Омилени продукти на месецот (храна/пијалоци...)

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од rossonerka, 17 септември 2012.

 1. tweety26

  tweety26 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  2.275
  Пол:
  Женски
  [​IMG] -два три пати неделно овој месец,што ми е мерак. :)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 2. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.008
  Допаѓања:
  8.477
  Пол:
  Женски
 3. Doozy

  Doozy Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  3.394
  Допаѓања:
  53.431
  [​IMG]

  Не можам да најдам подобра слика, црно чоколадо, 75% какао од Горенка или Горијенка, како и да е... Ова е со кора од портокал, јас го пробав само обичното, ама нема асална слика од тоа.

  Значи чоколадово е фантазија. :wasntme:

  Не е тешко, не е преблаго и не ми се згадува (затоа што не сум баш некој љубител на чоколада, посебно не на некои премлечни од типот на Милка), има горчлива нота, танко е и ПЛУС крцка додека го јадеш! :D

  И тоа од Карфур што е црно чоколадо 29 денари е слично на ова. Кое и да го пробате, нема утка.
  За сите љубители на 75% какао. :geek:
   
  На joy1, Mrs.Bass, Hipster и 2 други им се допаѓа ова.
 4. Mayyya

  Mayyya Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.248
  Допаѓања:
  6.007
  Пол:
  Женски
  Чоколадно млеко од Дукат.

  Секаде се препорачува во бременоста да се пие млеко, ама јас не можам да пијам млеко, не ми е убаво. Досега дневните потреби за млеко ги заменував со јогурт и кисело млеко кои ги обожавам.
  Се додека не го открив млеково. Преубаво, густо, ми го заменува и ритуалот со кафе насабајле, а и навечер пред спиење за добар сон. :P

  [​IMG]
   
 5. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.648
  Допаѓања:
  9.677
  Пол:
  Женски
  Не на месецот, на векот!
  Не сум фан на јогурт во принцип, ама Балансов ми е толку питок (знам редок е,за разлика од другите наши јогурти) и вкусен, што почнав наутро да си го пијам редовно. Плус ако земам во предвид и тоа што многу ми годи на желудник и ми ја среди столицата, сварно нема подобар.
  А и многу се практични оние помалите пакувања со капачиња, за навака-натака.
  My all-time favorite!


  [​IMG]
   
  На thinkerbell и wolf4e им се допаѓа ова.
 6. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  3.386
  Допаѓања:
  46.025
  Аууу, како сум се навлекла на радлерот од грејпфрут на Јелен, страшна работа!
  Ми донесе еден колега да пробам, и се заљубив од прва!
  Бев во Србија, таму се утепав од пиење, си донесов залихи тука, само што сум направила грешка во проценката, па нема да ми стигне до следното одење. Морам да најдам некој што патува често, да ме снабдува :D

  Вкусон му е на цитрон, ама од црвените, воопшто не е горчлив, многу е освежителен!

  Лејдис енд џентлмен, Јелен :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • Jelen.jpg
   Jelen.jpg
   Големина на фајлот:
   106 KB
   Прегледи:
   366
 7. Inhume

  Inhume Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2011
  Пораки:
  361
  Допаѓања:
  239
 8. Sweetheart87

  Sweetheart87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2012
  Пораки:
  460
  Допаѓања:
  458
  Моите омилени продукти на месецот се следниве:

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]


  Калории колку сакаш :lol: :lol: :lol:
   
 9. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.052
  Допаѓања:
  8.614
  Не сум баш љубител на ајвари,лутеници и останата зимница,ама ова ме воодушевува. Повкусно нешто во живот немам пробано. Сосема малку е лутко и ненормално ми отвара апетит. [​IMG]
   
  На joy1, Peppermint и Beauchamp им се допаѓа ова.
 10. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  14.705
  Допаѓања:
  72.213
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  И тоа со ментол/пеперминт, уатевр ит ис. :inlove:
   
 11. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.154
  Допаѓања:
  5.701
  Пол:
  Женски
  Пржени зачинети пченки.

  [​IMG]
   
  На Elennaa, Blondydevil, M.a.r.i.l.y.n и 12 други им се допаѓа ова.
 12. T.e.d.d.y

  T.e.d.d.y Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.224
  Допаѓања:
  6.571
  Пол:
  Женски
 13. butterfly33

  butterfly33 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2012
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  1.091
  1. Совршена, ама и цената е интересна :D


  2. Во последно време се заразив со овие. Има 6 внатре за 35 денари :inlove:


  3.

  4. Не можев да најдам слика. Одличен продукт за само 20-30 денари е кокосот од Даути. А исто така позитивно се изненадив од пченката од Даути- 200 грама за 16 денари :)
   

  Прикачени фајлови:

 14. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.253
  Допаѓања:
  14.966
  Пол:
  Женски
  Дефинитивно Браво сок од брусница :)
   
 15. Stoimenovska

  Stoimenovska Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  2.181
  Сок од боровница, секој ден...:)
   
 16. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.745
  Допаѓања:
  22.377
  Пол:
  Женски
  баклава, Баклава, БАКЛАВА, БАКЛАВА!
  Нема поубаво благо од баклава, ама исклучиво со фстаци и малку шербет, крцкава.
  Ќе побацам а јадев у петокот.
  Нема поубава од турска баклава, едноставно мајстори се кога се работи за баклава.
  [​IMG]

  И еден продук на столетието-цедевита или цевитана, зависи што се најде дома од тиe две, идентични ми се
  Заборавив веќе како изгледа апче кога ме боли малку глава или кога имам грчеви.
  Мене ми помага и превкусна ми е.
  Омилен вкус ми од лимон.
  [​IMG][​IMG]
   
  На H.VAGA му/ѝ се допаѓа ова.
 17. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.685
  Допаѓања:
  58.529
  Пол:
  Женски
  За 55 денари, превкусни се!
  [​IMG]
   
  На kravce, Trnche и Chocoholic им се допаѓа ова.
 18. naturally

  naturally Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  840
  Допаѓања:
  2.160
  [​IMG] плус млеко :mm: :inlove:
   
 19. Chocoholic

  Chocoholic Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2011
  Пораки:
  747
  Допаѓања:
  985
  Не сум голем љубител на вакви работи, ама јогуртчево ми е превкусно!
  [​IMG]
   
 20. rrrrrrrrrr

  rrrrrrrrrr Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  145
  Допаѓања:
  87
  Омилен производ за овој и наредните зимски денови ќе ми бидат сите благи работи со Марципан од КАМ.
  Превкусни ми се :rock: