Омилени продукти на месецот

Дискусија во 'Тело' започната од frutini, 25 февруари 2011.

  1. SanjaSt

    SanjaSt Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 мај 2020
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    237
    Пол:
    Женски
    IMG_4215.png
    Body&Hair mist ги има во ДМ, со витамин Е и провитамин Б5.
     
    На sweet-cherry, Mumoftwo30, Katie90 и 6 други им се допаѓа ова.
  2. marsilia

    marsilia Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2023
    Пораки:
    514
    Допаѓања:
    2.458
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    Предобри се за таа цена течниве кармини од Есенс. Скоро сите нијанси си ги купив. Трајни ми се, не ми ја сушат устата. Знам дека зависи на кого како ќе му се погоди, на инстаграм гледав и позитивни и негативни ривјус за нив. Мене ми се одлични.


    [​IMG]
    Конечно не изгорев на плажа годинава. Дали беше до кремата за сончање од Еуцерин или годинава бев "одговорна" на плажа не знам, битно ми вредеше оваа крема за сончање за секој денар. :D
     
    На m346, Katie90, MeowMeow и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    18.220
    Допаѓања:
    104.850
    Пол:
    Женски
    Презадоволна од овој спф за лице, имав повеќе тестерчиња и навистина е супер, лесна крема, најидеална за мрсно лице, на почеток е сјајна ама потоа се упива :) кога ќе ми се потроши оваа што ја користам, ќе ја купам оваа на the wish list ми е.
    [​IMG]



    Miss Dior спреј за тело, прекрасен цветен мирис, би сакала да беше нешто по траен ама навистина првите два часа се чувствува особено ако се нанесе на облека. Тие што сакаат полесни мириси ќе го обожаваат.


    [​IMG]

    Balea гел tropical vibes

    Преубаво мириса, ќе си направам залиха од гелов :inlove:

    [​IMG]
     
    На carangigia, Katie90, NoirSerpentine и 3 други им се допаѓа ова.
  4. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.966
    Допаѓања:
    14.320
    Пол:
    Женски
    Јас искрено не сум користела гелови за бричење све со гелот за туширање ќе се напенам и ајт. Ама од колекцијава би го зела гелот обавезно (ако не е лимитирано и ако го начекам :lol:) па у гелот за бричење, зашто да не. Траен им е мирисот и тоа ми се допаѓа

    Инаку да си споделам мои омилени производи.
    IMG_20230815_084259.jpg прво простете на непрофесионалната слика. Лакчињава ги нарачав минатиот месец од фармаси беа за 39 ден што значи навистина поволно ама вределе многу повеќе. Колекционер сум на лакови и се само купувам ама трајноста на овие е неверојатна. Има може 5-6 дена како сум налакирана и бојата стои не мрднува за разлика од други лакови кои веќе следната ден ја губат бојата а после 2 дена се лупат.
     
    На IamSexyAndIKnowIt, anggell, NoirSerpentine и 6 други им се допаѓа ова.
  5. anggell

    anggell Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    5.278
    Допаѓања:
    10.100
    Пол:
    Женски
    Дали има други бои, со нежни нијанси, од каде ги порачуваш?
     
  6. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.966
    Допаѓања:
    14.320
    Пол:
    Женски
    од металик лакот беа само две нијанси. А другиот glosy имаше и светли. Од фармаси се. Јас ги нарачав од кај една колешка. Види прашај некоја познаничка да не е зачленета. Нема да зажалиш. Јас ги зедов за 39 ден беа на попуст инаку регуларна цена им е од 99 до 119. Варира
     
    На anggell му/ѝ се допаѓа ова.
  7. doubleinfinity

    doubleinfinity Популарен член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2012
    Пораки:
    2.274
    Допаѓања:
    4.322
    Пол:
    Женски
    И јас го имам од Heimish. оригиналниот чистач првиот пат кога го користев супер, следниот пат маскарата никако не ми излегуваше..мислам дека различна маскара користев...а го купив по препорака од другарка што беше воодушевена од него ама или јас не знам да го користам или нешто друго е..дали подолго треба да стои или...и на крај фатив со мицеларна да се дочистам...пример имав тестер одамна од Eve lom заедно со муслинско крпче, е таа комбинација ништо не ја победува мислам...тоа крпчето изгледа мизерно а вади шминка како лудо дури и да се чудиш...ајде споделете tips and tricks ако имате за Heimish-ов, можеби јас не знам да го користам
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  8. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    18.220
    Допаѓања:
    104.850
    Пол:
    Женски

    Да, муслинско крпче имам користено за вадење шминка, со чистачот од Боди шоп и навистина помага поубаво да се извади шминката. Некогаш и од маскарите ми зависи, не ми се вадат сите исто, за некои треба подолго триење со средството.
     
    На doubleinfinity му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Giovanna

    Giovanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    1.945
    Допаѓања:
    10.080
    @doubleinfinity немам некоја посебна финта. Земам количина колку пола или третина од шпатулата и прво размачкувам низ дланки па после тријам лице на сува кожа.

    Можеби има врска и до шминката. Јас користам маскари на Лореал и Мејбилин, се вадат без проблем.
     
