1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Омилени продукти на месецот

Дискусија во 'Тело' започната од frutini, 25 февруари 2011.

  1. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    18.220
    Допаѓања:
    104.850
    Пол:
    Женски
    @Adidas888

    За Германија ја тагнувам @danichap да не знае каде може да ја има :)

    @cooll

    Единствено тестер да пробаш само така. Јас на ризик ја земав и ми се погоди
     
    На cooll му/ѝ се допаѓа ова.
  2. danichap

    danichap Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    16.154
    Допаѓања:
    282.911
    Денеска ми стаса, од Амазон ја нарачав јас.
     
    На Adidas888 и koritsaki им се допаѓа ова.
  3. Ano

    Ano Форумски идол

    Се зачлени на:
    4 октомври 2016
    Пораки:
    8.898
    Допаѓања:
    40.139
    Пол:
    Женски
    Ќе се вмешам и јас. Јас ја користев 23 и навистина во прв момент кога почнував да ја нанесувам изгледаше сиво, но многу бргу се претопуваше кон нијансата на тенот. Јас ја користев индивидуално наместо пудра, ама јас немам проблематична кожа. Се на се одличен производ. Не ја земав повторно зошто се трудам да се преориентирам на природна козметика, ама ако се решам да прекрша дефинитивно би ја земала пак.
     
    На koritsaki и cooll им се допаѓа ова.
  4. Polyincognito

    Polyincognito Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2020
    Пораки:
    1.869
    Допаѓања:
    8.280
    :*: За стакло чело и образи
    [​IMG]
    :*: Simply perfect
    [​IMG]
     
    На simoncelicius, buba4e89, Katie90 и 5 други им се допаѓа ова.
  5. Lotus Girl

    Lotus Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 септември 2021
    Пораки:
    823
    Допаѓања:
    4.113
    Пол:
    Женски
    Да од кослове. Околу 1100 ден беше мислам
     
    На simoncelicius и IamSexyAndIKnowIt им се допаѓа ова.
  6. $ophia

    $ophia Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2018
    Пораки:
    223
    Допаѓања:
    702
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
     
    На Medea., buba4e89 и simoncelicius им се допаѓа ова.
  7. IamSexyAndIKnowIt

    IamSexyAndIKnowIt Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    1.604
    Допаѓања:
    2.840
    Пол:
    Женски
    59F4420A-AF68-4708-94D5-D885559FE8EA.jpeg

    Кремот е мрсен при самата апликација исто како некоја мрсна маст да ставам на лице. Свети. Убаво се осеќа и убаво се размачкува но дефинитивно не е за мрсна кожа, би кажала дека е за ептен сува кожа што ќе го впие добро. Не знам на што си мислела @Lotus Girl кога си пишала дека е за мрсна кожа. :D
     
    На simoncelicius, buba4e89 и marchi-cool им се допаѓа ова.
  8. Lotus Girl

    Lotus Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 септември 2021
    Пораки:
    823
    Допаѓања:
    4.113
    Пол:
    Женски

    Не може да биде мрсна како маст пошто is not oil-based. Пред да го земам чистав доста ривјус и беше еден од нафалените затоа и го земав.

    Кај мене одма се впива и не свети, и сум најмногу задоволна од сите СПФ што ги имам користено до сега. Така да секоја кожа е различна.
     
  9. IamSexyAndIKnowIt

    IamSexyAndIKnowIt Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    1.604
    Допаѓања:
    2.840
    Пол:
    Женски
    Мојата кожа е масна, знам што е крема што се впива и не свети. Само што нема спф. Оваа крема е сјајна, остава сјај при самото нанесување. Ако не ти е тешко испрати ми слики да видам кај тебе како изгледа, ќе ти испратам и јас. Повеќе креми што ги имам дома се oil free, а пак светат, сјајни се. Инаку лесно се осеќа на лице тоа морам да кажам.
     
  10. Lotus Girl

    Lotus Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 септември 2021
    Пораки:
    823
    Допаѓања:
    4.113
    Пол:
    Женски

    Ќе ти испратам утре на дневна светлина :)
     
    На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Youknow

    Youknow Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2014
    Пораки:
    1.904
    Допаѓања:
    3.525
    Пол:
    Женски
    hydro-hero-05.png
    За мојата сува кожа одлична е поготово денски, бидејки имам доста чисто лице(нема голема покривност но доволна за мене) хидрира и дава здрав сјај. Презадоволна
     
    На nextredstyle, buba4e89, Medea. и 2 други им се допаѓа ова.
  12. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.168
    Допаѓања:
    177.087
    Пол:
    Женски
    IMG_1794.jpeg

    Одамна не сум пишала…

    Прво за пудрите и бб кремата.
    Фенти бјути бара да се размачкува добро за да упие, не е густа туку течна ама малку потешко се размачкува. Нијансите за среден тен се жолти и да знаете оксидира малку. Има мирис на бисквити. :lol:
    Е сега јас без и со прајмер ја тестирав и трајноста е 50/50, мора да се сетира со камена пудра. Се на сѐ, повеќе идеална ќе биде за лица со сува кожа.

    Камената пудра на mac blot ми е најдобрата инвестиција на пари од брендов . Најтрајна е, не покрива ич но добро матира, а мене тоа ми е потребно.

    Пудрата Фит Ми и камената се одлични за секој ден, ја користам без прајмер и поубаво лежи, подолго држи отколку со прајмер, само не требаше да земам иста нијанса камена бидејќи ми е темна малку плус дека оксидира, ама добро. Летово ќе ми биде тамн.

    Бб кремата на Миша ми е врв, лесна текстура не се осеќа на лице, и таа мора да се сетира. После 10+ часа со едно сетирање почнува да ми спаѓа и највеќе ја осеќам во пределот кај носот и околу него.

