Омилени продукти на месецот (храна/пијалоци...)

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од rossonerka, 17 септември 2012.

 1. LaBella

  LaBella Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  1.022
  Допаѓања:
  1.080
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  Вреди за секој денар :)
   
 2. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  3.386
  Допаѓања:
  46.025
  Туборг од 0.75 l, во срча, за само 69 денари!
  Не продукт на месецот, ова ми е омилен продукт на годината!

  Ми се допаѓа вкусот, не е пластика (мразам пластика), а количината е совршена! Повеќе од лименка која секако е малку, а помалку од големо пластично шише, кое секако не го сакам. Може човек и сам да си го испие, а може и со пријател, уз муабет, без форсирање. Совршено е и за со повеќе пријатели - не мора да стануваш толку често како кога стануваш на сите поединечно да им донесеш лименка, а подобро е поголемите пластични пакувања, затоа што побрзо се пие и не се топли.

  Совршен пијалок, во совршена амбалажа. Совршено! :D

   

  Прикачени фајлови:

  • Tuborg.jpg
   Tuborg.jpg
   Големина на фајлот:
   2,7 KB
   Прегледи:
   461
  На Moira му/ѝ се допаѓа ова.
 3. T.e.d.d.y

  T.e.d.d.y Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.224
  Допаѓања:
  6.566
  Пол:
  Женски
 4. MaxyMax

  MaxyMax Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  133
  Допаѓања:
  99
  Сега и секогаш, не почнува утро без нив, не дека ќе станам како оваа на сликата, ама барем стомакот си го ставив во ред

  [​IMG]

  Или овие
  [​IMG]

  во комбинација со

  [​IMG]
   
  На candise20 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  3.380
  Допаѓања:
  30.033
  [​IMG]
  Значи, во Тинекс ги узурпирам овие ваквиве нудлички :rofl: 10 пакувања за 99 денари. Две во зовриена вода, малку од тоа зачинчето внатре, малку чили пудра, соја сос, тофу коцки and I'm set! Одлична замена за шпагети ми се, зошто се од оризово брашно, побрзо се варат при готвење, а богами и во мешето.
  [​IMG]
  Јогуртчево ми е радост за добро утро. Наместо кафе, со ова се будам, и организмот ми е благодарен.
  [​IMG]
  Како што гледам, на сите ни се фаворит :) Ефтина убава ужинка, заситува, доволно е благичко и што е најважно, полно со витамини и минерали!
   
  На Cacy и Doozy им се допаѓа ова.
 6. SweetChild

  SweetChild Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  1.597
  Допаѓања:
  2.984
  Пол:
  Женски
  Јас вајкрем не јадам,ама овој....
  И овие Пингви чоколатцињава. Порано тие со бело чоколадо што беа ми беа поубави,ама сега нигде ги нема. :^) :D
   

  Прикачени фајлови:

 7. ines.h

  ines.h Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2011
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  17.032
  i
   

  Прикачени фајлови:

  На Beauchamp му/ѝ се допаѓа ова.
 8. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.811
  Допаѓања:
  2.091
  Не само на месецот, туку на векот. Најдобар кашкавал


  [​IMG]

  Исто и овој

  [​IMG]
   
 9. gothchick

  gothchick Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  935
  Допаѓања:
  762
  [​IMG]
  Благодарение до DzingrlakaDzikica ги открив, ги најдов и си ги купувам :D . Преубави ми се! Скоро секоја вечер си јадам. Иако се од иста фирма, овие ми се поубави и од обичните Несквик на Нестле.
  [​IMG]
  Вакви порано повеќе пиев, ама прекинав. Пред некое време случајно ги видов и купив. Многу ми се вкусни, посебно тоа од чоколадо, а и од јагода не е лошо. Обожавам милкшејкови, така да two thumbs up за овие.
  [​IMG]
  Немам многу јадено и пробувано мафини, ама од тие што сум ги пробала овие од Винчини ми се омилени(чоколадните). Внатре има 6, а цена 45 денари.
  [​IMG]
  И ова, само што не ми е само за месецов, туку малку поодамна, па дека прв пат пишувам ај да го спомнам.
  [​IMG]
  Да не испадне дека само благо кркам :tmi: , еве и павлаката од Моја Кравица ќе ја додадам.
   
