Омилени коктели

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од jasmin, 11 ноември 2009.

 1. Kaliopi

  Kaliopi Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  5
  омилени : Bacardi-Cola , Mojito и Cuba Libre .....
  одвратни : Sex on the beach и White Russian .....
   
 2. Bonny95

  Bonny95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  15
  Космополитан :P Камикази :$
   
 3. Iva-Mici

  Iva-Mici Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  228
  lele se cudam kako nikoj do sea ne go pisa B52 uffff od vakvi 3-4 se stanuva nebo i zemja taka sto u princip ne sakam mojito ili nekoi slicni poso mi se ko sokce,tuku pozestoko zatoa definitivno probajte B52
   
  На TheIdealMe му/ѝ се допаѓа ова.
 4. KuklickaSk

  KuklickaSk Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  3.694
  Прееска експериментирав по дома. Имав мартини и џин, ги измешав, додадов сок од праска и добив екстра коктел :) мх мх мераци..

  Инаку од официалниве коктели сакам Текила Санрајз и Маргарити (по можност лубеница)

  уф ми се припи.
   
 5. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  3.286
  Допаѓања:
  1.809
  Пол:
  Женски

  :rock: :rock:
  [​IMG]

  и оргазам :mm:
   
 6. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  301
  sex on the beach
   
 7. macaaaaa

  macaaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2010
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  254
  pina colada se pravi so white rum, ne e so votka :)
   
 8. malecka.16

  malecka.16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2010
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  21
  Омилен дефинитивно Long Island.. Преубаво нешто, верувам повеќето од вас го имаат пробано, а и така повеќе ме дрмнува :D ма супер ми е ;) :D
   
 9. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.648
  Допаѓања:
  9.677
  Пол:
  Женски
  Long Island е најјак коктел затоа и е најскап. Доволен ми е еден и плус уште една пијачка и таман сум за вечерта.
  Убав ми е и Tekilla Sunrise , Cuba Libre, PIna COlada. И дефинитивно препорачувам да пробате b52, благо е, и не е коктел туку шутер, затоа не е се препорачува за начукување, брзо фаќа и брзо пушта, ама вкусот е преубав!
   
 10. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.909
  Го пробав Long Island , стварно е многу јако . Осеќав како ми поминува во грло еј :D Tekilla Sunrise ми е многу убав :) А В52 морам да го пробам чим викате дека е добар , само многу брзо фаќа а ? :^)
   
 11. macaaaaa

  macaaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2010
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  254
  Bacardi cola- bacardi (rum) + k.kola, Cuba libre- rum+ k.kola. isto e :)
   
  На RedWine му/ѝ се допаѓа ова.
 12. macaaaaa

  macaaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2010
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  254
  коктел е и Б52, се што се меша е коктел, разликата е во чашата во која се служи, Shot glass, мавање на екс :)
   
 13. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.536
  ги сакам Sex on the beach, Cuba Libre и Cosmopoliten..
  омилени ми се Long Island и screaming orgasam 8)
   
 14. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  3.286
  Допаѓања:
  1.809
  Пол:
  Женски
  Гори додека го пиеш,гори :D :D
   
 15. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.909
  Знаеш што правев со Long Island ? :D Ќе пивнев мала голтка од тој и брзо зимав од Tequila Sunrise :D :D Гореше многу , ама не ми се оставаше , ми беше многу убав :D А овој Б52 , каков вкус има ? :$ Ќе идам јас бе уште денес да го пробам , ако не ми е доста , кој друг да го земам ? :D :D
   
 16. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.536
  ме интересира колку се цените на коктелите во Ск .... ние во Црна Гора пиевме летово таму 5 евра или 10 зависи кој
  А во Ск не сум пиела , баш сакам да одам на коктелче , одам натаму оваа недела :?:
   
 17. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.909
  Јас ја послушав лизалка и отидов карши Бристол , во коктел барот . Не се скапи , има и по 100 , по 140 , 150 , 200 :D Можеш комотно тамо да отидеш . Бев пред тоа во ања , имаше малку избор а и по 225 беа и пат под нозе и во коктел барот :D
   
 18. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.536
  фала ти :* ќе поминам обавезно ... ахх да имаше сега едно коктелче :D
   
 19. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  85
  [​IMG]
  Брен Манки
  Коктелов го платив многу скапо, ама вредеше, преубав е :inlove: :inlove:
  [​IMG]
  Секс он д бич
  На плажа исто вака ми го напраија шаренко ептен беше убав :lol:
   
 20. macaaaaa

  macaaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2010
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  254
  ]

  Гори додека го пиеш,гори :D :D[/quote]
  Знаеш што правев со Long Island ? :D Ќе пивнев мала голтка од тој и брзо зимав од Tequila Sunrise :D :D Гореше многу , ама не ми се оставаше , ми беше многу убав :D А овој Б52 , каков вкус има ? :$ Ќе идам јас бе уште денес да го пробам , ако не ми е доста , кој друг да го земам ? :D :D[/quote]
  Б52 ти е 1/3 ликер од кафе (Тhia Maria ili Kahlua најчесто) 1/3 Baileys и 1/3 Ликер со вкус на портокал (најцесто Triple sec) се служи у мала чашка , и се мава на екс, благичко,не го осеќаш, а брзо фаќа :)