Омилени продукти на месецот (храна/пијалоци...)

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од rossonerka, 17 септември 2012.

 1. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.917
  Допаѓања:
  670

  Истите и мене ми се месецов омилени и поубави од оние Паломитас, тие ми беа некако мрсни и тешки, кесата мирисаше на лој, а овие од Кам маркет најпријатно ме изненадија, имаат многу убав и природен мирис и доволно сол, едноставно се вкусни.

  Следен омилен продукт на листа ми е чоколадото на Пионир дајмонд со бадем и мед,

  [​IMG]

  многу убава чоколада.
   
 2. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.825
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  Врв! :mm:
   
  На Anna-Banana, Beauchamp, Adi888 и 4 други им се допаѓа ова.
 3. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.703
  Допаѓања:
  4.753
  Пол:
  Женски
  Омиелн продукт од месецов дефинитивно ми се затворените пици од пекарата до училиштето.
  Е значи девојки станав зависна од нив,па дека и прва смена дур се топли ќе појдам ќе си купам и ќе си се најдам. :rofl: :rofl: И после ќе ми викаат професорите,Анна има и побитни работи од јадењето,само на јадење мислиш.
  Ма пробајте го вие овај специјалитетов мој па ќе правиме муабети :!: :lol: :rofl: ;)

  Инаку да продолжувам со огрмоните смоки:
  [​IMG]-кога ги пробав се заљубив.А што е најважно,со едно пакетче изедено се најдувам :inlove:

  [​IMG] - порано несакав ни да ги погледам.Но,откако ги пробав станав зависна од нив.Многу ми се допаѓаат,премногу! Имаат доста добар вкус.

  [​IMG]-моето откритие на деценијата.Никогаш не мислев дека ова кремче било толку добро.Е сега зависи колку сум гладна,и колку сум напалена по благото.Ако сум многу,тогаш во еден ден цело едно вакво кутифче го јадам.Прекрасен е :inlove: :inlove:
   
 4. Peppermint

  Peppermint Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  862
  Допаѓања:
  13.161
  Пол:
  Женски
  И за мене исто. Иако не обожавам многу чоколадо, ова е нешто прекрасно. Откако ги открив, постојано имам барем едно пакетче во чантата.
  Во Стокомак се 12 денари. Кит-кет може вода да им носи.
   
  На Beauchamp, kate21 и ludoto19 им се допаѓа ова.
 5. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  14.705
  Допаѓања:
  72.213
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Мислам дека ќе почнам да го сркам со лажица. :D
  Кога се работи за кремче, ова е мојата идеална замисла за него - растопено, доволно благо и препрепревкусно.
  Може да се случи да фати коричка, ама мене и така ми е превкусно, си ја двојам и си ја јадам ко чоколадо. :lol:
  Нутела може да му даде бацка за гудбај. ]:)
  Па и Финети исто. :wasntme:
   
 6. dolly.doll

  dolly.doll Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  594
  Допаѓања:
  502
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  и македонски ајвар :)
   
 7. Sw3et.Ang3l

  Sw3et.Ang3l Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2012
  Пораки:
  1.250
  Допаѓања:
  2.091
  Пол:
  Женски

  дефинитивно :clap:
   
  На Beauchamp и kate21 им се допаѓа ова.
 8. ana-girl

  ana-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  14 март 2011
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  648
  Прекрасно какао..за жал го нема кај нас од лидл го купувам.
  Има прекрасен мирис :inlove: :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  На butterfly33 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.059
  Допаѓања:
  5.081
  Ресаните на Милка :mm:
  [​IMG]
  Еурокремот на Мако Маркет-Киндерино,58 денари а вкусно
   
 10. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.724
  Допаѓања:
  5.140
  И јас ќе ги пофалам чоколадите на бамби (по ваша препорака од тука :lol: ) и се преубави :inlove:
  [​IMG]
  Посебно ми се допаѓа тоа бело чоколадо со лешник од овие малечкиве :mm:
   
  На Mrs.Bass му/ѝ се допаѓа ова.
 11. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.872
  што ме фати едно зилје сега, лиги ми течат...
   

  Прикачени фајлови:

 12. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.470
  Може ли насловот да се преименува во Омилени / неомилени, да не отвараме друга тема за тоа?
  :)

  Омилен производ - зденките Президент на Dukat со печурки! :inlove:
  Милина. :) Толку се вкусни, прсти да си излижеш.
  [​IMG]

  Најнеомилен производ, всушност грд до граница на :puke: - нашите зденки на БиМилк.
  Прво, пакувањето внатре е толку комунистичко и неинспиративно, ама нејсе, не ја јадеш хартијата, нели.
  Ама затоа вкусот... одвратен. Горчливо-кисел, едни од најгадните (ако не и најгадни зденки) што сум ги пробала. Одвратно.
  Не можам да најдам слика, обично пакување со она девојчето со плетенки, сино-бела кутија.

  А разликата со овие на Дукат - дури 1 денар.
  И после - купувајте македонски производи. :^)
  Важи, нема гајле. |(

  едитирам: Ова не ми е од месецов, туку од времето кога јадев скришум чоколатца, ама Чокса на Краш се сон, :inlove: лиги да ти потечат. Посебно тоа со бисквити, или она со лешници. Невозможно е едно да смавташ, најубаво купи си од сите 4 вкусови - и трај си. :D
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На thinkerbell, Mishela и Miss-Independent им се допаѓа ова.
 13. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  3.386
  Допаѓања:
  46.025
  Пошто сум луда по Браунис, летоска кога бев на одмор си донесов неколку кутии вакви

  Првата кутија ме разочара, очекував поинаков вкус, односно нешто слично на оние од Симпли делишс, за кои душа давам.

  Е сега, бидејќи се свестив дека ќе им помине рокот, почнав да ги правам речиси секој викенд, и секоја кутија се повеќе и повеќе ми се допаѓа, се навлеков како никој... а има само уште една кутија :(
   
 14. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.917
  Допаѓања:
  670
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  На векот! Најубави бонбони, поготово овие со вкус на праска, ем се природни без емулгатори и сл. отрови, ем има витамини плус и драгоцениот Биотин/Б7, врз база на гроздов шеќер, една или две се доволни иако пишува до 4, а по вкусот би изела цело пакување, после една бонбона приметив немам потреба за благо :^), чудно!
   
 15. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.459
  Допаѓања:
  7.881
  Eееех, толку имам да кажам во темава, осеќам дека ќе ми биде вброена во најомилената, ако не и најомилена, што се тиче храна. :devil:

  Oвие се омилен продукт на годината, столетието, and so far . . .
  [​IMG]

  3асега ги имам пробано ова на сликава, и од пиперки и лук, и можам да ви кажам поубаво нешто не сум пробала. :devil:
  3а 48-50 денари, 200 грама.
  Cледно на листа ми е:
  [​IMG]

  Bеќе погоре се спомнати зденките на Президент, јас освен со печурки, ги препорачувам тие со шунка, и млечните доколку некој сака чисто обична зденка.
  52 денари се во Cтокомак, најевтина цена.
  [​IMG]


  Tартар сосот на Полимарк. Hајмалото пакување е 10 денари, средното 20, а ова поголемово како на сликава 40тина до 50 денари.
  [​IMG]

  Mојата последна, но не и најмала љубов се шампињоните од Cтокомак. :inlove:
  Hамерно ја спомнав продавницава бидејќи се најевтини таму, а не се ништо побезвредни ниту неубави на вкус од овие поскапиве. Hе се во тегла, туку во ќесичка, јас си земам кило и пол за 100 и нешто денари, мислам дека 112-120 денари беа, и си ги мцкам со сласт откако претходно ќе ги испржам и наросам со вегета. :devil:
  Guilty pleasure ми се.
   
  На joy1, ludoto19, Trendafilka и 4 други им се допаѓа ова.
 16. I.love.your.lips

  I.love.your.lips Популарен член

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  746
  Допаѓања:
  969
 17. Butterfly15

  Butterfly15 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2010
  Пораки:
  1.119
  Допаѓања:
  2.613
  mmm..
   

  Прикачени фајлови:

  • 950_454.jpg
   950_454.jpg
   Големина на фајлот:
   55,9 KB
   Прегледи:
   388
 18. Emma89

  Emma89 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  424
  [​IMG]

  Со лажица и само дрпам, без наситка. Исто како кога бевме деца и копавме по кремот од големите канти, нели порано така се купуваше фамилијарен крем.

  [​IMG] Умрев по овие. |(
   
 19. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  7.925
  Допаѓања:
  41.129
  [​IMG]
  Знам дека медедите срца на Пионир се предобри, ама јас се заљубив. Моето ново омилено десертче. Неодолив мирис и прекрасен вкус. Се топат во уста. Следно - да пробам како одговараат со млеко за појадок :) И само 30 денари - колку една ресана :)
   
 20. prettyliar

  prettyliar Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  1.207
  Допаѓања:
  892
  Пол:
  Женски
  Се утепав јадејќи вакви...
   

  Прикачени фајлови: