1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Омилени продукти на месецот

Дискусија во 'Тело' започната од frutini, 25 февруари 2011.

  1. maaraa96

    maaraa96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2015
    Пораки:
    590
    Допаѓања:
    326
    Пол:
    Женски
    Од каде го купуваш регенераторот Nature Box?
     
  2. anggell

    anggell Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    4.788
    Допаѓања:
    8.835
    Пол:
    Женски
    Не знам дали некој го има пофалено ама јас сум презадоволна, мириса на кокос ама не оној интензивен мирис, по некоја минута кога ќе се впие во кожата, мирисот станува многуу нежен.

    Исто така и кожата е мазна и хидрирана, јас користев претходно кокосово масло органско за кожата на телото, не знам дали е можно ама како од него кожата да ми стануваше уште посува, ми се правеа лишаи на некои места од телото кои чешаа ненормално многу. Откако прекинав, со ова ми се врати во нормала. Го земав од ДМ околу 450 ден, единствена мана му е цената, инаку е супер, дефинитивно ќе го купувам почесто. Дали се наоѓа некаде за пониска цена?
    IMG_20210414_001200.jpg
     
    На Cherry blossom89, marchi-cool, Salome и 4 други им се допаѓа ова.
  3. Luminary

    Luminary Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 август 2017
    Пораки:
    2.413
    Допаѓања:
    42.775
    Пол:
    Женски
    Не сум во Мк, од Kruidvat го купувам. :)
     
  4. Antolinaa

    Antolinaa Популарен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2012
    Пораки:
    2.791
    Допаѓања:
    17.756
    На акција го начекав во ДМ 339 ден.
     
    На anggell и ТрагачПоНадеж им се допаѓа ова.
  5. Alisa22

    Alisa22 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    2.171
    Допаѓања:
    13.124
    Пол:
    Женски
    Screenshot_2021-04-17-14-47-11-811_com.android.chrome.jpg
    Случајно ми текна да го купам за сува кожа и го користам само месец дена и сум презадоволна , го прскам на кожата директно и на косата .
    Дефинитивно еден од омилените производи периодов.

    Screenshot_2021-04-17-14-57-47-491_com.android.chrome.jpg
    Еуцерин лосион 10% уреа , го користам веќе пола година и сум презадоволна не го менувам за ништо. Кој има проблем со сува кожа вреди за секој денар. Дефинитивно ќе продолжам да го користам уште долго.
     
    На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
  6. IamSexyAndIKnowIt

    IamSexyAndIKnowIt Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    1.557
    Допаѓања:
    2.786
    Пол:
    Женски
    Пантенолот дали е добар за пресушена кожа со масна Т зона? Какви ефекти дава?
     
  7. Alisa22

    Alisa22 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2017
    Пораки:
    2.171
    Допаѓања:
    13.124
    Пол:
    Женски
    Мислам дека е добар за секаков тип кожа , дава свежина на кожата , на него пишува дека е за нега , заштита и за обновување на кожата.
     
    На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
  8. the_queen15

    the_queen15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 мај 2020
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    55
    Пол:
    Женски
    1. Оваа маска толкуу многу ми се допаѓа, преубава е. Многу убаво ја омекнува и измазнува косата и плус преубавоо мириса. Мене многу ми одговара бидејќи не ја масти дополнително косата.
    [​IMG]
    2. Оваа крема за коса исто така ми се допадна. Јас ја коростам најчесто поради тоа што штити од топлина ама убав мирис остава и ја прави косата мека и убава.
    [​IMG]
    3. Пенава од Балеа ми е баш убава. Многу ми одговара на лицето иако читав доста лоши рецензии,но мене ми се погоди ептен. Имам комбинирана накај мрсна кожа и убаво го мие лицето и мене не ми го пресуши воопшто.
    [​IMG]
    4. Дефинитивно гооолем фаворит ми е маскава. Убаво ја чисти кожата и ја остава мека и мазна. Прекрасна е, а предност е и тоа што има доста пристапна цена.
    [​IMG]
     
    На Oneo, Mięta, Hellobeautiful и 8 други им се допаѓа ова.
  9. MeowMeow

    MeowMeow Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 септември 2019
    Пораки:
    665
    Допаѓања:
    1.902
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    Мислам дека @GrimTheReaper го пофали овој шампон и решив да го земам, само неколку пати се имам измиено со него и екстра е, помека ми е косата, повеќе волумен имам, ќе видиме понатаму и за растот дали ќе придонесе, но досега сум задоволна, а сакам и лосионот за коса да го земам.
     
    На Oneo, Cherry blossom89, Mięta и 5 други им се допаѓа ова.
  10. GrimTheReaper

    GrimTheReaper Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 мај 2015
    Пораки:
    2.720
    Допаѓања:
    20.398
    Да да, продолжи да го користиш. Ќе видиш разлика. Особено со серумот во комбинација. Преубав, нежен шампон кој ја врши својата функција за која е наменет.
     
    На Cherry blossom89, Alisa22 и MeowMeow им се допаѓа ова.
  11. Cvyka

    Cvyka Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2016
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    29
    Пол:
    Машки
    Ќе може еден update на Estee, која цена е и од каде го зема?
     
    На tamche995 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. GrimTheReaper

    GrimTheReaper Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 мај 2015
    Пораки:
    2.720
    Допаѓања:
    20.398
    Околу 2000 и нешто беше од Космо. Ама долго трае, веќе 2 месеци и нешто го користам, два пати на ден, а до пола сум. Многу малку се става, немаш потреба од повеќе, убаво се разнесува низ лицето. И сеуште стојам зад тоа што го имам напишано, преубав гел, не ја затегнува кожата кога ќе се измиеш, сеуште уживам во неговиот мирис и секако, убаво чисти и освежува. Ама за масна кожа е, ако ти менува нешто.
     
    На tamche995 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. GrimTheReaper

    GrimTheReaper Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 мај 2015
    Пораки:
    2.720
    Допаѓања:
    20.398
    vitamin-c-eye-mask.jpg Прекрасен третман за кожата под очите. Има две парчиња за една употреба. Се аплицираат под очите и за 20тина минути се вадат. Има драстична разлика. Кожата е одморена и светла. Дефинитивно ќе продолжам да го користам.
    krema-proti-mozoljem-susenje-390x730.jpg
    По препорака на членките од форумот, го купив ова средство. Не ми се веруваше колку е ефикасно. Се работи за гел кој се аплицира на самите акни. Црвенилото го намалува за еден ден, а веќе за три дена целосно исчезнува акната, што за мене е доста брзо и ефикасно, со оглед дека за нивно комплетно заздравување, требаше недела дена.
     
    На Oneo, marchi-cool, Hellobeautiful и 11 други им се допаѓа ова.
  14. Anabelle.Amorette

    Anabelle.Amorette Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2013
    Пораки:
    3.068
    Допаѓања:
    44.096
    Пол:
    Женски
    Се извинувам што цитирам во ваква тема, но од каде го купи производот и која е цената? Ти благодарам.
     
    На eliesaab и GrimTheReaper им се допаѓа ова.
  15. GrimTheReaper

    GrimTheReaper Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 мај 2015
    Пораки:
    2.720
    Допаѓања:
    20.398
    Од ДМ, не се сеќавам колку беше, мислам околу 200-300 денари, ќе те излажам за точна сума.
     
    На Anabelle.Amorette и eliesaab им се допаѓа ова.
  16. JustBeautiful

    JustBeautiful Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2011
    Пораки:
    582
    Допаѓања:
    1.084
    Пол:
    Женски
    Од каде го купи гелот за туширање?
     
  17. Luminary

    Luminary Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 август 2017
    Пораки:
    2.413
    Допаѓања:
    42.775
    Пол:
    Женски
    Не сум во МК, не би знаела да ти кажам точно каде да го најдеш, можеби во Космо да видиш или Белина. :?:
     
    На JustBeautiful му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.580
    Пол:
    Женски
    goats_milk_hair_mask_2020_web_grande.jpg

    Ziaja маска за коса со козјо млеко и кератин. За зајакнување на сува и оштетена коса. Сум користела разни серуми, спрејови, поретко некоја друга маска за коса ама ништо не е како оваа маска на Ziaja. Откако ја избланширав последно, очекувано, се оштети влакното и почна да ми се заплеткува косата, чешелот не можеше да помине низ неа. Ама оваа маска е одлична и косата лесно се чешла и е доста помека, поздрава. Мислам дека е најдобриот производ за коса што досега го имам користено.
     
    На Hortenzija, Cherry blossom89, Принцезичка1 и 6 други им се допаѓа ова.
  19. Anabelle.Amorette

    Anabelle.Amorette Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2013
    Пораки:
    3.068
    Допаѓања:
    44.096
    Пол:
    Женски
    IMG_20210502_115802.jpg
    После не знам колку времето текстурата на кожата ми е сменета, особено голема промена забележав во порите во Т-зоната. I'm not there yet, ама кожата досега ми е во најдобро издание.
    Немав проблеми со пецкање до степен да не се издржува, немав проблеми со исфрлање, пресушување на кожата иако се плашев на почетокот бидејќи обично имам чувствителна кожа, но пилингов ми одговара. Ќе продолжам да го користам.

    IMG_20210502_115829.jpg
    Кај заштитниот фактор единствено ми смета тој некој чуден мирис што го има (не дека е јак, туку мене ми е непријатен едноставно го чуствувам), на кожа легнува совршено, како со парче свила да поминувам на лицето, пренежна текстура има, како гел е. Треба време малку да впие, имав мал проблем со пумпичката додека да се истисне, но неколку пати го протресов надолу да слезе гелот и така успеав да извадам доволна количина. Амбалажата можела да биде поедноставна искрено, но успеав да се снајдам.
     
    На GirlVolley, UnordinaryOne, Cherry blossom89 и 7 други им се допаѓа ова.
  20. CoverGirl10

    CoverGirl10 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2010
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    2.758
    Пол:
    Женски
    Одамна го меркам заштитниов фактор, потсети ме те молам каде се продаваше? Ми се чини дека последен пат го видов во Зегин. :)