babylove кашички

Омилени продукти на месецот (храна/пијалоци...)

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од rossonerka, 17 септември 2012.

 1. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.272
  Инспирирана од Лилит којашто во истоимената тема во подфорумот козметика смести сокови за омилен продукт :D , па ја отварам темава за да си кажеме што ни е омилено месецов :)

  Споделете го омилениот продукт периодов.
  За вкус не се збори, ама за добри продукти секогаш имаме време за споделување искуство :lol:

  Мојот продукт на месецот е мешаното сирење на Сточарство Богданци.
  Значи го јадам со се, што и да јадам имам сирење до мене од што е најпрекрасно :mm:
  Најубавото сирење во животов кое сум го јадела е галичкото домашно сирење, такво мрсничко вкусно се топи во уста. Епа првото нешто што го реков откако го пробав ова сирење е дека е премногу слично на галичкото.

  Тоа е она десно последното сиренце, верувам дека и другите се убави.
  Од Кожув произведени. :)
  [​IMG]
   
  На interesna и Bozica1980 им се допаѓа ова.
 2. Peppermint

  Peppermint Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  863
  Допаѓања:
  13.173
  Пол:
  Женски
  Мојот глас оди кај .... малџаното на MAMA'S
  Македонски бренд ...прозводи по традиционални македонски рецепти-ајвар, лутеница, малиџано. Вкусот погоден, таман испржено, не можеш да видиш семка или лушпа. Според вкусот и квалитетот, најблиски до домашните.
  Многу оргинален дизајн на амбалажа. Интересна веб-страна...
  Производите можат ептен да бидат репрезентативен подарок за пријатели од странство...Проверено.
  Тегла ајвар на mama's и пакетче овчо сирење - пријателиве од Холандија беа :dance:

  Единствена негативна страна-скапички се. Но мене ми се производи на месецов (додека бидне домашното малиџано и ајварот).
   

  Прикачени фајлови:

  На soncicko, Anja98, Ariel и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.865
  Допаѓања:
  117.298
  Натурана соковите,како што кажав,овај нали! :D
  И сто пати ќе кажам, Најлепше жеље со млечно полнење. Чоколадо на деценијата, што се однесува до мене Милка можат вода му носат!
   
  На CarrieBradshow, Madonna, La.Reina.Del.Sur и 3 други им се допаѓа ова.
 4. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  3.573
  Допаѓања:
  70.526
  Не знаеш колку бев навлечена на малиџаново од мамас лани! Го јадев за доручек, ручек, вечера и ужинка, уште во супа што не почнав да го ставам!
  Оваа година уште не сум јадела, не ми текнало да купам.

  Инаку омилен продукт на месецот - еклери од една слаткара во наслеба Лисиче. Како се навлеков, нема спас!
   
  На Peppermint му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.778
  [​IMG]


  Сирењево, не лебот :D
  Нема друго. На деценијата, не на месецот. Под рака со пилешката Аргета. А таа би рекла дека е продукт на животот.
  Ви текиња Џои кога дава предлози за јадење на прослава и вика, Peanut Fingers. Епа - Аргета fingers. Брцаш прст во паштетата, и го лижеш сочно! :lol:

  Некогаш во наједноставните продукти се крие убавината на живеењето.

  Огладнев и станав поетично патетична :D

  Инаку кревам и јас раче за Мамас, одлични се! Од дизајн преку вкус на она што го продаваат, навистина ме воодушевија од самиот почеток.
  Оваа година имаа паковање од три различни тегли, убаво спакувани во картонска кутија, со црвено машниче - за 300 денари. Е навистина преубав подарок ако сака човек на некој да му подари нешто типично од Македонија.
   