    Кремастиот руж омилен периодов, пигментиран може да се надогради количински нанесувањето. Не се губи брзо што ми е многу важно :D

    Маслото за коса ми е спас за суви врвови и против горење при фенирање. На база на вода, сосема случајно го купив.

    Мат кармините на Севентин ми се фејв сезонава, не се бришат лесно и не ја сушат устата. Само тие две бои ги имам.
    Сјајот на Аура ми е одличен за тсо тренерки и некој лабав ден, сум го потрошила. Не е леплив и има светки.

    За кремата за тело веќе пишував овде многу ми се допаѓа, сега после некое време кожата изгледа мазна и мека, негувана и свежа. Мирисот е феноменален се задржува долго. Задоволна сум ептен. :l:

    И за крај, лабелото на Mon Reve ми изгледа како оние лабела со вкус. Остава нежна црвена боја, хидратира. Идеален е за на работа или маалско кафе преку ден. Фејв периодов.
     
    На OmniaVanitas, H.VAGA, EMoonlight и 7 други им се допаѓа ова.
  13. MikicaBt

    MikicaBt Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2019
    Пораки:
    1.192
    Допаѓања:
    1.360
    Пол:
    Женски
    Дали овој бб крем одговара за сува кожа? Фала
     
  14. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    18.220
    Допаѓања:
    104.850
    Пол:
    Женски

    Да, одговара и на сува кожа :)
     
    На Shalitra и MikicaBt им се допаѓа ова.
  15. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.168
    Допаѓања:
    177.087
    Пол:
    Женски
    Да се надополнам…

    За So bio etic cream веќе пишував низ темите дека оваа light верзија е одлична за комбинирано-мрсна и мрсна кожа. Нејзината текстура е баш light брзо упива и нуди убава хидратација. За жал,вчера и кажав чао. Ја користев навечер претежно, но може и денски универзална е.

    Гел за миење лице од Зиаја е наменет за комбинирана кожа,убаво чисти само не пени многу. Не го суши лицето, убав продукт за сечиј џеб. Брзо се троши,некаде околу два месеци го имам а веќе ми е при крај.

    Скработ за тело веќе го пофалив еднаш,одличен за оние со сува кожа на телото. Темелно чисти и масира, има ситни гранули внатре кои даваат такви чувство на масажа. Мирисот е одличен кој потоа се задржува на кожата, после него кремите за тело легнуваат брзо и кожата е уште помека и свиленкаста.

    Тушевите за очи и лабелото ми се омилени периодов. Тешко се отстрануваат тушевите само,идеални за мрсни капаци. Црниот во форма на мини фломастер ми е погоден, лесно се исцртуваат линиите,четчето е тврдо.
    Лабелото е многу хидратанто,вистински лек за испукани усни.

    Серумот со цинк ми е предобар серум периодов, за акни, за пори. Го користам наутро и сум презадоволна, ми ги суши акните и ги снемува по некое време. Ми се допаѓа хидратацијата која ми ја нуди и мислам дека ќе пробам и нешто друго од овој бренд.

    Мат карминот на Mon Reve не сум го фатила во кадар. Бојата е сон,а пигментиран е премногу, не ја суши усната и е траен, но за жал остава траги по чашите. IMG_1916.jpeg
     
    На nextredstyle, H.VAGA, EMoonlight и 6 други им се допаѓа ова.
  16. IamSexyAndIKnowIt

    IamSexyAndIKnowIt Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    1.604
    Допаѓања:
    2.840
    Пол:
    Женски
    Следно пробај ја хијалуронската киселина од Q+A. Ќе се изненадиш колку е квалитетна за таа цена. Јас немам некој ефект уште од серумот со цинк. Ем и кремата ја земав и цинк капсули за пиење. Не ги користам секој ден, а ако го ставам серумот под спф ептен мрсно ми е лицето после. Затоа само навечер, кога не користам други серуми.
     
    На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.168
    Допаѓања:
    177.087
    Пол:
    Женски
    Фала за предлогот.
    Може не одговара некоја состојка со спф-то мене баш ми е погоден ама јас ставам од овој спф.
    [​IMG]
     
    На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
  18. IamSexyAndIKnowIt

    IamSexyAndIKnowIt Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    1.604
    Допаѓања:
    2.840
    Пол:
    Женски
    Те читам дека долго време го користиш овој спф, каков е за масна кожа?
    Инаку сакам да го нарачам следно овој темно синиот на Бентон, го нема на Олпео на залиха, дали имаш претстава каде може да се нарача?
     
  19. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.168
    Допаѓања:
    177.087
    Пол:
    Женски
    Овој има сивкаста боја мислам дека тоа може малку да е проблем кај тебе, мене ми е океј убаво ми легнуваат пудрите. Дури и кога немам шминка лицето ми е мат со спф-во. Како е возможно не знам. Ама ете. Инаку, баеги е густ и размачкувањето е малку тешко,треба убаво да се размачка за да упие.

    За Олпео ич не знам, да ти кажам.
     
    На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Polyincognito

    Polyincognito Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2020
    Пораки:
    1.869
    Допаѓања:
    8.280
    Истите од претходно +
    :*:Медицинскиот коректор на Еуцерин
    Во принцип сакам да решавам проблеми, а не само да покривам под пудра, па ова ми е голден солушн, за некои акни или црвенила ако се појават од време на време.

    [​IMG]
    :*: Lancôme Haute Definition маскарата
    Ем тенка нежна четка, ем не ја чувствувам како товар на трепките, што ми е од најголема важност.
    [​IMG]
    :*: Кико Милано Micro Tip тушот
    [​IMG]
     
    На Astrum.Obtutus, marchi-cool, EMoonlight и 3 други им се допаѓа ова.