Sliva

  Iva-Sliva Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  223
  Допаѓања:
  40
  Еве јас ке ти кажам:
  потребно ти е:широка висока чаша, Бел рум, лимета (зелен лимон), кафеав шеќер, ливчиња нане, кисела вода и лед (искршен) и толчник
  и сега вака, во чашата стави кафеав шеќер, нане и неколку парченца лимета и истолчи ги за да пушти нането и лиметата малку течност. Потоа коцките лед стави ги во кеса и искрши ги за да добиеш ситни парченца лед. Наполни ја чашата со ледот скоро до горе. Стави бел рум, некаде половина од чашата. Киселата вода тргни и го капачето и искункај ја малку, тргни го прстот и истури во чашата зошто тогаш е најгазирана. И промешај на крај со лажица и ете...готово ти е мохитото :clap:
   
 20. Iva-Sliva

  Iva-Sliva Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  223
  Допаѓања:
  40
  Бахама Мама. Мохито,White russian, Куба либре..Pink Lady...
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]