1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Омилени продукти на месецот

Дискусија во 'Тело' започната од frutini, 25 февруари 2011.

  1. beautys20

    beautys20 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2018
    Пораки:
    519
    Допаѓања:
    6.040
    Пол:
    Женски
    Од Lilly го земав Белград ! Многу ми е жал што го нема никаде и јас барав во ДМ , се мислам на iherb да порачам ! Има и специјално за акни .. :(
     
  2. SnowDOG

    SnowDOG Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2014
    Пораки:
    157
    Допаѓања:
    209
    Пол:
    Женски
    Може да ми кажеш каде да го набавам лакот и која цена е ? Фала :D
     
  3. Luminary

    Luminary Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 август 2017
    Пораки:
    2.389
    Допаѓања:
    42.620
    Пол:
    Женски
    Еве и јас ако може да кажам бидејќи го користам. Го купувам од ДМ, околу 160ден. е. Мислам дека го има и во Космо.
    Јас го користам како основа, пред да ставам лак. Го прави лакот поиздржлив и ноктите поцврсти.^_^
     
    На La_Luna и SnowDOG им се допаѓа ова.
  4. SnowDOG

    SnowDOG Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2014
    Пораки:
    157
    Допаѓања:
    209
    Пол:
    Женски
    Фала ти :inlove:
     
    На Luminary му/ѝ се допаѓа ова.
  5. ванилала

    ванилала Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2015
    Пораки:
    1.651
    Допаѓања:
    5.233
    Пол:
    Женски
    Во Зегин е најевтин мислам
     
    На SnowDOG му/ѝ се допаѓа ова.
  6. viviette

    viviette Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2014
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    157
    Пол:
    Женски
    Здраво Minci13, јас ја купив од аптеката Еурофарм во ТЦ Рамстор :) Можеш да прашаш и на нивната страна на фб дали ја имаат на други места. Дефинитивно ја препорачувам! :inlove:
     
    На Minci13 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. BarbaraMorii

    BarbaraMorii Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    439
    Допаѓања:
    1.651
    Пол:
    Женски
    Од каде ја зема ти маската? Во кој фризерски салон ја има?
     
  8. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Од Сандра Есклузив.
     
    На BarbaraMorii му/ѝ се допаѓа ова.
  9. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.879
    Допаѓања:
    102.903
    Пол:
    Женски
    Од кога не сум пишувала на темава , сега има реферати да пишувам :rofl:

    1. Nivea fresh comfort 0% aluminium

    Овие дезодоранси на Нивеа се моето ново откритие кога се работи за дезодоранс без алуминиум. Претходно користев еден на BU - но каде мирисот не ми се допадна баш , туку и не штити баш како што треба како овој на Нивеа. Го препорачувам.
    [​IMG]
    2. Kerastase densifique bain densite - шампон за волумен
    [​IMG]
    Иако не се работи за природен шампон , премногу сум изненадена каков волумен ми дава , откако ќе се измијам косата ми е многу погуста и имав проблем со опаѓање минатите месеци , од кога почнав да го користам косава веќе не ми опаѓа како претходно. Не ми прави иритации , чешање , првут , ниту ја слепува косата. Напротив. Маана е што е скап (на попуст кај нас во Гр се наоѓа често 250мл - 15 евра , 500мл 30 евра и 1литар 50 евра) ама ќе правам паузи од време на време па пак ќе го купувам :D
    [​IMG]
    3. Alverde hand cream Its cold outside

    Презадоволна од кремава за раце , мириса прекрасно на ванила , рацете ги омекнува одлично , ја користам постојано , си ја носам во чанта и постојано си нанесувам :) Ме интересира дали истата секоја зима ја има во продажба или?

    [​IMG]


    5. Dr.Hauschka Claryfing day oil

    [​IMG]

    Маслово го зборев на форумов (во негативна смисла) и не ми се верува дека сега пишувам за него во темата за омилени продукти :D
    Кога го пробав пред година дена , не ми се допадна , ама воопшто , не знаев како да го нанесувам и слично. Го имав на тестерче тогаш , во мало стаклено шишенце и ми излегуваше многу повеќе производ него ли што е потребно. Сега решив со попустите да го земам заедно со тоникот на Др.Хаушка и да го нанесувам веднаш на влажно лице. Ставам 2 капки , лицето буквално како да е жедно и да му треба вода. Го впива веднаш , и од кога ќе се нашминкам лицето ми изгледа беспрекорно. Имам уште малку и од кремата Мелиса па знам понекогаш и да ги измешам , да не ми стои така кремата. Многу сум задоволна. Е сега е зима и на ладново ми одговара , не знам како ќе биде во пролет/лето со мојава мрсна кожа :wasntme: ќе видиме , тогаш може и да го ставам на пауза :)

    6. Lancome - La vie est belle l`eclat

    Омилен парфем овие два месеца , го добив на подарок за Божиќ и од тогаш секојдневно го користам. Го препорачувам за тие што сакаат по интензивни парфеми :)

    [​IMG]
     
    Последна измена: 18 јануари 2019
    На carangigia, JoanaS, RockNroLLGirL и 14 други им се допаѓа ова.
  10. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.914
    Допаѓања:
    32.522
    Пол:
    Женски
    [​IMG]

    Убаво можам да ја расчешлам косата. А има и убав мирис.
     
    На klinkata, koritsaki, EMoonlight и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. Hellobeautiful

    Hellobeautiful Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 мај 2012
    Пораки:
    3.291
    Допаѓања:
    20.746
    Пол:
    Женски
    [​IMG]

    Штетни состојки или не, овој дезодоранс ми овозможува најдобра заштита од сите до сега што ги имам користено па и мирисот му е совршенство. Не ми прави флеки на облеката и можда не 48 ама 24 часа верувам дека држи.

    [​IMG]
    Имам проблем со крварење на непца но откако почнав да ја користам четкава крварењето е драстично намалено, влакненцата се доста меки но сепак после четкање забите се чувствуваат чисти.

    [​IMG]
    Ја имам користено и виолетовата. За 49 денари сметам дека добивам одлична паста, да не речем дури и подобра од поскапите пасти на Colgate со кои свежината во устата ми се губи одма после миењето. За разлика од нив со Dontodent се осеќа свежината долго после миењето и почисти ги чувствувам забите.[​IMG]
    Мислам дека спрејов директно на суканици ако го испрскате ќе можете да ги расчешлате без проблем. Е до толку е!! Многу сум задоволна, ја прави мека и сјајна косата го нанесувам на мокра коса и ја расчешлувам. Мирисот му е исто така добар но не можам да кажам дека трае многу долго после фенирањето. Како и да е, продуктов навистина вреди и сигурно би го купила пак.
    [​IMG]
    Уште еден производ од Kallos од кој што сум презадоволна. Има мирис буквално на чоколаден пудинг мислиш дека треба да го сркнеш а не на коса да го ставиш. Бидејќи косата ми е фарбана ми е доста сува и оштетена но со користење на маскава многу ми е омекнува и не ми изгледа на сено. Го нанесувам од средината на косата кон врвовите во мала количина и убаво го разнесувам па потоа ја плакнам. Косата ми лизга низ прсти од што е мека, мераци.
    [​IMG]
    Со оглед на цената на овој шампон не очекував некој добар квалитет и некои добри резултати по миењето. Ама буквално ми го докажа спротивното. Со овој шампон косата ми имаше многу волумен и визуелно изгледаше многу погуста отколку што навистина е. Мека ми беше, немав проблем со расчешлување. За мирисот нема потреба да дискутирам, мислам дека и тоа има голем удел во фактот што повторно ќе го купам овој шампон. Навистина, ова е најдобриот шампон што го имам користено периодов.

    [​IMG]
    Оваа прекрасност само што ја купив знаев дека ќе ми биде омилена, првично ради мирисот. Преубав и интензивен мирис на ванила кој што се задржува на кожата по мачкањето. Не е мрсен и веднаш се впива во кожата и ја прави премногу мека дури и ме извади од памет кога се пипнав откако се намачкав. Вреди за секој денар.
     
    На Babyby, koritsaki, Alisa22 и 10 други им се допаѓа ова.
  12. Shalitra

    Shalitra Популарен член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2018
    Пораки:
    515
    Допаѓања:
    1.965
    Пол:
    Женски
    од каде ја купи чоколадната маска на калос и спрејчето за расчешлување?
     
  13. RockNroLLGirL

    RockNroLLGirL Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2014
    Пораки:
    1.577
    Допаѓања:
    5.706
    Пол:
    Женски
    Alverde крема за лице со камилиза за осетлива кожа
    имам осетлива кожа и оваа крема многу ми се погоди. Нежна е и се упива многу брзо, го прави лицето меко и го хидрира одлично. Камилицата ја ублажува кожата и спречува црвенило. Мирисот е нешто измеѓу цвеќиња и манго.

