Омилени коктели

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од jasmin, 11 ноември 2009.

 1. passion.for.fashion

  passion.for.fashion Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2010
  Пораки:
  391
  Допаѓања:
  84
  Tequila sunrise, Sex on the beach, Pinacolada ( преубав е), Blue lagoon, Cosmopolitan и Камиказа <--- најомилени :)
   
 2. Blanca

  Blanca Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  725
  Допаѓања:
  495
  Мохито, куба либре, пина колада ( со бел рум ) и космополитен
  :* :* :*
   
 3. skygirl

  skygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  152
  Mojito, Margarita, The Cosmopolitan


  [​IMG]
   
 4. PinkPanterka

  PinkPanterka Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  494
  Допаѓања:
  113
  Adios Motherfucker,Blue Sunset,Neon Smurf :inlove: :P :rock:
   
 5. Night.Star

  Night.Star Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2010
  Пораки:
  278
  Допаѓања:
  114
  Мохито - најомилен!
   
 6. red

  red Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2010
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  121
  Пол:
  Женски
  Куба либреа, преубав коктел ;)
   
 7. violinistka

  violinistka Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2010
  Пораки:
  334
  Допаѓања:
  149
  [​IMG]
  Mmm како би испила сега некој коктел :D
  Инаку омилени ми се Cosmopolitan i Bloody Mary :)
   
 8. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.764
  Mi mojito en La Bodeguita, mi daiquiri en El Floridita". Епа и јас како другар Ерни ги обожавам мохитото и даикирито, поготово мохито во летно време сакам и по дома да си го правам - со или без алкохол, многу е освежителен коктелот.
  Освен овие за екстра журка ги сакам Б52, само ако не ти донесат долги сламки, отидоа веѓите :$
  За прослави и како ефект е предобар исто и Flaming Lamborgini - нешто слично на Б52 само што е наменето за повеќе луѓе и затоа е позабавно :)
  [​IMG]
  И секако вотка&мартини - shaken, not stirred 8)
  Ај наздравје, петок е! Па вечер нека се мешаат коктелчиња каде и да сте ;)
   
 9. Danilela

  Danilela Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  2.256
  Допаѓања:
  1.803
  Sex on the beach-најубав ми е,а и името му е добро :D
   
 10. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  4.980
  Допаѓања:
  39.466
  Пол:
  Женски
  Буда бар
  пинаколада
  текила санрајз

  светото тројство
   
 11. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  2.639
  Допаѓања:
  4.056
  Не сум пробала ама сакам да пробам Pina Colada - преубаво ми изгледаа, рум, сок од ананас и ликер од кокос, мислам од тоа беше. ммм :) и исто Sex on the beach. Сите го фалат тој. :D
   
 12. praski4e

  praski4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  272
  Пол:
  Женски
  Најомилени коктели ми се мохито,пина колада,космополитен,секс он д бич .
   
 13. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.293
  Скриминг оргазм, лонг ајленд, корал риф :) :emo:
   
 14. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.121
  Допаѓања:
  4.872
  камикази оф како знаат да легнат, даикири (го има рецептот и на фемина ) топ летен коктел
   
 15. nedzma

  nedzma Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  686
  Допаѓања:
  189
  Пол:
  Женски
 16. Sparks

  Sparks Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  896
  Допаѓања:
  3.185
  Me интересира дали некој има пробано коњак со чоколадно млеко и чоколаден прелив?

  Јас пред да го пробам мислев дека е најгрдото нешто на свет, ама откако го пробав ми стана неизбежен дел од секое "квалитетно" пијанство.

  Пробајте, нема да зажалите. Вака изгледа некако:
   

  Прикачени фајлови:

  • lumumba.jpg
   lumumba.jpg
   Големина на фајлот:
   24,2 KB
   Прегледи:
   175
  На sesilija му/ѝ се допаѓа ова.
 17. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.548
  Допаѓања:
  19.957
  Јас порано пиев коњак со млеко и чоко прелив.И кај и да идев се чудеа што ми е тоа :D Како и да е доста шанкери научија да го прават затоа што јас тоа барав редовно. :D
  Инаку да после три четири пет такви испиени коктели си :drunk:
   
 18. Sparks

  Sparks Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  896
  Допаѓања:
  3.185
  ^Хехе, јас така првиот пат. Eдноставно не го сеќаваш.

  Ами што е ова, благо, не се сеќава алкохол во него, ништо нема да ми биди. Кога станав за да си одам, интересно беше :rock: :rock:
   
 19. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.675

  Оххх порано се си пиев коњаче со млеко, и ептен добро ми одеше пиењето. Ама најстрашно беше кога ќе ја поминев 4тата чашка :lol:
  Ама многу се нервирав кога во некоја дискотека ќе ми кажеа дека немаат млеко :@
   
 20. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.670
  Допаѓања:
  8.863
  Пол:
  Женски
  Јас сум ги пробала до сеа само Blue Lagoon и Sex on the beach . Повеќе ми се свиѓа Sex on the beach ..
  Би сакала да го пробам и Pina Colada убаво ми изгледа :) Ај кажете дали е убав вие што сте пиеле ? :D