1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Омилени коктели

Дискусија во 'Храна и пијалаци' започната од jasmin, 11 ноември 2009.

  1. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Ахааам, дрмаат богами, дрмаат! :wasntme: Ама за калориите ич да не се грижиш - да видиш ти како одма се губат со нон стоп играње :lol:

    А ова Б52, па да шутер е тоа, ама јас повеќе не го пијам. Еднаш ми дадоа кратка сламка, ај што вечно ми гореше сламката никако да го потегнам на екс, ај што после некое време чуствувам нешто ми смрди, кога одам во тоалетите, гледам - веѓите ми ги нема.
    Бев скоро ко оној од Полициска академија! Си викам кој примитивизам кратки сламки да ти дадат! |(

    И ич не пијам веќе вакви опасни коктели. Иако тој што ви го постирав порано на темава има одличен ефект кога сте со друштво ;)
     
    На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
  2. pa.ki

    pa.ki Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 септември 2010
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    1
    мојот омилен коктел беше ЕРОТИКА мммммм,одамна не сум го пиела треба пак да почнам да си го пијам
     
  3. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.098
    Допаѓања:
    56.329
    Пол:
    Женски
    А јас некаде сум прочитала дека Мартинито е коктел, и баш проверив на Вики, вака вели:
    Е сега името Мартини може да се однесува и на познатиот италијански Вермут, па веројатно кај нас се сфаќа така.

    А мене дајте ми Русин :wasntme:
    Може и бел и црн, не пребирам :D
    [​IMG] [​IMG]
     
    На mims-89, MartinaSk и Phyramide им се допаѓа ова.
  4. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    Cinderella, Sex on tne Beach :$ :*
     
  5. Bajaderka

    Bajaderka Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2010
    Пораки:
    323
    Допаѓања:
    339
    SWIMMING POOL - омилен за разладување и освежување во жешките летни денови
     

    Прикачени фајлови:

  6. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    Аман бе аман више...е добро шутери се не се коктели...e фала ви многу, да не се брукам ....
    Буквалисти ццц....мене сите тие мешавини ми се коктели....тАчка........
    Кажа еден поштено спомна, исправи ,,грешка,, ...Пирамитка додаде во контекст муабет....ама па немора да потенцираат уште 100 луѓе, само да се прават паметни...
    А и бтв знам што е....
    И да не знае некој на гугл ќе најде....за 10 сек....така да ...оладете малку .... ;) :D
     
  7. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.762
    Омилен ми е Street Boy. Неможев да го најдам на нет за слика или состојки, знам само дека е со водка, и енерџи дринк....друго појма неам што има ама го сакааам :) Во Коктел барот во Скопје го прават, на друго место не сум го сретнала, а со оглед на тоа и што неможам да го најдам на гугл изглеа некоја нивна измислица е :D или пак на други места е под друго име...

    За на плажа колку и да звучи клише сепак Мохитото ми е незаменливо. Сакам мнит, многу освежува, баш за топло време. Навечер не би можела да го пијам, за навечер сакам нешто поблаго, потешко :)

    Исто San Francisco ми е многу убав, Banana Blue, Blue Lagoon, Caipiroska.... тоа ми текна сеа, у глобала оние со водка. Друг алкохол несакам

    И да се пофалам....
    Коа бев во Шпанија го пиев најубавиот коктел на светот. Беше огромен, на слоеви во разни бои, и со јагоди одозгора. И во името имаше strawberry ама не се сеќавам точно. Го пиев цел ден и на крај ми остана 1/3 а јас дрво :D оправдано, одмор е. Најинтересно ми беше што го купуваш на шанк на плажа....и ако сакаш после да се префрлиш на лежалки, ти го закопуваат под земја за да остане ладен, да не го фаќа сонце.....и само од земјата излегува слама и си лежеш и си влечеш :D Закон.....Ајде лето побрзај, сакам пак :inlove:
     
    На Hopeful, sesilija и enca.69 им се допаѓа ова.
  8. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Се што е коктелче обожавам, неможам да издвојам омилен, ги сакам сите и ги пијам сите.
    Не сум скептик во пробувањето нови нешта па така и секој коктел што го немам пробано е добредојден.
    Кога собирам друштво дома секогаш правам некое коктелче, со тоа што ќе се најде дома де :) ме бива со храна и пијалоци, пријатно ги изненадувам гостите.
    Затоа феминки не се плашете да експериментирата со коктелите, што ти се најде дома, обошје, алкохол, ликери, преливи мешај бре :) чуда се прават :)
     
  9. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Сакам Сангрија, Космополитен, тој ми е еден од подрагите. Мартини, Менхетен, Секс он д бич, Текила Санрајс. (ме мрзи да менувам во латиница)

    Блади Мери и Пина колада мразам. Особено Блади Мери. Бљак. Кечап. :puke:

    И многу ми прави мерак кога ќе ми го донесат коктелот така штосно, во фина чаша со тракатанци, чадорчиња на пример. :$
     
  10. MartinaSk

    MartinaSk Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 април 2011
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    4
    Омилен коктел ми е Sex On The Beach и Cuba Libre :)
     
  11. Idealno.losha

    Idealno.losha Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2011
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    2
  12. ohoho

    ohoho Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2011
    Пораки:
    266
    Допаѓања:
    99
    овде сите говорите за алкохолни коктели но бидејќи јас сум анти анти алкохоличар :D ќе ви го преставам мојот омилен безалкохолен коктел alice in wonderland баш ме бендисува ;)
     
    На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
  13. DeDee

    DeDee Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    81
    Допаѓања:
    34
    Cuba Libre
    [​IMG]
    S*x On The Beach
    [​IMG]
    :inlove: :mm:
     
  14. moni24

    moni24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 април 2011
    Пораки:
    189
    Допаѓања:
    121
    Hi девојки :) сум пробала неколку коктели највеке ми се допаѓа Sеx On The Beach но дали некој знае како се прави маргарита? кажете рецепт :) одлично би одело со Очајни домаќинки :D
     
  15. Chocoholic

    Chocoholic Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2011
    Пораки:
    747
    Допаѓања:
    987
    Tequila sunrise, Cosmopolitain, Sex on the beach, Long island..ммм ме потсеќа на лето :) :sun: :d:
     
  16. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Long Island :inlove:
    Cuba Libre :inlove:
    Cosmopolitain :inlove:
     
  17. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    НЕ сум многу по алкохолот, па сакам коктели со малку алкохол, а омилени ми се Cosmopolitan, Sex on the beach, Heat wave, и од безалкохолните Alice in wonderland
     
  18. Ket.Rin

    Ket.Rin Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2011
    Пораки:
    286
    Допаѓања:
    970
    Плава лагуна-еден од моите омилени, иако повеќе се палам на бојата отколку на вкусот :D

    Инаку во врска со коктеливе, вечер и утре сите на Coctail fest на плоштад, има 20-30% попуст на сите коктели, а за време на happy hour цените ќе бидат на пола :)
     
  19. cigarce

    cigarce Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2011
    Пораки:
    1.401
    Допаѓања:
    3.931
    Пол:
    Женски
    мохитоо дефинитивно :) колку се движи цената на мохитото у скопје?
     
  20. mona.s

    mona.s Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2011
    Пораки:
    579
    Допаѓања:
    153
    brasilia margarita а од mochiito нема нешто поубо за на плажа ама кај нас во нашава државка не знат да ги прат ич немат алхохол без везе се
     

    Прикачени фајлови: