1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Омилени продукти на месецот

Дискусија во 'Тело' започната од frutini, 25 февруари 2011.

  1. Devil99

    Devil99 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2013
    Пораки:
    121
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Женски
    Каде го има од алое кремот за коса?
     
  2. Mrs. Lovett

    Mrs. Lovett Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2018
    Пораки:
    822
    Допаѓања:
    3.125
    Пол:
    Женски
    Јас го купив од Тинекс пред неколку месеци.
     
    На Devil99 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. tamche995

    tamche995 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2015
    Пораки:
    1.070
    Допаѓања:
    2.578
    Пол:
    Женски
    Може да се корисни за масна-сензитивна кожа? :) и цена ако може?
     
  4. Hellobeautiful

    Hellobeautiful Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 мај 2012
    Пораки:
    3.294
    Допаѓања:
    20.772
    Пол:
    Женски
    Јас имам прилична сува кожа па после пилингов ја чувствувам "помрсна" ве делот кај носот и образите. Инаку често се наоѓа на попуст за 45 денари а редовна и е мислам 65 денари.
     
    На tamche995 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Luminary

    Luminary Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 август 2017
    Пораки:
    2.417
    Допаѓања:
    42.778
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    Омилена за последниве неколку месеци.
    Универзална крема што ја користам за се! Кожата често знае да ми распука буквално од сувост или да ми се иритира. Кремава ми е спас, ја смирува кожата, ја намалува иритацијата, ја хидрира, омекнува, брзо се впива. Малку е масна, затоа и ја препорачувам највеќе за сува или иритирана кожа.
    Јас ја користам за лице, на рацете, деколте, секаде каде што ќе осетам дека кожата ми е сува во моментот.
    Одлична е, содржи шеа путер и камилица, сигурно и поради тоа толку помага во заздравување на кожата. Исто така и има ниска цена. Препорачувам!
     
    На sorbet, carangigia, koritsaki и 8 други им се допаѓа ова.
  6. DzingrlakaDzikica

    DzingrlakaDzikica Популарен член

    Се зачлени на:
    26 март 2012
    Пораки:
    803
    Допаѓања:
    2.634
    Glossier Milky Jelly Cleanser

    Текстурава на гелов си оди заедно со сува кожа како путер од кикири и џем. Одличен е за отстранување на шминка (не пецка на очи) и може да се користи во повеќе варијанти. Јас главно го користам под туш, си го мијам лицето, за отстранување на шминка користам друго. Ја хидрира кожата ама не ја остава затегната и има суптилен мирис на рози. 5-ка.

    Пишува дека го бива за секаков тип на кожа ама мислам дека дефинитивно нема да одговара на мрсна.

    Постирам краток туторијал со основачката на Глосиер.
     
    На Noemi, EMoonlight, Sexybaby86 и 3 други им се допаѓа ова.
  7. Peperutce1115

    Peperutce1115 Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 јануари 2014
    Пораки:
    2.488
    Допаѓања:
    22.683
    Потпишувам за двете. :) eveline-paznokcie-8w1-total-action-700x700.jpg 4010355568687-1679009_org.png
     
    На koritsaki, EMoonlight, Coco31 и 6 други им се допаѓа ова.
  8. angela.kostova

    angela.kostova Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2013
    Пораки:
    188
    Допаѓања:
    199
    Пол:
    Женски
    На trend it up pure purfection lip oil премногу сум задоволна од него. Има нелеплива и мека текстура, како мед да си ставаш на усните и ги негува. Го купив уште февруари само имам заборавено да кажам овде.
    [​IMG]

    Исто така сум премногу задоволна од шеа путер како крема за лице, си го зимам од Бугарија во нивното ДМ, не знам цена ама многу убаво се покажа упте летото за лузни и флеки од акни, да ја осветли фацата и го дава тој „здрав отсјај“ кога си нанесувам ноќе. За комбинирана кожа која е и осетлива и менува нагло од сува во мрсна на делови прекрасно е, само треба во мали количини да си нанесувам, помалку од малиот нокт. Го имам користено од Rivana, сега користам од Ikarov и двата се одлични.
    [​IMG] [​IMG]
     
    На EMoonlight, grungy, Sexybaby86 и 3 други им се допаѓа ова.
  9. Animali

    Animali Популарен член

    Се зачлени на:
    21 септември 2016
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    9.423
    Пол:
    Женски
    Кревам 20 прсти, и раце и нозе за новооткриените чуда! Рејтинг: Не 5 ѕвезди, 5 Месечини би ставила кога би можела :inlove:
    1. Nivea крема за раце- Protective care од пчелин восок
    [​IMG]
    2. Нивеа крема за раце- Moisture care од маслинки
    [​IMG]
    И двете креми се нешто најдобро што сум го сретнала во последно време. Конечно креми за раце со вистинско ефикасно својство. Ги прават рацете меки, доволно навлажнети и впиваат како што треба. Значи не како повеќето, веднаш да се исушат, но не и како останатите, да останат рацете премногу мрсни.
    За мирисот, можам цел ден да пишувам. Премногу совршени. Мирисаат на чисто, на исперено, смирувачки и хипнотизирачки. Чинат колу 90-100 денари и би дала и 500 денари ако треба :~:
     
    На Intuicija1, ines.h, IamSexyAndIKnowIt и 10 други им се допаѓа ова.
  10. Oxymoron

    Oxymoron Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    1.391
    Допаѓања:
    12.244
    Јас пак некое време се токмам да ги искритикувам овие креми, и сега го најдов совршениот момент :D Јас ја имам таа со пчелин восок, другарка таа со маслинка, и и двете ич не сме задоволни. Освен што преубаво мириса, оваа крема не направи ништо за моите раце, што и не беа многу оштетени, можеби малку посуви во зимскиот период. Секако, секој со својата кожа и своето искуство, но ова е моето :)

    Кога сум на темава, да ја пофалам кремата за раце Glicemille и специјалната глицеринска крема на Фитогал.
     
    На EMoonlight, dayla, babybubu и 4 други им се допаѓа ова.
  11. Animali

    Animali Популарен член

    Се зачлени на:
    21 септември 2016
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    9.423
    Пол:
    Женски
    @Oxymoron Мојата кожа е премногу сензитивна и долго време т.е со години никоја освен глицеринската крема на Фитогал не признавав :D
    Нивеите ги добив на подарок и сега имам уште едни во ептен кратката низа, што ги признавам :D
     
    На Oxymoron му/ѝ се допаѓа ова.
  12. cavalli

    cavalli Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2016
    Пораки:
    654
    Допаѓања:
    1.612
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На EMoonlight, koritsaki, Alisa22 и 3 други им се допаѓа ова.
  13. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.906
    Допаѓања:
    103.035
    Пол:
    Женски
    Bourjois healthy mix serum - Оваа пудра ја користам веќе неколку месеци со пауза (користејќи и други пудри секако :lol: ) , но сега последниве 2 месеца ја користам секојдневно. Иако во бременоста моментално кожата ми се нафрли со акни , па лачи повеќе мрснотија , пудрава супер ми издржува со камена пудра над неа околу 5-6 часа , доволно бидејќи толку време сум и на работа. Лесна е , може два слоја да се нанесе а битно мирисот е добар (сите мириси моментално ми сметаат , креми и други производи на лицето не користам). Инаку одлична е пудрава за тие што имаат сува кожа до комбинирана - може да издржи повеќе часа отколку на масна кожа. Нијансата што ја користам е 52
    [​IMG]
    Друг производ што ми остави голем впечаток и исто така ја користам секојдневно е пудрава на Essence All about matte. Читав пофалби на нет и не згрешив што ја земав. Ја нанесувам со сунѓерче (имам чувство дека подолготрајна ми е шминката така) па потоа ја разнесувам со четка за пудра. Одлично матира и мислам дека порите се помалку видливи. За масна кожа е одлична




    [​IMG]
    Коректорот , исто така на Есенс ми е најомилен моментално (мислам дека е производ на годината). Покрива одлично , не се собира во линините под очите , нијансата 20 (втора по ред) ми е одлична , беж светло неутрална нијанса.. го ставам во категоријата со коректорот на MAC - Pro longwear , покривноста е иста а цената каде каде различна.


