1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Омилени моменти од филмовите

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Chocolate.me, 16 мај 2012.

 1. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.728
  Допаѓања:
  7.642
  Ме инспирираше моментот од Очајни домаќинки.
  Во оваа тема можете да постирате видеа или сликички од вашите омилени моменти од филмовите/сериите.
  Смешни,љубовни, плачливи, секакви ...
  Некои моменти по 100 пати да ги гледам пак се смеам.

  http://www.youtube.com/watch?v=Pm1VNgzMh1U
  Овој е мојот.
  Од Очајни Домаќинки.
  Моментот со пајакот е, кога Линет и Сузан ќе го видат.
  Ако постирате сликички напишете од кој филм/серија е бидејќи не отвара се.

  Темата ако е дупла, мада мислам дека не е, или не ви се допаѓа - канта. :geek:
   
 2. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.599
  Еден од најомилените моменти - последната сцена во The Usual Suspects.
  Кога и да ја гледам се наежувам, пресврт во филм кој не би го очекувала никогаш.
  http://www.youtube.com/watch?v=-_6560AW1zQ

  Чак и Блер кога се плеснаа за првпат во лимузината.
  Уште ми е n.1 љубовно-романтична сцена, т.е. филмски момент.
  http://www.youtube.com/watch?v=75u__HWIcgI

  A најсмешен момент кога снимаат порно во - Zack and Miri make a porn.
  :rofl:
  Кога и да го гледам, умирам од смеа.
  :rofl:
   
  На JuLleE и wolf4e им се допаѓа ова.
 3. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.728
  Допаѓања:
  7.642
  На CharmedGirl и DigY им се допаѓа ова.
 4. trendafil1

  trendafil1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 септември 2011
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  20
 5. senjorita-v

  senjorita-v Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  1.531
  Допаѓања:
  8.627
  Пол:
  Женски
 6. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.481
 7. Kasha

  Kasha Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2011
  Пораки:
  1.724
  Допаѓања:
  3.266
  Сигурно не сакав така да заврши, и не знам дали омилен е адекватен збор, ама дефинитивно сцена што ме размрда и тотално поремети е некаде 5 минути пред крајот на филмот The Others.

  [​IMG]


  Низ сите можни листи на форумов за омилени филмови овој ми е секогаш на прво место. И не е само таа една сцена, има многу повеќе, но таа некако убива. Кој го гледал знае. :)
   
  На DigY му/ѝ се допаѓа ова.
 8. belluci

  belluci Активен член

  Се зачлени на:
  22 март 2012
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  12
 9. JoxyTheFreak

  JoxyTheFreak Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  833
  Допаѓања:
  5.566
  Овде се УБИВ од смеа!!! :rofl: :rofl:
  http://www.youtube.com/watch?v=1iOoiHvaeYc
  http://www.youtube.com/watch?v=DGoTare4qvs
  http://www.youtube.com/watch?v=JHwzsP-D5U0

  A овие или ме потресиле ептен или ме расплакале.
  http://www.youtube.com/watch?v=ocx6B-ZZ ... re=related
  http://www.youtube.com/watch?v=HWCLbQCsaGo


  А неможам да ја најдам сцената кога Габи се одделува од биолошката ќерка.
  Лонгорија ме фасцинира. Пд прва сезона до сега колку подобра актерка е! :)
   
  На wolf4e му/ѝ се допаѓа ова.
 10. JoxyTheFreak

  JoxyTheFreak Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  833
  Допаѓања:
  5.566
 11. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.886
  Осеќам дека ќе бидам многу досадна на темава ... :talk:

  Ах леле, умирам кога ја гледам сценава! :rofl:
  Значи во цел филм, вади такви шмизл моменти, да така и одговара. 8)
  А тука реакцијава: It's blue! I have blue hair! I'M GETTING MARRIED IN A WEEK! A WEEK! :D

  Bride wars
  http://www.youtube.com/watch?v=lCh-DMMingM

  И овој дел ... Your weeding better watched! I said: Your weeding should be very scared right now. If I were your weeding, I would sleep with one eye-opened! :rofl:
  http://www.youtube.com/watch?v=k0SJ-mTH ... ure=relmfu

  Луда е тотално! :rofl:
  Принцес Софиа леле, моментот ми е: Little-big, little-big, I don't know, but we will found out!
  How to Lose a Guy in 10 Days
  http://www.youtube.com/watch?v=Mg7RrLU3Uq8

  Troy
  А филмов, му симнувам капа на режисерот и одличните реплики на Ахил алијас Бред Пит, го обожавам филмов, го имам гледано над 50 пати можеби, а на сценава се ежам:
  http://www.youtube.com/watch?v=PNpKvs1yU78

  И репликава која плени, и е со толку позитивна енергија, плачам на филмов ... Малото кога извикува: Бонџорно принчипеса, мислам дека душава ми ја полни, злато мило! :sun:
  La vita è bella
  http://www.youtube.com/watch?v=D8r6Vqcjoqg
   
  На mileystar, ines.h и BlackSwan5 им се допаѓа ова.
 12. sweet-cherry

  sweet-cherry Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  3.626
  Допаѓања:
  29.183
  Пол:
  Женски
  На mileystar и Trendafilka им се допаѓа ова.
 13. senjorita-v

  senjorita-v Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  1.531
  Допаѓања:
  8.627
  Пол:
  Женски
  и ми текна сеа на една сцена од nine and a half weeks ама пак неможам да ја најдам на јутуб ...сепак кој го гледал филмот знае на шо мислам...тоа е кога ким (заборавив како се викаше во филмот) се облечи ко машко...мн интересна сцена
   
 14. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.728
  Допаѓања:
  7.642
 15. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.728
  Допаѓања:
  7.642
 16. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.865
  Допаѓања:
  2.037
 17. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.728
  Допаѓања:
  7.642
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Aylin123

  Aylin123 Активен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  20
  Desperate housewives
  [​IMG]

  [​IMG]

  two and a half men
  [​IMG]
   
 19. Anabelle

  Anabelle Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  283
  Допаѓања:
  458
 20. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.152
  Допаѓања:
  5.709
  Пол:
  Женски
  На mileystar и Buttterfly им се допаѓа ова.