1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Омилени продукти на месецот

Дискусија во 'Тело' започната од frutini, 25 февруари 2011.

  1. Selena01

    Selena01 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2020
    Пораки:
    1.746
    Допаѓања:
    6.859
    Пол:
    Женски
    1 моливчето ми е преубаво. Не се крши, лесно се нанесува. Е сега не трае долго пошто не е големо. Ама е ефтино, така да вреди. Засега искористив 3, и имам и залихи
    2 Лабелово го земав чисто ради опаковката. Ама толку е добро. Особено пошо ми испука од ладно устата, сега ми е топ. Малку е незгодно за нанесување, пошто не сакам со прст да нанесувам, нехигиенски ми е. Имам мала шпатула. Тоа е единствена мана, инаку е 10/10.
    3 кремава е нешто најдобро. не знам цена ниту каде ја има пошо ја добив за поклон. Ама толку ми помогна. И трае доста, пошо е големо пакувањето. За дува кожа е особено добра.
    4 хајлајтеров од кетрис го користам и како сенка и како хајлајтер. И мислам дека како сенка е подобар дури и од кои било светкави сенки. Издржува и по 6-7часа и не се пресликува ниту бледее. На крај на денот знам да имам масни капаци и нема гајле "сенкава". Без база го нанесувам, ќе пробам плус и со база. Ама засега 100/10 :inlove:
    IMG_20240203_192817.jpg
     
    На Selest, marchi-cool, Salome и 3 други им се допаѓа ова.
  2. OmniaVanitas

    OmniaVanitas Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2012
    Пораки:
    1.454
    Допаѓања:
    1.474
    [​IMG]
    Essential High Definition Lift Up & Great Volume Mascara

    И претходниот пост ми беше за маскара и тоа исто од Golden Rose. Изгледа ми тргна конечно после долго време essence и општо многу фалени маскари кои не ми се погодиле, а на сите им се добри :D Знаејќи дека Golden Rose се добри не ни знам зошто воопшто постојано купував од essence од кои ниту една не ми се погоди.

    На претходната страна koritsaki имаше објавено за оваа маскара. Има повеќе видови ама заради препораката сепак избрав да ја пробам оваа. Ја користам месец и половина и е една од подобрите кои ги имам користено. Имам многу што ми изостанаа заради оваа маскара :D
    Нема да им се допаѓа на сите, треба да сакаат такви трепки за да им се допадне изгледот кој го дава оваа маскара.
    Малку да намалам од маскарите кои ги имам па може и другите видови да ги пробам.
     
    На marchi-cool, Skorpija25, Selena01 и 2 други им се допаѓа ова.
  3. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.966
    Допаѓања:
    14.320
    Пол:
    Женски
    Screenshot_20240205_182810_com.huawei.browser.jpg
    Предобра крема. И ја препорачувам сите да ја пробаат. За комбинирана кожа е топ. Лесно се впива се размачкува и одлично хидрира.
     
    На koritsaki и IamSexyAndIKnowIt им се допаѓа ова.
  4. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    18.222
    Допаѓања:
    104.852
    Пол:
    Женски
    20240214_090754.jpg

    1. Cosrx налепници за акни
    Одлични, ако имате акни воспалени , налепницата сè собира од акните, јас ја оставам пола ден и кога ќе ја извадам ја нема. Не знам од што се состои , ама чуда прави.

    2. Bourjois poudre de riz
    Пудрава ја користам под очи, над коректорот , супер е , има и некои светки внатре, прекраснотија. Ја користам и на останатиот дел на лицето , со одредена пудра (потешка)

    3. Loreal metal detox шампон

    За уште еднаш имам од шампонот , многу сум задоволна, убаво чисти, го препорачувам за посува коса одличен. Ќе го купам повторно.

    4. Kiko milano maci mod

    Маскарава дава волумен, ги издолжува трепките, има четче силиконско како омилената од Catrice eyeconista што не се произведува веќе за жал. И најважното, лесно се вади со масло.

    5. Kiko milano unlimited foundation

    Пудрава е ептен трајна, не се пресликува на телефон (јас секако ја сетирам со пудра )
    Само нијансите се малку безврска, или се мн розеви или мн жолти, нема некоја баш неутрална нијанса, и заради тоа не знам дали пак би ја купила.

    6. Innisfree super volcanic pore clay

    Одлична маска за мрсна кожа , за тие со баш мрсна кожа ја препорачувам
     
    На joy1, marchi-cool, H.VAGA и 4 други им се допаѓа ова.
  5. FridaodaMk

    FridaodaMk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јули 2020
    Пораки:
    3.144
    Допаѓања:
    11.049
    Пол:
    Женски
    20240214_093637.jpg
    Имам мрсна кожа, и многу осетлива, што немам ставено на лицево, и поскапа и поефтина козметика. Неколку пати дури и цела се исфрлав од многу фалени популарни брендови.
    1. Кремата од Garnier има гел структура, хидрира и многу ми се погоди
    2. Тоникот од Afrodita го користам после секое миење на лице, ич не ја суши кожата
    Со овие 2 во комбинација лицето ми е пречисто
     
    На marchi-cool и manako1 им се допаѓа ова.
  6. IamSexyAndIKnowIt

    IamSexyAndIKnowIt Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    1.604
    Допаѓања:
    2.840
    Пол:
    Женски

    Од Гарниер буквално СЕ освен мицеларната вода, се е шкарт, а посебно овој крем, на почетокот 1-2 пати ставив и само ми лепеше на лицето, никаков ефект, го фрлив. Не се впиваше во кожата, како некој лепак да ставам. Убаво штом ти се погодил тебе, баш пиши ми понатаму како ќе ти реагира лицето на истиот.
     
    На Анела- и Elence93 им се допаѓа ова.
  7. FridaodaMk

    FridaodaMk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јули 2020
    Пораки:
    3.144
    Допаѓања:
    11.049
    Пол:
    Женски
    @IamSexyAndIKnowIt искрено и јас така го зедов затоа што се изнафрлив пари за bioderma, uriage, eucerin, да не ти кажувам дека од овие брендови ми се појавија акни за кои мислев дека се хормонски, на крај испадна дека се преагресивни особено bioderma и uriage за некој кој има чувствителна кожа. Го зедов за проба и еве 2 месеци лицето ми е стакло:rofl:и јас се чудам како. Ќе видиме како ќе биди да не испадни како кремата на uriage ја изнафалив и после месеци користење цела се нафрлив со бубулици.
     
    На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
  8. IamSexyAndIKnowIt

    IamSexyAndIKnowIt Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    1.604
    Допаѓања:
    2.840
    Пол:
    Женски
    Свашта имам користено и јас, и уште експериментирам нема крај. На крај понежните продукти се поефикасни. Инаку да се надополна, за Гарниер, шампоните и останатите продукти за коса им се перфекција. Кремите и серумите до сега нај катастрофални.
     
    На FridaodaMk му/ѝ се допаѓа ова.
  9. MayDiamonds

    MayDiamonds Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2013
    Пораки:
    1.734
    Допаѓања:
    2.042
    Ме заинтересира маската на Innisfree, дали добро чисти црнки?

    Инаку потврдувам за лепенките за акни на Cosrx, ако имате таква восплена акна и ви треба итно да се намали - делуваат преку ноќ.. Во циклус ептен мака мачам со вакви акни па ми се нашле лепенкиве многу пати кога сум требала итно да ги средам.
     
    На koritsaki и IamSexyAndIKnowIt им се допаѓа ова.
  10. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    18.222
    Допаѓања:
    104.852
    Пол:
    Женски

    Немам проблем со црнки , така да не знам за ова што да ти кажам :)
     
    На MayDiamonds му/ѝ се допаѓа ова.
  11. lovely91

    lovely91 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.391
    Допаѓања:
    3.762
    Пол:
    Женски
    Морав да го пофалам шампонот на Балеа за виткана коса 10/10.
    Ептен сум задоволна баш ми ја обликува косата дополнително, не ја суши,и што е најбитно не ми се мрси брзо косата.. препорака од мене. Screenshot_2024-02-15-10-31-22-129_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg
     
    На Oxymoron му/ѝ се допаѓа ова.
  12. franca

    franca Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2014
    Пораки:
    926
    Допаѓања:
    2.224
    Косата порано одма штом ја измијам мрсна, од, шампонов ми се оправи, сега секој 4ти ден ми се мрси :D 0002274_sampon-wash-go-360-ml_510.gif
     
    На SaniD, marchi-cool и koritsaki им се допаѓа ова.
  13. IamSexyAndIKnowIt

    IamSexyAndIKnowIt Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    1.604
    Допаѓања:
    2.840
    Пол:
    Женски
    2109578B-A7C4-4BF5-A86E-D8403CAD033C.jpeg

    Второ паковање :inlove:
    Омилен проиизвод до крај на животот.
    Овој пат стигна во проѕирна амбалажа, а и мирисот е некако по друг. Тестерите ми направија ќејф овој пат. Баш тоа шо сакав да пробам.
     
    На Oxymoron и koritsaki им се допаѓа ова.
  14. Anika55

    Anika55 Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2022
    Пораки:
    3.092
    Допаѓања:
    53.362
    Пол:
    Женски
    Ја имам користено поодамна и сум заборавила колку е добра. Скоро ја потрошив втората и дефинитивно ми е број 1 од се пробано досега. Screenshot_20240216_194522_Chrome.jpg
     
    На IamSexyAndIKnowIt и koritsaki им се допаѓа ова.
  15. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.966
    Допаѓања:
    14.320
    Пол:
    Женски
    која е цената дали се сеќаваш?
     
  16. Anika55

    Anika55 Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2022
    Пораки:
    3.092
    Допаѓања:
    53.362
    Пол:
    Женски
    Вчера ја купив од фабу спот, 2400 денари беше со 10% попуст.
    Прв пат кога ја купив пред многу години беше околу 1800, па негде до лани беше 2200, а сега редовна цена стасала 2700 денари. Прескапа е, ама вреди и ми трае долго.
     
    На marchi-cool му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Powergirl!

    Powergirl! Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2020
    Пораки:
    211
    Допаѓања:
    59
    Сјајчето за устаа е многу убаво,густо со светки
    Дали знаете слично такво во дрогериите што го има?
     

    Прикачени фајлови:

  18. IamSexyAndIKnowIt

    IamSexyAndIKnowIt Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    1.604
    Допаѓања:
    2.840
    Пол:
    Женски
    Дали ги разделува убаво трепките (како Maybeline розовата со свиткана четка) или онака црни и густи ги прави? Како вештачки. Премногу е скапа, само не знам дали на секого би му се допаднала според тоа какви трепки сака.
     
  19. Anika55

    Anika55 Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2022
    Пораки:
    3.092
    Допаѓања:
    53.362
    Пол:
    Женски
    Дава волумен, издолжува и ги поткрева (витка) трепките. Не ги слепува, не се рони и лесно се вади во споредба со други маскари. За моите трепки е совршена.
    Не постои таков производ што на секого ќе му се допадне или ќе му одговара :)
     
    На IamSexyAndIKnowIt му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Curious cat

    Curious cat Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јули 2023
    Пораки:
    692
    Допаѓања:
    2.456
    Од каде е ова? Каде го нарача?