1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Омилени продукти на месецот

Дискусија во 'Тело' започната од frutini, 25 февруари 2011.

  1. IamSexyAndIKnowIt

    IamSexyAndIKnowIt Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    1.604
    Допаѓања:
    2.840
    Пол:
    Женски
    Рамстор, на акција беше со кондиционерот. Го има низ поголеми маркети и ДМ.
     
    На Salome му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Biodevojka

    Biodevojka Популарен член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2015
    Пораки:
    3.355
    Допаѓања:
    7.067
    Пол:
    Женски
    По трет пат ја земам оваа богата крема за тело, најдобра е, ја обожавам
    upload_2024-3-27_11-24-56.jpeg
     
    На Mumoftwo30, Sonjaxxx, simoncelicius и 5 други им се допаѓа ова.
  3. Selena01

    Selena01 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2020
    Пораки:
    1.746
    Допаѓања:
    6.859
    Пол:
    Женски
    Jaс го купив пилингпт за тело од кокос и шеќер. И многуу убаво мириса, е сега малку ми е нежен. Некако не ми делува баш за поткожни влакна. Ама ај ќе дадам шанса. А кремите би ги испробала следно IMG_20240327_165243.jpg
     
    На Mumoftwo30, lovemme и koritsaki им се допаѓа ова.
  4. Sophitas

    Sophitas Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 декември 2020
    Пораки:
    327
    Допаѓања:
    1.255
    Screenshot_20240327_210947_Google.jpg Најквалитетното лабело што некогаш сум го користела...Преубав мирис,устата мека,премека..Мелем се нешто предобро(y)
     
    На Cherry blossom89, carangigia, Mumoftwo30 и 5 други им се допаѓа ова.
  5. Biodevojka

    Biodevojka Популарен член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2015
    Пораки:
    3.355
    Допаѓања:
    7.067
    Пол:
    Женски
    Дефинитивно дај му шанса на кремот. Јас пилингот го немам пробано, ама еве ме заинтригира, така да ќе го земам следно токму овој што го прикажа ти.
    Благодарам драга.
     
  6. Selena01

    Selena01 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2020
    Пораки:
    1.746
    Допаѓања:
    6.859
    Пол:
    Женски
    Празнично немам што да правам, да напишам рецензија за омилените продукти на месецов.
    1 пилингот од organic shop, имам пишувано и предходно. Предходно го критикував дека е нежен, ама си ги повлекувам зборовите. Уште петпати би го пофалила, откако го користам редовно немам ниедно поткожно влакно. А предходно имав многуу, дури и вадејќи ги ранички имав. Едно пакување ми трае помалку од 2 месеци, ама јас користам бааги, и тоа еднаш до два пати неделно. Би испробала и некој друг пилинг од оваа фирма, или некоја од кремите дефинитивно. Чисто како спојлер го ставам заедно со Бекутан млекото, пошо ми е најефтино а кожата ми е :inlove::inlove::l:
    Наредно сакам неутрогена да испробам ама гореспоменатата комбинација е сон. А пилингов не е скап, некои 300ден мислам.
    IMG_20240505_144551.jpg
    2 Кремов од АХЦ за под очи. Скапа е околу 1000ка ама има 30мл, така да се исплати. Пошо сум почетник за skin care, кремов ми се виде многуу поубав од тоа досега што сум користела (претежно дрогериски брендови). Нема улога во намалување на подочниците, секако не е наменет за тоа, ама за хидратација е добар. Не знам дали пак би го купила, не за друго би сакала да испробам некоја друга крема. Ако не најдам подобра тогаш би го купила пак.
    4. I'm from - milky toner имам МНОГУУУ сензитивно лице, скоро ништо не ми трпи кожата без некоја реакција. Ама немам проблеми со тонеров. Имам многуу сува кожа, дури не се трпи насабајле. :@
    Е сега според едни на интернет тонеров е за масна кожа, а според други дека е за сува. Искрено вајда и они се немаат договорено. Како и да е, мене ми одговара многу. Се осеќа/гледа glowing skin effect. Земав мало пакување од 30мл мислам за 440ден, дефинитивно ќе го купам големото пакување наредно. :cash:
    Двоедлоен е, не се познава на сликата, ама треба да се промеша пред употреба.
    Поубав ефект имам кога го нанесувам со тупфер отколку со прсти, не сфаќам зошто ама океј :inlove::makeup:
    И споро се троши, така да би траел доста, и со тоа се исплати
    IMG_20240505_144630.jpg
     
    Последна измена: 5 мај 2024
    На marchi-cool, Selest, koritsaki и 2 други им се допаѓа ова.
  7. Leo-nora

    Leo-nora Популарен член

    Се зачлени на:
    25 март 2013
    Пораки:
    1.946
    Допаѓања:
    1.263
    Пол:
    Женски
    za koja krema stanuva zbor za podkozni?
     
  8. Selena01

    Selena01 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2020
    Пораки:
    1.746
    Допаѓања:
    6.859
    Пол:
    Женски
    Не сум јас тагната, ама пред ова пишував со членката за пилингот. Тој помага за поткожни влакна. И е стварно добар плус за цената.
     
    На Biodevojka и Leo-nora им се допаѓа ова.
  9. Leo-nora

    Leo-nora Популарен член

    Се зачлени на:
    25 март 2013
    Пораки:
    1.946
    Допаѓања:
    1.263
    Пол:
    Женски
    Za ovoj od organic shop stanuva zbor taka?
     
  10. Selena01

    Selena01 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2020
    Пораки:
    1.746
    Допаѓања:
    6.859
    Пол:
    Женски
    Дада, јас само тој од какао го имам пробано и гарантирам дека е убав, наредна недела ми е во план да земам некој друг, па ќе пишам накнадно
     
    На Mumoftwo30 и Leo-nora им се допаѓа ова.
  11. Цунами

    Цунами Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2021
    Пораки:
    277
    Допаѓања:
    377
    Пол:
    Женски
    Еднаш неделно си ја ставам (во моментов сум со неа на лице :D) и лицето многу убаво ми го прави, убаво го освежува и тенот изгледа поубаво. А и она што останува во кесичката, следните два три дена под кремче си ја користам.

    [​IMG]
     
    На KittyAgnes, Selena01, Selest и 3 други им се допаѓа ова.
  12. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    18.222
    Допаѓања:
    104.852
    Пол:
    Женски
    20240515_183013.jpg

    20240515_183029.jpg

    20240515_182611.jpg

    Кремата за очи, серумот и крената за лице на Dimitra Katsafadou ги користам веќе 4 месеци и веќе се при крај, па дојдов да пишам мала рецензија.

    Серумот за лице на La vie en rose- Silver botox содржи активни состојки како хијалуронска, алое, кофеин, алантоин, кино и др , убаво се впива во лицето, не остава сјаен финиш туку мат и би рекла дека е најидеален за комбинирана , масна кожа. Се работи за затегнување серум идеален за 35+ (за фини линии, почетни брчки) мирисот е преубав, има супер текстура , по нанесување се гледаат на лицето ситни светки :inlove:
    Во иднина повторно би го земала (сакам да испробам и други одо ваа фирма)

    Кремата за лице Rosella е исто така идеална за комбинирана - масна кожа, со сатенска мека текстура, идеална за почетни брчки, исто така се работи за затегнувачка крема, секако според потребите на кожата јас лично би рекла од 30+.
    Мириса на некое цвеќе, лаванда најверојатно, ама мирисот не е многу јак. Одлична е, презадоволна сум!

    И кремата за очи Pistolet е најубавото нешто што сум го користела.
    22 мл е кремата, има лесна структура. Доаѓа заедно со вибрирачки дел метален, што прави убава масажа при нанесување на кремата. При нанесување , откако ќе се упие скоро цела кремата ,се чувствува пецкање коешто поминува по некоја минута , тоа е поради состојката биомиметичка компонента на отровен токсин од полжав , што помага против создавање на брчки и ги намалува веќе постоечките. Се уште немам проблем со брчки околу очите, ама можам да ја пофалам кремава дека помага и доколу имате подочњаци. Јас ја користам 5 месеци и ќе продолжам да ја користам. Со често користење верувам ќе има резултати.
    Други состојки што ги содржи : цветна вода од роза, скалабилна активна состојка од зачин со ефикасност слична на ботокс, и др силни антиоксиданси :)
     