    [​IMG]
     
    На IamSexyAndIKnowIt, Harper, buba4e89 и 18 други им се допаѓа ова.
  14. NarCis@

    NarCis@ Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 март 2018
    Пораки:
    10.631
    Допаѓања:
    170.847
    Пол:
    Женски
    @koritsaki одговара за сува кожа коректорот? Јас го имам овој и ми се собира дури и со сетирање.
    22198300_ES_CamouflageConcealer_05[1].jpg
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  15. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.906
    Допаѓања:
    103.035
    Пол:
    Женски
    За сува кожа не е , не е хидратантен може плус да ти ја пресуши кожата :)
     
    На NarCis@ му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Antolinaa

    Antolinaa Популарен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2012
    Пораки:
    2.791
    Допаѓања:
    17.756
    1. Alverde пена за миење лице за чувствителна кожа со хамамелис и камилица
    Ја земав бидејќи розевата на Балеа почна да ми ја пресушува кожата, па ајде реков да пробам ново нешто.
    Не зажалив. Не ми ја пресушува т.е. затега кожата, има убав мирис на цитрус ме потсетува. Трошам веќе втора амбалажа, не ми е во план да ја менувам сега за сега.
    [​IMG]
    2. Alverde дневна крема со хамамелис и камилица
    Лицето ми е хидрирано цел ден, не е мрсна, брзо се впива од мене има чиста 10ка.
    [​IMG]
    3. Млеко за тело од Авон со глицерин и бадемово масло

    Го земав на тепка. Некои 100тина денари беше. Како што имам сува кожа, млеково е измислено за мене. Брзо се впива, немам лепливо чувство после нанесувањето, има прекрасен мирис, плус дискретни светки. Нив случајно ги приметив, никаде не стои дека има светки во него. Ама ако, ај лајк ит. Кога би го начекала во каталог, пак би го нарачала.
    [​IMG]
    4. Zepter Swisso Logical крем за раце

    Бидејќи имам проблем со кожата на рацете и се живо ми ја прави кожата ренде, кремата е закон. Збогум сува кожа на рацете кажав откако ја користам. Едната за во чанта, другата за дома. Јес да е солена, ама вреди за секој денар.
    upload_2019-4-6_16-15-4.png
     
    На IamSexyAndIKnowIt, sorbet, scorpias и 6 други им се допаѓа ова.
  17. tamche995

    tamche995 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2015
    Пораки:
    1.070
    Допаѓања:
    2.578
    Пол:
    Женски
    Не можев да ти пишам ЛП, забрането е.
    Каде ја зема Zepter Swisso и колку е? Фала ти однапред.
     
    На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Antolinaa

    Antolinaa Популарен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2012
    Пораки:
    2.791
    Допаѓања:
    17.756
    Кремот 16€, а лосионот 19€.
    Преку познаничка, ама можеш слободно да појдеш во дирекција кадешто имаат и продажен салон и да нарачаш ако сакаш. :)
     
  19. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.565
    Пол:
    Женски
    Веќе месец и кусур во љубовна афера со...:inlove:
    [​IMG]
     
    На Adriana.O, Coco31, Alisa22 и 4 други им се допаѓа ова.
  20. Salome

    Salome Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јули 2012
    Пораки:
    1.228
    Допаѓања:
    10.293
    Пол:
    Женски
    Од каде и колку пари?:)
     
    На Dust му/ѝ се допаѓа ова.