  На CoverGirl10, butterfly33 и DzingrlakaDzikica им се допаѓа ова.
 10. Elena-97

  Elena-97 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  2.103
  За Октомври и најверојатно и за Ноември ќе ми бидат
  Нескафе 3 во 1. Само со нив можам да функционирам кога сум втора смена и насабајле треба да учам.
  [​IMG]
  И чипси чипсот секако, ама мазниот!Малите не се доволни, па секогаш ми носат Фемили пак.Можам да го изедам целото од еднаш. :mm:
  [​IMG]
   
 11. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.052
  Допаѓања:
  8.614
  Омилено нешто за со чај/кафе [​IMG] ,исто и стапчињата милка,ама не можам да најдам слика од нив.
   
  На hermosa, CoverGirl10 и anabel-a им се допаѓа ова.
 12. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  8.685
  Допаѓања:
  47.853
  Пол:
  Женски
  На месецот, ма на векот бре, исто ко биберон на Вегета.
   

  Прикачени фајлови:

 13. Madonna

  Madonna Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  133
  Малиџаново е лудница.
  Јас земам пола тегла од него го мешам со 2 павлаки Идеал Шипка , 1 рака ореви толчени,и 2-3 лукчиња и добивам :@ :@ :@ .
  Моево малиџано дефинитивно би го понела со себе на пуст остров.
   

  Прикачени фајлови:

  • 49171g.jpg
   49171g.jpg
   Големина на фајлот:
   16,9 KB
   Прегледи:
   478
  На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
 14. kitty.lover

  kitty.lover Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2012
  Пораки:
  587
  Допаѓања:
  343
  Порано не сакав да ги видам, ама месецов ги убив од јадење. :$ :D
  Гајле ми е смрдат или не, мене ми се омилени грицки од сега па натака!
   

  Прикачени фајлови:

  • 2594g.jpg
   2594g.jpg
   Големина на фајлот:
   16,3 KB
   Прегледи:
   423
  На piksooki и Inna5 им се допаѓа ова.
 15. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.059
  Допаѓања:
  5.081
  [​IMG]
  Производите на Екстра меин,особено виршлите и посебна салама.Сум забележала дека се што рекламираат Лила Филиповска и К-15 е квалитетен производ :)
  [​IMG]
  Омилен вкус од пица но и другите не се лоши.
  And last but not the least
  [​IMG]
  Празници се ближат,празници се ближат... :dance:
   
  На candise20 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. butterfly33

  butterfly33 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2012
  Пораки:
  1.252
  Допаѓања:
  1.091
  2риот производ, само од barbecue. Убавина се човече, 30 денари. Дека малечки некако повкусни ми се :D
   
  На ceca-1 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. joanna90

  joanna90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2011
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  30
  [​IMG]

  Супер ме најадуваат кога ќе треба да издржам цел ден на факултет, и превкусни ми се. :)
   
  На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
 18. LaBella

  LaBella Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  1.022
  Допаѓања:
  1.080
  Пол:
  Женски
 19. Peppermint

  Peppermint Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  862
  Допаѓања:
  13.161
  Пол:
  Женски
  Пелистерка-Мохито Многу освежителна, со арома на мента, не содржи алкохол....што друго да кажам, се заљубив во пијалоков
   

  Прикачени фајлови:

  • images.jpg
   images.jpg
   Големина на фајлот:
   13 KB
   Прегледи:
   218
  На joy1, Doozy и Mishela им се допаѓа ова.
 20. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  14.705
  Допаѓања:
  72.213
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Десет дена имам пријатно, меко, убаво и расонето утро, благодарение на овие. :angel:
   
  На zhap4e и Doozy им се допаѓа ова.