Омилени коктели

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од jasmin, 11 ноември 2009.

 1. Noemi

  Noemi Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  1.206
  Допаѓања:
  2.938
  Мохито мој личен број еден за топлите летни денови и Бејлис иако ретко кој знае да го прави овде кај што живеам/излегувам :)
   
 2. unique.lady

  unique.lady Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 декември 2010
  Пораки:
  109
  Допаѓања:
  69
  најчесто Bluezone,Poinsettia и Southern Nog најубави ми се :inlove:
   
 3. firequeenn

  firequeenn Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.191
  Допаѓања:
  1.880
  летово со другарките пиевме 2 пати sex on the beach во еден Охридски кафич ..го плативме малку поскапо но вредеше :) татко и од една моја другарка ни прави вакви коктели ..не го имам прашано што става во нив но супер се
   

  Прикачени фајлови:

  • fddsdddf.jpeg
   fddsdddf.jpeg
   Големина на фајлот:
   49,1 KB
   Прегледи:
   152
 4. lily-prune

  lily-prune Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  153
  па цело лето го поминав со коктелот sex on the beach imam probano i mohito не ми се допаѓа
   
 5. joelle

  joelle Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2010
  Пораки:
  1.117
  Допаѓања:
  2.348
  за опивање препорачувам long island за освежување или мохито или вирџин колада, а за слатко задоволство оргазамот нема поубаво лол
   
 6. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.880
  Tоп 3 ми се :D
   
 7. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  489
  Мартини и мохито - дефитинивно ми се фаворит!
   
 8. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.089
  Допаѓања:
  450
  Последен коктел што го пиев е Ред Девил :D и многу ми се допадна,но за пијанчење дефинитивно Лонг Ајланд :lol:
   
 9. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.667
  Мохито i sx on the beach :smirk:
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На karak му/ѝ се допаѓа ова.
 10. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.295
  Допаѓања:
  17.929
  Пол:
  Женски
  ;) should i name it?
  [​IMG]
   
 11. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.700
  Допаѓања:
  59.410
  Пол:
  Женски
  Godfather
  [​IMG]
  Sex on the beach
  [​IMG]
   
 12. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.413
 13. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.477
  Strawberry margarita , ахххх :$
  [​IMG]

  Screaming Orgasm
  [​IMG]
  Mmmmmm
  ^_^
   
 14. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.268
  Сте ги спомнале мартини и бејлис за коктели.
  Не се. Има коктели со мартини, ама мартинито си е посебен пијалок. Бејлисот е еден вид ликер ;)

  Сексот на плажа ми се допаѓа, за срамови немам пиено мохито ама тој ќе е следен, Космополитен не го сакам зашто е ист со вотка боровница ко да пијам само дупло поскапа.

  Блу Лагун е прееееедобар и многу освежителен за летно време.
  [​IMG]

  Сакам појакички коктели, зашто еднаш пиев благ па имав бурна ноќ над вц шољата, благичко благичко ама ми стана тужно и од тогаш си прашувам да не е многу благ коктелот :D
  Сум пиела и други, арно ама ги порачувам по изглед од мени, не ни гледам од што е.
  Во Браселона се препив огромни коктели (сите што биле на апсолвентска знаат за што зборам :lol: ) и не памтам од што беа, ама цел живот ќе ги памтам и да беа прешарени :D
   
 15. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.764
  Трендафилке, лошо си ги подредила, ти фали да ставиш најпрвин Sex on the beach па потоа Screaming Orgasm :D

  Патем ова второво стварно личи ко....ехм, еден куп, това де, плодна машка водичка :lol:


  Ајде морам некогаш да го пробам. А немам појма од што се состои ама одам да го гуглам.
  Инаку во Ван Гог има варијанта на Sex on the beach - Sex with the bitch :)

  Викендов се алкохолизирав со мојот омилен вотка&мартини нали, му велам на келнерот, вотка мартини. Се чуди, повторувам. Се чуди пак. Му викам Џемс Бонд. Пак се чуди. Викам аман бе друже Џемс Бонд што пиеше, вотка&мартини - и конечно упали! И почна да се смее - ми вика извини јас заслушнав само Џемс Бонд и не знаев кој коктел е тоа! :^) :D

  Сепак, како само би дрмнала едно strawberry mojito оф оф, па и на плажа. Оф оф :x
   
 16. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.251
  Марама извини ама имињата ми бодат очи ако можеш корегирај God father се пишува заедно а плажа правилно се пишува beach ;) a не bitch

  Фала однапред и извини ама морав да кажам, ова е добронамерно за во иднина да си знаеш ;)
   
 17. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.764
  Од кај знаеш, може ја наоѓа типот бившата, за инат ја легнува на земја, и врз неа има секс со сегашната девојка, т.е. ја налегнуваат - и добиваш sex on the bitch :D
  Одмаздољубив коктел! Шта ќеш :D

  Се зезам нали, како и да е коктелот така се вика да, и Бејлис е ликер а Мартини е алкохол, Роси е во право, не се тоа коктели. Ама не е битно. Битно се проклето добри! :rock:
   
  На sesilija му/ѝ се допаѓа ова.
 18. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.251
  :D Пирамидке ептен злобна фантазија имаш а :P

  А инаку овој вриштечки оргазам и мене ми личи на плод од машки оргазам :tmi: , да не е со некој ликер од ванила па е таков :tmi: :lol:

  Јас не сум пиела многу коктели, ама мохито не поднесувам од причина што не сакам нане

  А пиев еден микс од повеќе видови алкохол и ликери, една шанкерка го правеше нејзина рецепта, преубав ми беше, имаше вкус на портокал :) , освежувачки, а не осетив кога ме фати :$

  Абе јас се плашам да пијам коктел, ептен лаже, и после си камен пијан, а плус мислам дека се многу калорични :wasntme:
   
 19. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.648
  Допаѓања:
  9.677
  Пол:
  Женски
  Да се надоврзам со Роси, Б52, Врискачкиот оргазам итн. се шутери.
  Често кај нас во менито ги ставаат во коктели, а цените на шутерите се движат од 80 до 120 денари максимум. Препознатливи по малите чашки нели, со ефект ако се пијат на екс.

  Интересно е што има 8 видови на б52, 2 вида на б51, и еден вид на б53.

  Други шутери кој може да се најдат кај нас:
  Bam Bam
  Bitch
  Ass
  Blow job -6 вида
  Samurai
  Brain- многу подвидови
  Monkey Brain
  After Eight
  Fireball
  Frost bite

  Не сум ги пиела сите, ама кај нас неколку се најчести, тешко да се најдат некои интересни имиња. :)
   
 20. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.700
  Допаѓања:
  59.410
  Пол:
  Женски
  Сеси благодарам, не сум забележала, за плажава :D
   
  На sesilija му/ѝ се допаѓа ова.