    [​IMG]

    Maybelline Fit Me Foundation - течна пудра
    Никогаш не сум земала мат пудри посебно во овај период кога времето е ладно пошто ми се суши
    многу кожата на лицето и мат пудрите секогаш ми ги истакнувале линиите. Ја зедов оваа дека декларира дека е ''poreless'' и дека има измазнувачки ефект на порите па си реков да ја пробам. Ми се допадна многу лесно се нанесува и се блендира, го измазнува лицето. Мат ефектот трае скоро цел ден (освен ако не се испотиш многу нормално) и изгледа одлично и кога ќе ставиш камена пурда врз неа не изгледа суво
    [​IMG]
    Balea дезедоранс без алуминиум

    не очекував ништо посебно од дезедорансов го зедов ради тоа што нема алуминиум и мириса преубаво, но се покажа доста подобар од многу поскапи дезедоранси што ги имам користено. Трае долго време и вреди многу за цената околу 70ина денари во ДМ :)
    [​IMG]

    Balea Aqua Tuch Maske - Маска за лице

    Одлично го хидритира лицето, многу е смирувачка и ја затега кожата

    [​IMG]

     
    На Harper, dayla, duffi и 13 други им се допаѓа ова.
  14. Luminary

    Luminary Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 август 2017
    Пораки:
    2.389
    Допаѓања:
    42.620
    Пол:
    Женски
    Шампонов според мене е најдобар од сите што сум ги користeла.
    1.Коренот ми се зајакна.
    2.Косата веќе не ми паѓа како порано.
    3.Ми ја прави косата многу мека.
    4.Три дена по миењето и косата сеуште не ми е замастена како со другите шампони.
    5.Има убав состав, без штетни состојки и мириса убаво.
    Само малку брзо го трошам дека имам долга коса па ставам повеќе, ама не е страшно :D
    [​IMG]
     
    На dunika, carangigia, duffi и 14 други им се допаѓа ова.
  15. Animali

    Animali Популарен член

    Се зачлени на:
    21 септември 2016
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    9.423
    Пол:
    Женски
    1. Melem лабело за усни: На сите суштества со пресензитивни усни како моите, топло ви го препорачувам :D Текстурата му е густа и супер, доволни се 3-4 нанесувања за цел ден и трае на усните.
    [​IMG]
    2. Dove сапун за ексфолијација: Омилен не само на месецот, туку на годината и за секоја наредна што ќе доаѓа. За само 60-тина денари инвестирани добивам назад кожа исчистена од поткожни влакна и флеки од истите.
    [​IMG]
    3. Spring paradise, парфем на Creation Lamis: Совршени ноти за сите љубители на освежителните цветни мириси. Многу елегантен и женствен, траен е и едноставно совршен. Има доза на јакост, ама ненападност, освежителен и енергичен парфем.
    [​IMG]
     
    На dayla, duffi, Aschenputtel и 8 други им се допаѓа ова.
  16. beautys20

    beautys20 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2018
    Пораки:
    519
    Допаѓања:
    6.040
    Пол:
    Женски
    На Fifi84 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.425
    Пол:
    Женски
    Ricinus-Mokap.png
    Почнав да го користам уште од пред еден месец, стварно има ефект, задоволна сум.

    ulric_de_varens_mini_love_toaletna_voda_25ml_290.jpg
    Го купив без да го помирисам, верував дека ќе биде добар, а испадна и подобар од што очекував.
     
    На buba4e89, duffi, Aschenputtel и 3 други им се допаѓа ова.
  18. Hellobeautiful

    Hellobeautiful Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 мај 2012
    Пораки:
    3.291
    Допаѓања:
    20.746
    Пол:
    Женски
    s-l1000.jpg

    Чекав да ја потрошам и другата половина па да напишам мислење (секако ќе се најдеше во темава). Има ситни гранули и пилингот воопшто не е груб. Има доволно за нанесување на цело лице, мислам дека може да се користи и повеќе од 2 пати. Јас го нанесувам (прилично) рамномерно на сите делови од лицето и масирам 2-3 минути па потоа плакнам со топла вода. Резултатот дури и не ми се веруваше дека ќе испадне така, кожата ми е премека не можам да прекинам да се галам и прекрасниот мирис се задржува на лицето (првиот пат ми траеше едно 10 часа сигурно). Дефинитивно го препорачувам овој производ.
     
    На WhiteAngell, crazylady, dunika и 15 други им се допаѓа ова.
  19. bela.m

    bela.m Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2015
    Пораки:
    1.554
    Допаѓања:
    7.124
    Пол:
    Женски
    Која му е намената на рицинусовото масло и за што конкретно го користиш? Цена на истото ако може и од каде го набавуваш? Благодарам :*
     
  20. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.425
    Пол:
    Женски
    Рицинусовото масло го забрзува растот на косата, пред секое миење ставам на коренот и го оставам еден саат, некогаш саат ипол да отстои па се мијам. Еден месец го користам и задоволна сум како напредува растот на косата. :) Ставам и на веѓите, има и тука згуснување. Може и за трепки да се користи. За цената мислам 120-140 беше, тука некаде, во аптеките го има.
     
    На bela.m му/ѝ се допаѓа ова.