Омилени продукти на месецот (храна/пијалоци...)

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од rossonerka, 17 септември 2012.

 1. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.470
  Чокомакс корнфлекс на Свислион
  [​IMG]

  Мераци, нешто евтино и прекрасно, секое утро му ја вадам душата на ова лавчево.
  :D

  Оние овошните германски јогурти со жтарки од Кам, 25 ден. најомилен за месецов - со јаготка, ммм.

  ;)
   
  На One.Moment, MacaLove и LilBaby им се допаѓа ова.
 2. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.459
  Допаѓања:
  7.881
  Тренди да си ми жива, јас навечер ги сефтосувам. :devil:
  Ми станаа редовна вечера, превкусни.


  Чаден кашкавал пак ми стана чест појадок, заедно со зденката на Президент.

  [​IMG]

  Цацко јогуртот откако излезе го користиме, друг не познаваме. Омилен ми е.
  [​IMG]


  Не знам дали сум спомнала, ама сум фанатик за Нес кафе. Не она мутено, со млеко и чуда. Јас си го правам со скоро зовриена вода, и лето и зима. За друго кафе не познавам веќе неколку години. Се сум пробала, ама 2 во 1 ми е прва и последна љубов. За ништо не би го сменила. :inlove:

  [​IMG]
   
  На Elennaa и ludoto19 им се допаѓа ова.
 3. butterfly33

  butterfly33 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2012
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  1.091
  -Чоколадниот прелив Твистер од Витаминка. Се двоумев меѓу овај и една друга македонска фирма, бидејќи беше поисплатлив, ама овај го зедов. Многу ми се допаѓа вкусот, а се користи буквално сегде.
  64 денари

  -Капучиното со ирски крем од Гранд кафе. Моментално не можам да најдам слика. Мајка ми ми препорача да пробам вакво, бидејќи обично купувам класик или од ванила/чоколадо. Многу ми се допаѓа вкусот, а и се исплаќа за цената.
  100 грама, 49 денари
   

  Прикачени фајлови:

  • A8g.jpg
   A8g.jpg
   Големина на фајлот:
   5,6 KB
   Прегледи:
   478
  На candise20 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.268
  Сувите сливи ми се жива зараза, ги сакам сите ама некако оние на Племик Комерц во лилјаково паковање ми се фаврит. Ги обожавам.
  [​IMG]

  И поубав намаз од овие PUCK не постои :!: Кремасти топени сирења абре најубави на цел свет.
  [​IMG]
   
  На ludoto19 и Heleny им се допаѓа ова.
 5. SarahTayMomsen

  SarahTayMomsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  959
  Допаѓања:
  650
 6. Antolinaa

  Antolinaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2012
  Пораки:
  1.563
  Допаѓања:
  13.320
  Капучината на Гранд Кафе што ги спомна феминката погоре- од Ирски крем, карамела и чоколадо :mm:

  [​IMG] - тоа со млечен фил(синото).
   
  На candise20 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.123
  Допаѓања:
  38.279
  Aман бе моми, со вас човек само ќе се дебееле, и тој кашкавалот на лил е оргазам, и тој крем сирот на Pоси, само еднаш го имам јадено, вкусот ми е уште во мозокот, а не знам каде да го барам, не сум го сретнала до сега :D Mорам да си го купам, и да му седнам :D

  Mене овој ми е продукт на месецот, чајче од цедевита, за мрсулавите денови

  [​IMG]
   
  На LilBaby, ilipili, Maroon5 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. Ilusionist

  Ilusionist Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.906
  [​IMG]
  Индиски оревчињааааа...мњам мњам :inlove:
   
 9. Doozy

  Doozy Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 април 2010
  Пораки:
  3.394
  Допаѓања:
  53.431
  Ова чудово. :devil:

  [​IMG]

  Го јадев со другарка ми пред 10тина дена и уште ми остана во глава. Барам како ненормална дали ќе го забележам негде, има обични, ама од овие чоколадирани плус со кикиритки одозгора нема. ЗНАЧИ мора да го пробате, она донесе онака колку да каснеме, а потеравме цело пакување.

  Исто на Свислион, не оние четири плочки што се Еуровафел, ами како Киндер буено, две такви полнетки внатре, 14 денари се во КАМ. Фантазија, моите соништа се исполнуваат за ич пари, па како легнуваат со кафе, чудо некое!

