1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Омилени продукти на месецот

Дискусија во 'Тело' започната од frutini, 25 февруари 2011.

  1. nextredstyle

    nextredstyle Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    14.656
    Допаѓања:
    116.443
    Пол:
    Женски
    Мене ептен ми се допаѓа гелов за туширање.Таман има нежен мирис и се осеќа малку и по бањање.
     
    На Dream-Girl му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Од дм го земав исто. :)
     
    На FridaodaMk му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Ugly Duckling

    Ugly Duckling Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 август 2018
    Пораки:
    3.488
    Допаѓања:
    41.849
    Пол:
    Женски
    Мене и шампонот ми е 10ка, го немав сменато 5-6 години, убаво мириса и ми дава волумен. А на домашниве не им бил убав. Сега и омекнувачот за алишта го купив, преубав.
     
    На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
  4. QweenSM

    QweenSM Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    3.946
    Допаѓања:
    30.783
    Пол:
    Женски
    Омекнувачот неќна во ДМ го видов, ама цената не ја забележав. Колку e? И дали трајноста е добра?
    А за тоа колку убаво мириса можам да замислам, сѐ ми мириса преубаво на фелче :inlove:
     
    На IamSexyAndIKnowIt и Ugly Duckling им се допаѓа ова.
  5. Ugly Duckling

    Ugly Duckling Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 август 2018
    Пораки:
    3.488
    Допаѓања:
    41.849
    Пол:
    Женски
    Од Тинекс го зедов, околу 160 денари беше. Го немам пробано за трајност, ама ако е како другиве производи, не се сомневам.
     
  6. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Nip&fab clay mask

    За маскава пишував пред некое време и повторно ќе пишам дека е број 1 за акни. Мене ми излезе една во пределот под очите и веднаш нанесов од маската,резултатот е неверојатен, акната се засуши и се повлече по некој ден. Самата маска брзо по нанесувањето исчезнува од лицето а по миењето лицето е мазно и меко. Само треба да бидете упорни и трпеливи за добри резултати треба да се нанесува барем два пати неделно првиот месец,а потоа по потреба.
    Во однос на цената е скапа околу 25€ пакувањето е големо,а количински се нанесува малку. Во Мкд за жал не може да се најде.
    DFCD98A4-CA52-4AAE-AACF-F511110C5054.jpeg

    Pixi collagen toner

    Овој тоник е мешавина на колаген и пептиди кој не содржи алкохол. Брендов брзо се прослави во доба корона,одамна сакав да го пробам и конечно го купив. Неговата формула е наменета да го спречи стареењето на кожата, текстурата е лесна брзо се впива. Ги израмнува нерамнините на кожата и помага во ревитализација на истото, исто така нуди и хидратација.
    Мене лично ми се допаѓа, баш е убаво лицето потоа. Негативни страни нема во поглед на акни или црвенило. И мислам дека мали пакувања на тоници повеќе ми се интересни. Цената е 12€ за 100мл.
    3CBA1BE1-40F8-48D6-A494-D21BCD4DB355.jpeg

    Mac pro longwear conceal

    Имав роденденски попуст во Mac кој не знаев за што да го искористам па по препорака на продавачката го земав овој. Не зажалив воопшто,предобар е. Совршено ги покрива темните кругови и е доста траен. Има голем избор на нијанси.
    1D592BF2-219C-4D73-B593-46054F29A4C9.jpeg
     
    На Sexybaby86 и koritsaki им се допаѓа ова.
  7. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Soft flower Balea

    Овој спреј ми е еден од незаменливите,многу убаво мириса и трае.
    DAD56A9D-4738-42AD-B9D8-8F7356074A91.jpeg

    LRP CICAPLAST COLLECTION

    Оваа колекција на почетокот не ме привлекуваше, но се тетовирав и барав нешто за брзо заздравување на раната. Продуктот со спф50 многу ми помогна, но не знам зошто има спф50 ако на кутијата пошува дека не е продукт за сончање. Како и да е,обичната крема ја користев за одреден дел од телото исто така ефектот беше зачудувачки. Дерматолошкиот гел многу ми се допаѓа,комплетно чистење на лицето без да го суши. Идеален е за оние со чувствителна кожа според мене.
    4F5D5ACB-9EC6-4664-8182-72D8A666B2A5.png 6F851EA1-E1E5-474A-A729-BA203CCBF9B5.jpeg 3D393016-AF36-4AC6-A0F1-23C1DBF3570B.jpeg

    Dr. Konopka anti-hair loss shampoo

    Шампонов е исто предобар особено кога се работи за опаѓање на косата,после месец дена опаѓањето е намалено на дневно ниво по три-четири влакна,за разлика од претходно каде цели прамени ми паѓаа.
    7B76DFA7-DDAB-454B-A026-9DA880CC6A2E.jpeg
     
    На marchi-cool, H.VAGA, Ina V и 5 други им се допаѓа ова.
  8. Ina V

    Ina V Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2020
    Пораки:
    109
    Допаѓања:
    1.560
    Пол:
    Женски
    IMG_1114.jpeg
    OPI Infinite Shine 2, нијанса Passion - најдолготраен лак што досега го имам пробано, нијансата дава природен изглед и е супер за секој ден.

    KORRES Probiotic Super Dose маска за лице, ја имам во мини пакување, секогаш после користење кожата изгледа освежено, пишува дека е потхранувачка, ама мене ефектот ми е повеќе за хидратација.

    NOVEXPERT детокс маска со розева глина, најчесто ја користам после вежбање или кога сум цел ден излезена со шминка на лице. Супер чисти и не ја суши кожата.
     
    На marchi-cool, koritsaki, Coco31 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.896
    Допаѓања:
    103.007
    Пол:
    Женски
    Dr. Konopka шампон со рузмарин

    Шампонот постојано го купувам, го користиме јас и ќерка ми. Дава волумен на косата и ќе ви биде супер доколку имате мрсна коса. Единствена мала забелешка е големиот отвор и некогаш знае да ми истече нешто повеќе но со тек на време се привикнав :lol:



    iGdv7WQCIta14BKvtfK16w.jpg

    Natura siberica ice keep my blonde
    (Шампон, регенератор, маска)

    Мислам дека имам пишувано за шампонов на темава, користам веќе второ пакување, одличен е доколку имате бланширана плава коса. Балзамот и маската се исто супер, и двете не се воопшто тешки и не ја мастат косата.

    [​IMG]

    Mossa vitamin cocktail 5in1 day cream

    Лесна крема , наменета за дехидрирана мрсна кожа , веднаш се впива и дава супер хидратација. Исто така мириса пре прекрасно!

    [​IMG]
     
    На marchi-cool, Ina V, buba4e89 и 4 други им се допаѓа ова.
  10. ana-sweet

    ana-sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    2.197
    Допаѓања:
    2.522
    Во потрага сум по крема па ми фати око оваа на Моса. Каков финиш има? Да не е многу мрсна? И дали ја користиш и сабајле и навечер?
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Chimera

    Chimera Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    994
    Допаѓања:
    1.694
    и јас ја имам испробано, нема мат финиш. Не е воопшто мрсна туку како што рече @koritsaki веднаш се впива, лесна е. Можеш и навечер и наутро, не гледам причина зошто да не
     
    На ana-sweet и koritsaki им се допаѓа ова.
  12. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.896
    Допаѓања:
    103.007
    Пол:
    Женски
    Не е мат, ама веднаш се впива :) ја користам и сабајле и навечер. Од истава линија има и ноќна крема , па здравје ќе ја купам кога ќе дојдам Мк
     
    На ana-sweet му/ѝ се допаѓа ова.
  13. sparklie

    sparklie Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2011
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    254
    [​IMG] [​IMG] [​IMG]
    - Гелот ми е ептен погоден, акните побрзо ми поминуваат од него.
    - Лаковиве ми се супер трајни, моментално имам ставено од catrice само еден слој од една потемна нијанса што ја имам и веќе 4ти ден терам со него, со минимално лупење на краевите. Тој од аура е на попуст во ДМ месецов и е 125 денари.
     
  14. carver91

    carver91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2016
    Пораки:
    314
    Допаѓања:
    203
    Пол:
    Женски
    Јас сум заљубенa во овој продукт од Yves Rocher...покрај тоа, има убав мирис и мазна текстура.
    05963_001.jpg 05963_001.jpg
     
  15. Sindell

    Sindell Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2018
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    871
    Пол:
    Женски
    9300830065998.01-50398590-png.png Преубав свеж мирис :l:
    p_twarz_hypo_full-cover-foundation_04_b_1-e1615191069747.png
    Пудрава е совршена.
    Мат и многу прекривна, не ја суши кожата.
     
    На Bitter-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Dorisce

    Dorisce Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2020
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    73
    Пол:
    Женски
    Од каде го имате нарачано pixi тонерот?
     
  17. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Во странство е купен.
     
    На Dorisce му/ѝ се допаѓа ова.
  18. IamSexyAndIKnowIt

    IamSexyAndIKnowIt Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    1.557
    Допаѓања:
    2.786
    Пол:
    Женски
    п
    Каде ја има пудрата и која цена е? Колку време држи мат? Овие на Лореал се ептен суви, иако изгледаат добро и мат. Па да ја пробам и оваа на толку пудри :D
     
  19. Sindell

    Sindell Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 август 2018
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    871
    Пол:
    Женски
    Јас ја купувам во Космо околу 560 денари мислам дека беше.
    Исто така ја има и онлајн на декоратива класик и е намалена моментално на 495 денари.
    Трајноста е супер, а со комбинација на камена пудра има уште подобар мат изглед.
    Пробај ја и верувај нема да зажалиш, јас сум воодушевена од пудрата.
     
    На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
  20. IamSexyAndIKnowIt

    IamSexyAndIKnowIt Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    1.557
    Допаѓања:
    2.786
    Пол:
    Женски

    Го користам шампонот од истата линија, и јас имам коса што брзо се масти, шампонот мириса ептен убаво и трае до следо миење мирисот. Ама ич не дава волумен, некако тешко си ја осеќам косата, чекам да го дотрошам за да земам некој за волумен. Некој шампон за волумен што нема да ме разочара по не знам кој пат :|
     
    На Annath му/ѝ се допаѓа ова.