  На Espadrila, Anja98, slavica999 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.523
  Пуканките од Кам, Pop! за во микробранова.
  2+1 гратис, за 55 ден.
  Јаооо Петра, за 2.5 минути готови, ниту се мрсни, ниту пресолени.
  No muss, no fuss. Идеални за вечера.
  [​IMG]

  Најљепше жеље, темно чоколадо со 75% какао.
  Јухууу, убавини. 15 ден, 30 грамско, вкусно и евтино.
  Второ по ред. И фенси пакување море.
  [​IMG]

  Гранола бар со мед и бадем на Виталиа.
  Подобро од чоколадо, измислено за сите други житни плочки, вклучувајќи ги и Нестле фитнес.
  [​IMG]
   
  На LejlaD, ivona48, Hipster и 5 други им се допаѓа ова.
 7. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.917
  Допаѓања:
  671
  Козјото сирење на Богднаци ми е стандард, не продукт на месец, ма за долги години.

  [​IMG]


  Тартар сос од Ким, поубав мие од оној на полимарк, малку го размешувам со јогурт и топ е!

  [​IMG]


  Малиџано од Веро, сега за сега ми е супер, за овој од Мамас отом потом.

  [​IMG]


  Баш ајвер на ДИЕМ-Гевгелија, одличен кога нема домашен, од купечките ајвари досега овој ми е најубав.

  [​IMG]  И старите добри чајни колутичи на Краш, сега и чоколадирани, фантазија.

  [​IMG]
   
 8. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  3.916
  Допаѓања:
  37.431
  [​IMG] - пестово го мачкам и на леб и на двопек и на се’! Го купив демек за со шпагети, зошто подлутнува, и испадна дека е врв и за намаз. Скапичко е ама некогаш си праам мерак и си го купувам.
  [​IMG] - ги јадам до ненасит, дур не ми стане лошо :D Ко некоја дрога да имаат внатре! Кај се огромни и крцкави, кикириткасти, мерачки. Откако ја направија промоцијата со кинг сајзов, само нив ги јадам. Ако престанат да ги произведуваат (а тоа е многу веројатно) ќе плачам!
  [​IMG] - тој со шунка и зеленчук, ми се додаток во секој сендвич, врз компири пржени, намачкани на палачинка, мф мф. Кога сум во ПМС, си се олабавувам, си купувам чипс, и си брцкам во едно вакво мало. Боговски!
  [​IMG] - ова се пралините за пред и после водење љубов! Хаха. Со мужот стално си правиме атмосфера со овие. Прво ручече, туш, љубовни деланија и на крај - Мадам пралине! Не за џабе се викаат Tiamo :inlove: Овие со коњак се најинтензивни, а има и со шампањ и со крем од јагода. Да е жив и здрав Кам маркет што ми ги откри 8)
   
  На CarrieBradshow, Peppermint и Beauchamp им се допаѓа ова.
 9. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.011
  Пол:
  Женски
  [​IMG] Лиги ми течат :worried:
  Сирење Галичко домашно... :mm:
   
  На ivona48 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. kikav

  kikav Популарен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  2.711
  Допаѓања:
  2.030
  периодов мене само бблаго ми се јади така да ке си ги одвојам медените СРЦА и ЛУНА млечно чоколадо - витаминка да е жива и здрава.
   
  На CarrieBradshow му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.417
  Допаѓања:
  75.988
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Намазов е фантазија!
  Ќе му дојде нешто налик на топена зденка со билки кои му даваат ептен убав мирис. Мислам дека има и рузмарин. :mm:
  Во комбинација со јогуртов на БиМилк е мммммммммммммммх - десетка!
  [​IMG]
   
 12. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.272
  [​IMG]
  И јас ги пиев но им ја најдов маната за мој вкус.
  Убави се ако веднаш си растрвориш и испиеш чаша.
  Јас имам навика секогаш си пијам вода ил вакви сируп сокови во шишенце малецко, си растварам и кога ми се припие си пијам.
  Со секој друг сируп знам да си измешам со вода и затворено во шишенцето да ми стои и до наредниот ден.
  А со натурана за неколку часа скиселува сокот.
  Сите сирупи ги пробав, со сите скиселува за само неколку часа :tmi:


