1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Омилени места за јадење

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од kate-84, 5 септември 2010.

 1. kate-84

  kate-84 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2010
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  14
  Ajde decki pisete koi vi se omileni restorani picerii i slicno, kade sto ima ubava hrana, ubav ambient i pristapni ceni .
   
 2. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  337
  omileni mesta za jadenje

  Пвро критика-треба да се пишува на кирилица

  А инаку најдобро место за јадење ми е рибникот Слив во Виница,има навистина прекрасна риба и други вкусни јадења ;)
   
  На Coek и bluegirl7 им се допаѓа ова.
 3. martincencee

  martincencee Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2010
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  75
  omileni mesta za jadenje

  Дал Мет Фу ( ако се пишува вака ) :lol:
   
 4. kate-84

  kate-84 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2010
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  14
  omileni mesta za jadenje

  Така се писува :D и да во право стварно имаат многу убава храна , се што сум пробала било вкусно.
   
 5. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  337
  omileni mesta za jadenje

  Каде е ова?
   
 6. martincencee

  martincencee Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2010
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  75
  omileni mesta za jadenje

  На плоштад..уствари сега се вика Пелистер како што се викало и порано.
   
 7. kate-84

  kate-84 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2010
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  14
  Пилеските прсти во Дивино се многу убави и ефтини. Само штета што го ѕатворија тоа у центар.
   
 8. KuklickaSk

  KuklickaSk Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  5.212
  Допаѓања:
  21.417
  Галерија 7 за лахмаџун (50ден)
  Аладин за салати
  Кај Седарот за скара
  7ца за брза храна
  Артос за палачинки
   
 9. kate-84

  kate-84 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2010
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  14
  Ako moze da pojasnis kade se naogaat ovie mesta, osven 7ca koja site ja znaeme :) pozdravce
   
 10. Harlow

  Harlow Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  105
  Дал Мет Фу.. или Пелистер :?:
  Амати :pizza:
  Дивино :inlove:
   
  На eleni23 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. kate-84

  kate-84 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2010
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  14
  Знае ли некој како се движат цените во Пелисстер не сум била може година дена. На пример колку пари е пица, палачинка и сл?
   
 12. Himena

  Himena Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 август 2010
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  2
  Според мене прекрасна храна има во Торос на кеј и Џино :)
   
 13. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.803
  Кај нас искрено, нема кај нема добро приготвена храна, сепак омилени ми се Торос, Пелистер - за топло ладно, Балила - за лазањите, кафанчињата во дм, Лира....охохооо ги има многу, и од фастфудов секако Гирадико, 7мица и чаирската Фурна мммм 8)
   
  На femina90 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. KuklickaSk

  KuklickaSk Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  5.212
  Допаѓања:
  21.417

  Галерија 7 и Кај Сердарот се во чаршија. Аладин е арапски ресторан до Џино во трговски, а Артос е на патот од плоштад накај Мекдоналдс. :)

  Некој ја спомна Лира, а јас ја заборавив. Ја обожавам Лира и ептен сум емоционално врзана со неа. :inlove:
   
 15. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.688
  Picerijata vo Leptokarija---ENRICO.Definitivno najubavite pici so sum gi probala,ladnite sendvici isto taka se top!
  A na Matka-Canyon MAtka se najubavite pileski prsti so sum gi probala:)
  Samo maana e so ne gi pravat za vikend.
  A vo Nino mi e omileniot sendvic-so soja i razni sosovi.I divino e ok,samo sto sve e ladno i taka ne ti e vkusno.
  Ajde sega kazete kaj pravat najubavi PALACINKI,raspolozena sum za nesto blago:D
   
  На eleni23 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. nesa

  nesa Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  838
  Допаѓања:
  1.218
  Пол:
  Женски
  Голем гурман сум и тоа за по кафани :lol:
  1. Галерија 7
  2. Кинески ресторан
  3. Пелистер
  4. Мексички ресторан
  5. сите кафанчиња во Дебар Маало со одлична скара
  6. MC Donalds е овде само со Сара
  7. Пицерија 511 со најубавите благи палачинки

  еј ми се пријаде :$
   
  На Phyramide му/ѝ се допаѓа ова.
 17. nesa

  nesa Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  838
  Допаѓања:
  1.218
  Пол:
  Женски
  Кукличка се вика лахмаџу и цената му е 90 ден.
   
 18. KuklickaSk

  KuklickaSk Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  5.212
  Допаѓања:
  21.417
  хаха, а ја еве веќе 2 години со Н на крај го викам.. А како бе 90? Тоа за со ајран зборуваш така? Инаку само тоа беше 50 како што памтам :^)
   
 19. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.803
  Оф леле ми се пријаде сега повторно, ја едитирам својата листа со Галерија 7 ;) Инаку девојки лахмаџун е, со Н на крајот, па и на турски оригинал е Lahmacun, хм?! Или може сум грешка, ама не е ни битно, битно е вкусно :)

  Кате84, за цените во Пелистер само топло-ладно знам дека чини 120 денари, друго ништо не сум јадела одамна, само за тоа одам таму :)
   
 20. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.084
  Пол:
  Женски
  Би дошла до Скопје само за да јадам во Амати ...многу го фалите низ форумов ..сега сакам да знам каде се наоѓа , следната посета сигурно ќе наминам :)
  Инаку омилена кујна мојата :D а кога мора да јадам надвор го бирам Оскар и сите ресторани низ пелистерот...услуга на место и вкусна храна . Воедно уживаш во прекрасната гледка на зеленило и природни убавини ...кој бил во Молика ( посебно зимно време ) знае :)
  напомена : вистината е цените во повеќето се малку солени ама верувајте вреди