  Грррр :envy:
   
  На LilBaby и cinderella5 им се допаѓа ова.
 10. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  14.705
  Допаѓања:
  72.213
  Пол:
  Женски
  Марципан-компирчичи од Кам = љубов, дрога, зараза.
  Многу ми се вкусни и мислам дека буквално цел рафт си го ставив во корпа. :$
  Не знам дали вака изгледа опаковката - немав време да погледнам, презафатена бев со гнетење, ама „компирчињата“ се скроз исти. :D
  [​IMG]
   
  На joy1 и Doozy им се допаѓа ова.
 11. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.008
  Допаѓања:
  8.477
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  И јогуртите на Здравје Радово.
  [​IMG]
   
 12. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.009
  Пол:
  Женски
  [​IMG] :mm:
   
  На kate21 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.648
  Допаѓања:
  9.677
  Пол:
  Женски
  Овие, како што јас ги викам “ужинки'' од Виталиа, ми се замена за доручек. Толку убаво одат со утринско кафе, а и во некој лош саат од денот, одма ми поправаат распложење. Многу се вкусни, овие од лешник.

  [​IMG]


  И соковите на растварање Натурана.
  Сега за сега боровница и тој мешаниот мулти-витамин ги имам пробано. Овој втроиот ми е поблагичок, а боровницата е оригинал. А да не кажам, колку се само економични.


  [​IMG]
   
  На Trendafilka и cinderella5 им се допаѓа ова.
 14. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  8.685
  Допаѓања:
  47.853
  Пол:
  Женски
  Ах Пирамитке, па се убив барање слика не можев да најдам, ти се верува дека онака рандом си јадам со БортсЕве намачкано на црно лепче диетално од Жито Лукс. Значи поубав зачин во животот мој немам пробано, со се го јадам, трошам по две паковања месечно. Најубаво ми иде на оривче, мх, мх, мх... што би рекла Алачка :rofl:
  Инаку ги користам сите зачини од оваа серија, не знам што ќе правам ако престанат да ги произведуваат, ќе кризирам, во моментов во кујна ми се црвениот пипер, лукот и ова. Зачин на месецот, продукт на месецот, ма на векот бре.... Од мераци да готвиш :inlove:
   
  На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Nevermore

  Nevermore Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  527
  Допаѓања:
  1.585
  Гумени бонбони, како детенце некое сум :$ Одам во продавница по леб и слично, ,обавезно гумени бобнбони за мене .. ми се јавува мајка ми дали ми треба нешто - гумени бонбони :|
  Сеедно дали се Haribo или некои поефтини, додека се мечиња океј се :$
  [​IMG]
   
 16. Jagoda123

  Jagoda123 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 април 2012
  Пораки:
  2.419
  Допаѓања:
  10.925
  Пол:
  Женски
  ПОДРАВКА
  Продукти кои со години се на врвот на листата мои омилени продукти.
  Сите супи, фантови, сосови, макарони, зачини..

  Кокошкината паштета прва ми паѓа на памет штом се спомне Подравка :up:
  [​IMG]
   
 17. ilipili

  ilipili Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  1.300
  Допаѓања:
  4.972
  Чоколадиран кикири од Кам-маркет ,само таму ги имам најдено,за 28 денари добивате слатко задоволство ама и кикири истовремено :!: :D.Од нив не можев да најдам слика,ама кој не пробал мора да ги проба и овие колачиња со чоколадо,ем м не се многу калорични, ем се мноогу вкусни :mm: ^_^
  [​IMG]
   
  На Tearful и la-chicka им се допаѓа ова.
 18. molikaMk

  molikaMk Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2012
  Пораки:
  236
  Допаѓања:
  1.298
  сирење идеал шипка, ишлери :P
   
 19. rosebush

  rosebush Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2012
  Пораки:
  149
  Допаѓања:
  886
  Чоколадо Крементина,само 28 денари,а има прекрасен вкус :)
   
 20. la-chicka

  la-chicka Популарен член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  1.327
  Допаѓања:
  1.566
  Пол:
  Женски
  Потврдувам за мини кукисов! :!: Се топат во уста :mm:  Друг продукт на кој неможам да одолеам - медењаците на Винчини, посебно тие од вишна :inlove:

  [​IMG]
   
  На ilipili му/ѝ се допаѓа ова.