    На marchi-cool, Lotus Girl, anggell и 4 други им се допаѓа ова.
  13. Девојка999

    Девојка999 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2018
    Пораки:
    140
    Допаѓања:
    475
    Пол:
    Женски
    IMG_20240519_000332.jpg

    IMG_20240519_001653.jpg

    IMG_20240519_001724.jpg

    На Borotalco производиве ќе ми станат омилени. Имаат многу чист мирис, на свежо, на пудра. Купката за туширање остава мирис на ванила, само си ги мирисам рацеве...
    Позитивно изненадена од шампонот и маската за коса на Зиаја. Првпат ги купувам, имам кратка коса која малтене секој втор ден ја мијам и помека и посвиленкаста никогаш не ми била. Од шампонот ми е доволно да земам големина на грашок хахаха, пошто навистина прави многу пена. Маската за коса е прекрасна. До пред некое време користев на Генера, па спреј за расчешлување на Глис, Гарниер маска, ама ова на Зиаја убаво скротува немирни влакна. Секое влакно на свое место, не мрда :inlove:
     
    На eliesaab, theunforgiven, Cherry blossom89 и 6 други им се допаѓа ова.
  14. IamSexyAndIKnowIt

    IamSexyAndIKnowIt Популарен член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    1.604
    Допаѓања:
    2.840
    Пол:
    Женски
    Се слагам за БороТалко, мирисат баш на талк(оригиналниот мирис) на чисто бањато бебе. Јас им го користам стикот за пазуви и купката. Не ги менувам никогаш. Има и розови сега видов во Рамстор.
     
    На theunforgiven, peonya и Девојка999 им се допаѓа ова.
  15. QweenSM

    QweenSM Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    4.542
    Допаѓања:
    32.388
    Пол:
    Женски
    IMG_3246.jpeg
    Секое лето ми се омилени :inlove:
    Многу убаво светкаат и преубаво мирисаат. Розовите светки и сребрените ги имам, ама златните ги немам видено до сега.
    Најчесто ги земам од ДМ, ама ги имам видено и по маркети.
     
    На eliesaab, marchi-cool, Mumoftwo30 и 4 други им се допаѓа ова.
  16. ana-sweet

    ana-sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    2.260
    Допаѓања:
    2.558
    Баш пред некој ден го меркав сребрениот ама бев скептик дека нема да се познаваат светките. Значи вреди да се купи:)
     
  17. QweenSM

    QweenSM Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    4.542
    Допаѓања:
    32.388
    Пол:
    Женски
    Се познаваат, нежни се светките ептен ама се познаваат. На сонце поготово и навечер ептен преубаво светкаат :inlove:
    Јас кога бев невеста пола сама го потрошив едно шишенце само за да светкам :angel:
     
    На eliesaab и ana-sweet им се допаѓа ова.
  18. Hortenzija

    Hortenzija Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2019
    Пораки:
    1.579
    Допаѓања:
    14.558
    Пол:
    Женски
    Прв пат купив Бороталко и не би го менувала за ништо тој со зеленото капаче,со плавото ми е некако јак мирисот но др немам ништо пробано
    Следно би ја пробала купката...
    Маската на Зиаја која цена е,и каде ја има?
     
    На IamSexyAndIKnowIt, peonya, Anemona и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  19. Avery

    Avery Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2014
    Пораки:
    2.721
    Допаѓања:
    14.311
    Пол:
    Женски
    Мeне омилен ми е Бороталко Active со светло зелено капаче/ жолто капаче, баш свежо мириса.

    Баш ќе пробам и други нивни производи, купката од ванила посебно ме заинтересира :)
     
    На christinnn, simoncelicius, IamSexyAndIKnowIt и 3 други им се допаѓа ова.
  20. Девојка999

    Девојка999 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 октомври 2018
    Пораки:
    140
    Допаѓања:
    475
    Пол:
    Женски
    @Hortenzija Пред една недела ги купив и маската и шампонот на Зиаја во маркетот Веро Центар (веро џамбо), маската беше 169, а и шампонот 169. Беа на акција, а инаку мислам дека редовната цена им е околу 200 и нешто денари.
     
    На Hortenzija му/ѝ се допаѓа ова.