  Инаку една од најубавите чоколади е Бамби.
  Преубави се, посебно белата.
  [​IMG]
   
  На Beauchamp му/ѝ се допаѓа ова.
 13. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.280
  Допаѓања:
  5.165
  Во последен период сум навлечена на чоколадите од Европа Скопје. Ме нервира што ги има само во специјализираните нивни продавници во Скопје па кога купувам си правам залихи да ми потраат до следното одење во Ск :D . Моментално убивам за оваа :$
  [​IMG]


  Џемов за палачинки ми е фантазија
  [​IMG]

  Колку е козјо незнам али је лако варљиво :!: и здраво :D
  [​IMG]

  ....друго кога ќе ми текне :wasntme:
   
  На Libera му/ѝ се допаѓа ова.
 14. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.203
  Допаѓања:
  41.199
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Јас сум зависник од млечни, овие ги користам, на годишно ниво не само на месечно,
  се навлеков на Маестро сиренцето, и на Фетина :)
   
  На la-chicka му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.130
  Допаѓања:
  8.905
  Пол:
  Женски
  Дефинитивно кравјото сирење - Идеал Шипка
  [​IMG]
  Шланг јогуртот.
  [​IMG]

  [​IMG]
  Најлепше жеље.
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG]
  И секако. Бифруит сокови.
  [​IMG]
   
 16. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.885
  Допаѓања:
  5.462
  Пол:
  Женски
  Натурана сирупите :mm:
  Стварно се изненадив,фаворит ми е мултивитаминот кој патем ме потсеќа на Вива коктелот и уште поубав ми е.
  [​IMG]


  И Бамби чоколадото што го спомна Росонерка горе,баш сабајле го пробав за прв пат и тоа белото.
  Преубаво :inlove: ! Како што сум голем обожавател на бела чоколада :mm: ,и знаев дека ќе биде убаво плус и ефтини се доста :)

  Ќе го силувам периодов осеќам,а мора и кафеавото да се проба не верувам да ме разочара ;)

  [​IMG]


  И најголемиот фаворит ми е Туната Мексикана :inlove:
  Прво да напоменам дека не сум воопшто љубител на туна,од никогаш не сум ни сакала а како за беља дома секогаш имам во фрижидер :| Бев принудена да јадам пред некој ден поради тоа што ми беше полупразен фрижидерот па решив да јадам тоа. Ама ич не се покајав,толку различни вкусови во едно!
  Обожавам јадења каде што има голема количина микс од зеленчук,е ова е буквално такво внатре има од се по нешто почнувајќи од црвен грав до пченка,моркови боранија што не :inlove:
  Вака некако изгледа
  [​IMG]
  А фирмата не ми текнува која беше..но,не се многу различни во составот со останатите туни (зборам за мексикана само) :)
   
 17. kravce

  kravce Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  2.995
  Допаѓања:
  49.152
  Од Здравје Радово сите производи ми се убави, поготово урдата :mm:
  [​IMG]
  Овие со вишна што се, преубави
   
  На Dvolicen му/ѝ се допаѓа ова.
 18. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.059
  Допаѓања:
  5.087
 19. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.203
  Допаѓања:
  41.199
  Mорам да ја спомнам Kумановската урда, од 3дравје Pадово, кило во кантичка 130 денари од прилика, многу е вкусна ;)
   
  На Ema.Sk му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Rubiii

  Rubiii Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  2.062
  Допаѓања:
  4.233
  Пол:
  Женски
  Пуканките за во микро од Кам маркет, кои сеуште се на акција, едно кутивче со 3 кесички за 55 денари.
  Бај бај за загорените тенџерца, непогодениот сооднос на масло и сол, пуканкиве се одлични, дефинитивно се број 1 пуканки кои сум ги пробала било кога.
  Мој меѓуоброк, оброк, ужина...
  За ова е Трендафилка крива и нејзината препорака овде во темава! :devil:
   
  На interesna и Trendafilka им се допаѓа ова.