    На doubleinfinity му/ѝ се допаѓа ова.
  10. doubleinfinity

    doubleinfinity Популарен член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2012
    Пораки:
    2.274
    Допаѓања:
    4.322
    Пол:
    Женски
    И јас користам Мејбилин маскари, првата беше Lash sensational, а сега вториов пат беше таа новата не знам како се вика..можеби малку чекав, ќе пробам со подолго чекање
     
    На IamSexyAndIKnowIt и Giovanna им се допаѓа ова.
  11. Mumoftwo30

    Mumoftwo30 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2023
    Пораки:
    2.687
    Допаѓања:
    5.475
    Пол:
    Женски
    Пилинг за тело со кокос 10ка, не треба одпосле но лосион да ставате.
    Лосион за тело на Лаура, преибав мирис нежен и траен.
    Биотен пилинг за лице од кајсија, незаменлив ми е!
    И кремата за раце преубава и миризлива.
    Се е од ДМ, предобро работи, си се мирисам самата цело време. (facepalm):tmi: 20230825_232439.jpg
     
    На Selest, Bella2_, IamSexyAndIKnowIt и 5 други им се допаѓа ова.
  12. marsilia

    marsilia Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2023
    Пораки:
    514
    Допаѓања:
    2.458
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    Нема поубави скрабови од овие на organic shop, секогаш им се враќам и пак ги купувам. :inlove: Многу ми помагаат за поткожните влакна што ми се прават од депилација.
     
    На Кена Рис, Mazegin, Waverly Raven и 12 други им се допаѓа ова.
  13. Selena01

    Selena01 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2020
    Пораки:
    1.746
    Допаѓања:
    6.859
    Пол:
    Женски
    Морам да ги пофалам базата и top coat на Кетрис. Тоа од лево може да се користи и како база и како top coat а виолетовото од десно ги суши побрзо ноктите и плус е top coat. Aма ништо не го вади. Ги сликав плус и ноктите. Ова им е 6ти ден плус домаќински работи работење со рацеве. IMG_20230908_190724.jpg IMG_20230908_190701.jpg
     
    На EMoonlight, MeowMeow, Selest и 8 други им се допаѓа ова.
  14. marsilia

    marsilia Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2023
    Пораки:
    514
    Допаѓања:
    2.458
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    Ме изненади производов од Балеа и ми е омилен производ од се ново што пробав неделава. :D Денес го потрошив и ќе си купам следно одење во ДМ повеќе пакетчиња. Скработ за стапала е многу убав, со убави зрнца и со турпија за стапала е одлична комбинација. Маската многу убаво мириса и добро хидрира. Стапалата ми се премеки после користење на маскава и скрабов за стапала.
    Проблемот е што многу е мала количината, за два пати, највеќе три пати користење може да стигне едно вакво пакување.
     
    На MeowMeow, carangigia, Glowy и 5 други им се допаѓа ова.
  15. ivanamackica

    ivanamackica Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2018
    Пораки:
    722
    Допаѓања:
    1.046
    Пол:
    Женски
    Лосион за коса, се прска и на сува и на мокра коса...
    [​IMG]
     
  16. Mumoftwo30

    Mumoftwo30 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2023
    Пораки:
    2.687
    Допаѓања:
    5.475
    Пол:
    Женски
    Волумен ефект дава?
     
    На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
  17. IamSexyAndIKnowIt

    IamSexyAndIKnowIt Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    1.604
    Допаѓања:
    2.840
    Пол:
    Женски
    Јас спрејот од истата линија за волумен го купив. Како лак за коса е. Повеќе ја прави крута, мислам дека е добар како спреј за коса кога се тапираш некако..
     
    На Mumoftwo30 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. ivanamackica

    ivanamackica Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2018
    Пораки:
    722
    Допаѓања:
    1.046
    Пол:
    Женски
    Косата ми ја прави помека некако и волумен ефект малце дава. На мокра коса го прскам лосионов пред фенирање:)
     
    На Mumoftwo30 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. xxsunflowerxx

    xxsunflowerxx Активен член

    Се зачлени на:
    14 септември 2023
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    15
    Пол:
    Женски
  20. carangigia

    carangigia Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2017
    Пораки:
    907
    Допаѓања:
    6.608
    Пол:
    Женски
    20230919_080537.jpg

    1. Маски за лице од Хедера Вита. По препорака ги пробав овие маски и сум презадоволна. Ги имам користено маската од глина, маска против стареење и маската за сува кожа.
    Маската од глина не го чисти целосно лицето, меѓутоа го прави лицето многу меко. Маската против стареење ми остави најмногу впечаток и е за секаков тип на на кожа. Лицето го прави меко и многу хидрирано. Многу го освежува.
    Да напоменам дека сите овие маски создаваат мало пецкање кога се нанесуваат на лицето.

    2. Креми за раце од Хедера Вита. Едната крема е со грозје, а другата со мед и млеко. Многу убаво мирисаат и лесно се впиваат на кожата. Рацете ги прават многу меки и нежни. Ми се допаѓа што се во туба со прскање, па мала количина од кремот е доволна.

    Овие поизводи се природни. Ги купив во Зегин и често ги има на акција.:f:
     
    На eliesaab, joy1, koritsaki и 2 други им се допаѓа ова.